Partnerzy

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

jkbsrwkAutor wątku

  • *
  • *
  • 637
    40
  • Płeć: Mężczyzna
  • System: Windows 10 Windows 10
  • Przeglądarka: Chrome 44.0.2403.157 Chrome 44.0.2403.157
Witam, mam pytanie w jaki sposób radzicie sobie z nowym zapisem w Prawie Budowlanym (Art. 57)?

Czy wystarczy informację w poniższej formie?

"
                                                     XXX, dn. 31.08.2015r.                               
                              INFORMACJA
 Zgodnie z Art. 57 ust. 1 pkt. 5 Ustawy Prawo Budowlane (Dz. U. 2015 poz. 528)
 stwierdza się zgodność usytuowania na działce nr X budynku mieszkalnego
 z projektem zagospodarowania działki lub terenu.


   mgr inż. XXX                                  Usługi Geodezyjne XXX
geodeta uprawniony                                        XXX             "

Bardzo prosiłbym o jakieś wskazówki :)
 

*

egb1

  • *
  • 9
    0
  • Płeć: Mężczyzna
  • System: Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Przeglądarka: Chrome 45.0.2454.85 Chrome 45.0.2454.85
Witam

Proszę o podpowiedz gdzie zlależć podstawę prawną kiedy obiekt lub sieć jest usytuowany na działce zgodnie z projektem bo rozumiem że nie ma już w obowiązujących przepisach prawa odległości kiedy sieci są usytuowane zgodnie z projektem a kiedy nie.


DP
Ostatnia zmiana: 29 Październik 2015, 19:29 wysłana przez Brook
 

*

jerro

  • *
  • *
  • 101
    16
  • Płeć: Mężczyzna
    • Ewmapa EwMapa 12
  • System: Windows 8.1/Server 2012 Windows 8.1/Server 2012
  • Przeglądarka: Chrome 45.0.2454.85 Chrome 45.0.2454.85
Witam, mam pytanie w jaki sposób radzicie sobie z nowym zapisem w Prawie Budowlanym (Art. 57)?

Czy wystarczy informację w poniższej formie?

"
                                                     XXX, dn. 31.08.2015r.                               
                              INFORMACJA
 Zgodnie z Art. 57 ust. 1 pkt. 5 Ustawy Prawo Budowlane (Dz. U. 2015 poz. 528)
 stwierdza się zgodność usytuowania na działce nr X budynku mieszkalnego
 z projektem zagospodarowania działki lub terenu.


   mgr inż. XXX                                  Usługi Geodezyjne XXX
geodeta uprawniony                                        XXX             "

Bardzo prosiłbym o jakieś wskazówki :)

Jeżeli to coś pomoże, to dokładnie coś podobnego (w 95%) daję inwestorom i na razie nikt nie wrócił  O:-)
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to coś robi." - A. Einstein
 

*

jkbsrwkAutor wątku

  • *
  • *
  • 637
    40
  • Płeć: Mężczyzna
  • System: Windows 10 Windows 10
  • Przeglądarka: Chrome 45.0.2454.85 Chrome 45.0.2454.85
U mnie też pierwsze poszły i na razie też cisza :P egb1 na razie brak podstawy prawnej- czyli opisujesz odstępstwa, a nadzór sam ocenia czy to mało czy dużo :P
 

*

raster

  • *
  • 6
    0
  • Płeć: Mężczyzna
  • System: Windows 8.1/Server 2012 Windows 8.1/Server 2012
  • Przeglądarka: Firefox 41.0 Firefox 41.0
U nas dodajemy również zdanie: "w granicach dokładności pomiaru". Czyli np. Stwierdza się zgodność usytuowania budynku / sieci uzbrojenia terenu z planem zagospodarowania działki w granicach dokładności pomiaru.
 

*

Przemek Zalewski

  • *
  • *
  • 176
    52
  • Płeć: Mężczyzna
  • geodeta uprawniony 1,2,4
  • System: Windows 10 Windows 10
  • Przeglądarka: Chrome 46.0.2490.71 Chrome 46.0.2490.71
A jak odchyłka przekracza dokładność pomiaru to co piszecie? >:D
 

*

Bart

  • *
  • *
  • 27
    1
  • Płeć: Mężczyzna
  • System: Windows 10 Windows 10
  • Przeglądarka: Firefox 41.0 Firefox 41.0
Ja robię tylko dopisek na samym dole strony z mapą "Uwaga: obiekt budowlany usytuowany zgodnie z planem zagospodarowania działki"
do tej pory to wystarczało, wszystko zależy od nadzoru jak do tego podchodzą.
 

*

AP2015

  • *
  • 1
    0
  • Płeć: Mężczyzna
  • System: Windows 8.1/Server 2012 Windows 8.1/Server 2012
  • Przeglądarka: Firefox 43.0 Firefox 43.0
Witam,
my zazwyczaj piszemy:
Obiekt zrealizowany zgodnie z projektem zagospodarowania terenu,
choć w nowym sączu już to nie wystarczyło i musieliśmy napisać osobne oświadczenie:
Realizacja obiektu jest zgodna z projektem zagospodarowania terenu zgodnie z
decyzją nr xxx/2015 wydanej przez Prezydent Miasta Nowy Sącz z dnia xx.xx.xxxx r.
znak sprawy.....

Pozdrawiam
 

*

awielik

  • *
  • *
  • 7
    2
  • Płeć: Mężczyzna
  • System: Windows 8.1/Server 2012 Windows 8.1/Server 2012
  • Przeglądarka: Chrome 47.0.2526.106 Chrome 47.0.2526.106
Ja przerobiłem sobie dokument który znalazłem na stronach Świdnickiego PINBu

http://bip.swidnica.pinb.powiat.pl/userfiles/PINB-07a.doc

W dwóch powiatach już oddawałem i zawsze było ok.
 

*

maxpor

  • *
  • 73
    3
  • System: Windows 8.1/Server 2012 Windows 8.1/Server 2012
  • Przeglądarka: Chrome 48.0.2564.97 Chrome 48.0.2564.97
GUGiK opublikował swoje stanowisko nt. informacji o zgodności:
http://www.gugik.gov.pl/aktualnosci/stanowisko-gugik-w-sprawie-art.-57-prawa-budowlanego
uzgodnione z GINB. Nie ma szału.
<a href="http://www.gugik.gov.pl/__data/assets/pdf_file/0007/26467/Art-57_stanowisko-GUGiK.pdf" target="_blank">http://www.gugik.gov.pl/__data/assets/pdf_file/0007/26467/Art-57_stanowisko-GUGiK.pdf</a>
 

*

goodspeed

  • *
  • 50
    0
  • Płeć: Mężczyzna
  • System: Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Przeglądarka: Chrome 50.0.2661.102 Chrome 50.0.2661.102
Mam pytanie czy ktoś miał przypadek ,że wykazał rozbieżność 0.30 m i nadzór nie chciał przyjąć odbioru?
 

*

Ecia

  • *
  • 75
    3
  • System: Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Przeglądarka: Chrome 51.0.2704.79 Chrome 51.0.2704.79
to jest informacja do kierownika budowy a nie do nadzoru...ja pisałam nawet większe odchyłki ale do nich kierownik stosownie się ustosunkował
 

*

jkbsrwkAutor wątku

  • *
  • *
  • 637
    40
  • Płeć: Mężczyzna
  • System: Windows 10 Windows 10
  • Przeglądarka: Chrome 50.0.2661.102 Chrome 50.0.2661.102
Ta informacja razem z geodezyjną dokumentacją powykonawczą wchodzi skład dokumentów jakie inwestor dołącza wraz zawiadomieniem o zakończeniu budowy lub wniosku o pozwolenie na użytkowanie. To nie jest informacja dla kierownika.

(art. 54, art. 57- Prawo budowlane)
 

*

Ecia

  • *
  • 75
    3
  • System: Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Przeglądarka: Chrome 51.0.2704.79 Chrome 51.0.2704.79
czy ja napisałam, ze to nie wchodzi w skład dokumentacji?? nie.... Jest to informacja od geodety do której musi się odnieść kierownik budowy jeśli napiszemy że jest niezgodne i w jakim zakresie.To że my coś napiszemy nie powoduje nie wiadomo jakich skutków.
Pytanie brzmiało: Mam pytanie czy ktoś miał przypadek ,że wykazał rozbieżność 0.30 m i nadzór nie chciał przyjąć odbioru?
Nadzór na podstawie tego co napisał geodeta nie może odmówić odbioru.
Ostatnia zmiana: 8 Czerwiec 2016, 13:02 wysłana przez Ecia
 

*

jkbsrwkAutor wątku

  • *
  • *
  • 637
    40
  • Płeć: Mężczyzna
  • System: Windows 10 Windows 10
  • Przeglądarka: Chrome 50.0.2661.102 Chrome 50.0.2661.102
Napisałaś, że to informacja dla kierownika, a to jest informacja do nadzoru, do której kierownik może się co najwyżej odnieść.

"Nadzór na podstawie tego co napisał geodeta nie może odmówić odbioru."

Jak to nie może? Jeśli geodeta stwierdza, że budynek jest posadowiony nie w tym miejscu co trzeba, to na jakiej podstawie nadzór odmawia odbioru?
Ostatnia zmiana: 8 Czerwiec 2016, 13:47 wysłana przez jkbsrwk