Śląski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego przypomina, że zgodnie z treścią art. 14 ustawy z dnia 5 czerwca 2014 r. o zmianie ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne oraz ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji (Dz. U z 2014 r. poz. 897)
Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 12 lutego 2013 r. w sprawie bazy danych geodezyjnej ewidencji sieci uzbrojenia terenu, bazy danych obiektów topograficznych oraz mapy zasadniczej (Dz. U. z 2013 r. poz. 383)
oraz
Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 26 maja 2010 r. w sprawie rodzajów prac geodezyjnych i kartograficznych mających znaczenie dla obronności i bezpieczeństwa państwa oraz współdziałania Służby Geodezyjnej i Kartograficznej z jednostką organizacyjną Sztabu Generalnego Wojska Polskiego właściwą w sprawach geodezji i kartografii (Dz.U. z 2010 nr 109 poz. 718)
zachowują moc do czasu wejścia w życie przepisów wykonawczych wydanych odpowiednio na podstawie art. 19 ust. 1 pkt 3, art. 19 ust. 1 pkt 7 oraz art. 27 ust. 5 ustawy zmienianej w art. 1, w brzmieniu nadanym ww. ustawą, jednak nie dłużej niż przez 6 miesięcy od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy.
W związku z faktem, iż ww. nowe przepisy wykonawcze nie weszły w życie, powyższe rozporządzania zachowują moc do 12 stycznia 2015 r.