Shoutbox

 

support

2020 Nov 12 13:57:35
o taki portal na jakiś czas do nas wpadnie

egzaminy od 25 czerwca włacznie na nowych zasadach!!!wiadomość od KOMISJI

  • 18 Odpowiedzi
  • 931 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ewmapa_2014

  • *
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
zadzwoniłam dziś do sekretariatu komisji kwalifikacyjnej pod nr 22 3337386. Tam Pan mi wyjaśnił, że osoby zdające od 25 czerwca włącznie zdają na nowych zasadach, a GUGIK jest od tego, żeby nas o tym powiadomić. Tak na prawdę zrobili to już w powiadomieniu o egzaminie przytaczając  nowe rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 31 stycznia 2014 w podstawach prawnych...pozostaje płacz i zgrzytanie zębów;] Pozdrawiam wszystkich uciesznych ta wiadomością!!!

Offline link2jack

  • *
  • Stażysta
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek
    • Zobacz profil
Ja zdaję 25.06.2014 - czyli jestem mięsem armatnim... Czy jest szansa na wycofanie kasy? Sądze ze zdawalność testu nie przekroczy 5%
« Ostatnia zmiana: 30 Maj 2014, 09:09 wysłana przez link2jack »

Offline mmorek

  • *
  • Słuchacz
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Dla tych którzy obleją ( i zdadzą) 11 lipca specjalnie dla niech zagra Metallica mam nadzieje ,że egzamin skończy się przed 18.00.

Offline Leonis

  • *
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Zdaje 11 lipca, to o Metallice to chyba największy plus z tego co przeglądam forum, testy wielokrotnego wyboru itd., testy trwają godzinę więc na 18:00 na pewno zdążę, tylko głupio mi teraz myśleć o kupnie biletu :P
« Ostatnia zmiana: 9 Czerwiec 2014, 18:19 wysłana przez Brook »

Offline aina_

  • *
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
§ 36. z dnia 31 stycznia 2014 r. w sprawie uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii  "Do postępowań kwalifikacyjnych wszczętych przed dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia stosuje się przepisy dotychczasowe"

W związku z powyższym składając wniosek przed wejściem w życie w/w rozp. byłam przekonana że będę zdawała egzamin na starych zasadach, a tu takie zaskoczenie, kiedy w dzisiaj otrzymanym e-maili info, że test wielokrotnego wyboru :'(


Offline support

  • *
  • *
  • ☆ Pŕöúđ Mémbéŕ ☆
  • Wiadomości: 3457
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mariusz Gawron
    • Zobacz profil
    • Pracownia Geodezyjna Mariusz Gawron
Tak ... wszyscy jesteśmy zaskoczeni tym co i jak się dzieje.
 :feminist: do tych co nam ten los zgotowali :hunter:  :feminist:
"Być narodowi użytecznym" - Stanisław Staszic, Patron techników polskich.


Offline on2121

  • *
  • Słuchacz
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Kumpel zdaje jutro na 2, wrzucę info na czym oblał.
« Ostatnia zmiana: 25 Czerwiec 2014, 21:36 wysłana przez Brook »

Offline lalaith

  • *
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Witam
też dzisiaj dostałam e-mail z terminem egzaminu oczywiście na nowych zasadach...mało tego muszę uzupełnić wykaz prac o wytyczenia budynku zgodnie z nowym rozporządzeniem (załącznik na 2)...I tu się pojawia pytanie ;D...jest tam napisane że trzeba mieć minimum 15 prac geodezyjnych obejmujących inwentaryzację budynków i budowli , w tym 8 sieci uzbrojenia podziemnego...Znakiem tego że muszę mieć 7 wytyczeń budynków z inwenetaryzacją + 8 pomiarów powykonawczych samych sieci, czy po prostu 15 wytyczeń budynków z inwentaryzacją przyłączy czy jak??? Bo już zgłupiałam. I jeszcze jedno ;)jeśli podałabym w ramach jednej roboty wytyczenie i pomiar powykonawczy domków jednorodzinnych (14 sztuk + przyłącza), czy to się liczy jako 14 wytyczeń, czy jako jedna robota?? Może ktoś podpowie...egzamin mam 9-go lipca a nie chciałabym przyjechać z Gdańska i usłyszeć, że nadal mam niewystarczającą ilość robót
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 25 Czerwiec 2014, 21:36 wysłana przez Brook »

Offline link2jack

  • *
  • Stażysta
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek
    • Zobacz profil
Nie pisz (mów) "Robót" . Na ustnym otrzymałem "reprymendę" iż w geodezji mówimy PRACA a nie robota geodezyjna. "Budowlańcy nas nie szanują i naszą PRACĘ w "swoich aktach prawa" nazywają robotą :)

Offline anka1318

  • *
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Witam! Mam podobny problem, otrzymalam do uzupelnienia pisze: Pełny wykaz prac, a w szczególności tyczenia budynków i budowli zgodnie z rozporzadzeniem MiAC z 12.02.2012. Zal.2. Sama teraz nie,wiem, co i jak uzupelnic...skoro dokumentuje praktyke wg starych zasad...?  Wg zalacznika...15 tyczen...
Jesli ktos cos bedzie wiedzial, czekam...Swoja droga trzeba,sie dowiedzieć, ale czy dzwoniąc do sekretariatu jest szansa na odpowiedź???

Offline KasK

  • *
  • Słuchacz
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Witam,
Egzamin na zakres 1 zdaję 9 lipca. Wysłałam dokumenty tydzień po wejściu w życie rozporządzenia w spr. uprawnień i uznałam, że będą już weryfikować zgodnie z nim. Dostałam wczoraj informację, że moje dokumenty przeszły bez uwag, więc podpowiadam  :).
Na kursie na uprawnienia powiedziano nam, że jedna praca to jeden KERG. Czyli powinniśmy w dzienniku mieć min. 48 wierszy wypełnionych. W przypadku tyczeń wg. prowadzącego kurs, tyczenie na jednej budowie podchodzi pod jedną pracę, niezależnie od ilości elementów. Rozumiem że to samo tyczy się inwentaryzacji - jest jedna niezależnie czego dotyczy. Nie rozumiem tego podejścia i nie wiem, czy było to oficjalne stanowisko czy subiektywna ocena prowadzącego.
Ze względu na to, że ja nie miałam tak zdefiniowanych 15 tyczeń, zaryzykowałam i wypunktowałam w jednej rubryce dotyczącej jednej budowy wszystkie sieci i obiekty tyczone z opisem procentowym, albo ilościowym. Z inwentaryzacją nie pomogę, bo miałam 12 osobnych KERGów.
Oczywiście nie wiem, czy traktują nas w tym momencie ulgowo i czy podchodząc do kolejnego terminu nadal Komisje będą uwzględniać taki rodzaj zapisu.

Pozdrawiam wszystkich zdających.

Offline przemczak

  • *
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Egzamin 9 lipca i ja również muszę się pojawić przed egzaminem o 8:30 w sali nr 3/IIIp w związku z tym, że w wykazie brakowało mi prac związanych z tyczeniem i inwentaryzacją budynków. Na wykazie, który wysłałem miałem napisane, że brałem udział w obsłudze gdzie było wytyczone i zainwentaryzowane 8 budynków, ale najwidoczniej muszę się wytłumaczyć z tyczenia i inwentaryzacji jakiegoś budynku jednorodzinnego. Z tego wynika, że tycznie budynków podczas obsługi geodezyjnej się nie liczy i może potraktowali to jako do zakresu nr 4 a nie 1.Kolega miał mniej prac ode mnie i miał wymienione tylko jedną prace związaną z tyczeniem i inwentaryzacją budynku i jego wniosek przeszedł bez uwag.

Offline aj

  • *
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
    • Zobacz profil
Czy ktoś z Was próbował się skontaktować z GUGiK? co będzie w przypadku kiedy uzupełnimy wykazy, ale nadal nie będzie 48 pozycji? Wrócimy do domu?

Offline nomad626

  • *
  • Słuchacz
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Ja mam egzamin 11 lipca i jak widzę wielu z was muszę uzupełnić dokumentację tylko oprócz prac mi doszło dostarczenie programu ukończenia kierunku studiów :\ a odnośnie pojawienia się wcześniej przed egzaminem to wszyscy macie 8 30 ? bo ja za bardzo nie mogę się rozczytać po moim przewodniczącym komisji czy to jest 6 30 czy 8 30

Offline aj

  • *
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
    • Zobacz profil
Ja mam egzamin 11 lipca i jak widzę wielu z was muszę uzupełnić dokumentację tylko oprócz prac mi doszło dostarczenie programu ukończenia kierunku studiów :\ a odnośnie pojawienia się wcześniej przed egzaminem to wszyscy macie 8 30 ? bo ja za bardzo nie mogę się rozczytać po moim przewodniczącym komisji czy to jest 6 30 czy 8 30

U mnie "8" jest wyraźne, ale nie wiem czy chodzi o 8.30 czy o 8.50