Shoutbox

 

support

2020 Nov 12 13:57:35
o taki portal na jakiś czas do nas wpadnie

Czy wedługo nowego rozporządzenia testy są dalej ważne 6 miesięcy

  • 12 Odpowiedzi
  • 440 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nasilek83

  • *
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Witam wszystkich bardzo serdecznie. Zwracam się głównie do osób które uzyskały niedawno uprawnienie z jednego z siedmiu zakresów i chcą w niedługim okresie złożyć wniosek na kolejny zakres. Czy orientujecie się może, aby testy zdane na starych zasadach obowiązywały dalej przez 6 miesięcy dla osób które złoża wniosek po nowemu. Według mnie tak, tylko znajomy z byłej pracy dzwonił do GUGiK-u a tam twierdzą, że nie obowiązują. Poratuje ktoś informacją??  ;D

Offline support

  • *
  • *
  • ☆ Pŕöúđ Mémbéŕ ☆
  • Wiadomości: 3457
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mariusz Gawron
    • Zobacz profil
    • Pracownia Geodezyjna Mariusz Gawron
Może zadzwoń, napisz maila to chyba lepsze rozwiązanie na forum możesz wtedy napisać że wiesz co i jak.
Czytając rozporządzenie nie ma nigdzie słowa o tym że twój test jest nieważny.
"Być narodowi użytecznym" - Stanisław Staszic, Patron techników polskich.


Offline rodi

  • *
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Panie Mariuszu niestety jest o tym mowa w nowym rozporządzeniu.

"§ 25. 1. Część sprawdzająca postępowania kwalifikacyjnego wobec osoby zainteresowanej ubiegającej się o nadanie uprawnień zawodowych w jednym z zakresów, o których mowa w art. 43 pkt 1, 2, 4, 5 ustawy, która w okresie sześciu miesięcy przed przystąpieniem do egzaminu ukończyła z pozytywnym wynikiem postępowanie kwalifikacyjne w jednym z powyższych zakresów, obejmuje część szczegółową egzaminu pisemnego i egzamin ustny."


§ 37. Przepisy § 25 stosuje się do osób zainteresowanych, które ukończyły z wynikiem pozytywnym postępowanie kwalifikacyjne przeprowadzone na podstawie przepisów niniejszego rozporządzenia.
« Ostatnia zmiana: 26 Maj 2014, 21:03 wysłana przez Brook »

Offline support

  • *
  • *
  • ☆ Pŕöúđ Mémbéŕ ☆
  • Wiadomości: 3457
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mariusz Gawron
    • Zobacz profil
    • Pracownia Geodezyjna Mariusz Gawron
 :bry:
To może jeszcze przytoczmy co to jest część szczegółowa z rozporządzenia  :bujawka: :

Cytuj

§ 21. 1. Egzamin pisemny obejmuje:

1)   część ogólną składającą się z 60 pytań testowych sprawdzających znajomość przepisów prawnych oraz standardów technicznych dotyczących geodezji i kartografii, których znajomość jest wymagana bez względu na zakres uprawnień zawodowych, przy czym do każdego pytania testowego są dołączone cztery odpowiedzi, z których co najmniej jedna jest poprawna;

2)   część szczegółową składającą się z 3 pytań opisowych wymagających udzielenia odpowiedzi dotyczących wykonywania prac geodezyjnych i kartograficznych, uwzględniających zakres uprawnień zawodowych, o których nadanie ubiega się osoba zainteresowana, oraz wskazania przepisów regulujących zagadnienia określone w pytaniach.

Więc nadal twierdzę że jest się zwolniony z testu - czytaj części ogólną.  :alko:

pozdrawiam

p.s.
na forum preferujemy formę bezpośrednią - nie jestem Panem  :banned:
"Być narodowi użytecznym" - Stanisław Staszic, Patron techników polskich.


Offline tomekbb

  • *
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
    • Zobacz profil
Chodzi tutaj przede wszystkim o sformułowanie:
§ 37. Przepisy § 25 stosuje się do osób zainteresowanych, które ukończyły z wynikiem pozytywnym postępowanie kwalifikacyjne przeprowadzone na podstawie przepisów niniejszego rozporządzenia.

Myślę, że GUGiK nie zalicza dotychczas przeprowadzonych egzaminów do egzaminów przeprowadzonych na podstawie przepisów nowego rozporządzenia - chodzi o test jednokrotnego wyboru.

Offline jerro

  • *
  • Stażysta
  • *
  • Wiadomości: 104
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
trochę informacji w tym wątku (sprawa jeszcze nierozstrzygnięta) https://ewmapa.pl/dyskusja-o-uprawnieniach-zawodowych/potwierdzenie-zwolnienia-z-testow/
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to coś robi." - A. Einstein

Offline nasilek83

  • *
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Dzwoniłem dziś do GUGiK-u. Niestety testy nie są ważne.  :tickedoff: >:(

Offline support

  • *
  • *
  • ☆ Pŕöúđ Mémbéŕ ☆
  • Wiadomości: 3457
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mariusz Gawron
    • Zobacz profil
    • Pracownia Geodezyjna Mariusz Gawron
 :hmm: jak to
"Być narodowi użytecznym" - Stanisław Staszic, Patron techników polskich.


Offline nasilek83

  • *
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Dostałem taką odpowiedź, testy zdane według starych zasad nie będą zaliczone na poczet nowego egzaminu

Offline Libela

  • *
  • Słuchacz
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Na dzisiejszym spotkaniu z ŚWINGiK-iem była poruszona ta kwestia i testy mają być ważne.

Offline support

  • *
  • *
  • ☆ Pŕöúđ Mémbéŕ ☆
  • Wiadomości: 3457
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mariusz Gawron
    • Zobacz profil
    • Pracownia Geodezyjna Mariusz Gawron
 :doh: Ktoś tu kogoś za przeproszeniem  :majty:
Tak długo jak zainteresowana osoba nie złoży pisma do GUGiKu w tej sprawie i nie uzyska odpowiedzi nie ma co gdybać i czytać potem że pani Anna powiedziała to czy tamto.
Czekamy na konkrety, nie domysły i gdybanie.
"Być narodowi użytecznym" - Stanisław Staszic, Patron techników polskich.


Offline rob.aczek

  • *
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Szykując się do kolejnych egzaminów i kompletując wniosek pogodziłem się z faktem, iż przemiła Pani Ania z gugiku w rozmowie telefonicznej z moim kolegą, który ukończył egzamin z wynikiem pozytywnym 17 marca br. poinformowała że niestety zwolnienie z części testowej nas nie obowiązuje. Jednak debata jaka toczy się na szacownym forum skłoniła mnie do pewnych przemyśleń.
I tak
w pierwszym piśmie jakie otrzymałem 11 marca Komisja kwalifikacyjna informuję, iż "Wypełniając obowiązek wynikający z § 16 ust. l rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 7 lutego 2014 r. w sprawie uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii (Dz. U. poz. 176) informuję, iż Komisja kwalifikacyjna do spraw uprawnień zawodowych wyznaczyła Panu/i termin części sprawdzającej postępowania kwalifikacyjnego na dzień 25 kwietnia 2014 r. Postępowanie kwalifikacyjne, o którym mowa powyżej, rozpocznie się o godz. 9.00 w sali egzaminacyjnej nr B/XIIp. budynku przy ul. Aleje Jerozolimskie 44 (budynek obok Rotundy), 00-024 Warszawa.
Przekazując powyższą informację, wskazuję numer rachunku bankowego Funduszu Gospodarki Zasobem Geodezyjnym i Kartograficznym GUGiK, na który należy przekazać kwotę 940 zł. stanowiącą opłatę za postępowanie kwalifikacyjne do dnia 20 marca 2014 r."
Następnie 8 kwietnia otrzymałem następującą wiadomość "W oparciu o § 18 ust 4 rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 7.02.2014r. w sprawie uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii (Dz. U. poz. 176) informujemy, że w dniu 03.04.2014r. została przeprowadzona część wstępna postępowania kwalifikacyjnego.
Złożony przez Pana/Panią wniosek o uzyskanie uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii w zakresie 1, został zweryfikowany z wynikiem pozytywnym."
W związku z powyższym śmiem twierdzić, iż egzamin, w którym uczestniczyłem odbył się zgodnie z zapisami rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 7.02.2014r. w sprawie uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii (Dz. U. poz. 176).
Hm, ja wiem, przeczę sam swoim opiniom jakie wyrażałem w styczniu dotyczącym domniemanym testom wielokrotnego wyboru, wówczas twardo stałem na stanowisku, iż nas nie będzie obowiązywało NOWE rozporządzenie, ale czyż nie cudnie jest interpretować prawo na własną korzyść (urzędnicy są w tym najlepsi). Tak sobie myślę że jednak wyślę oficjalne zapytanie do gugiku, tak by już nie zaprzątać sobie umysłu błahostkami, a i tak nie mam pewności że wysyłając wniosek początkiem czerwca załapię się na termin krótszy aniżeli 6 miesięcy.
« Ostatnia zmiana: 28 Maj 2014, 20:46 wysłana przez Brook »

Offline pitter

  • *
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
W związku z powyższym śmiem twierdzić, iż egzamin, w którym uczestniczyłem odbył się zgodnie z zapisami rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 7.02.2014r. w sprawie uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii (Dz. U. poz. 176).
Wydaje mi się, że urzędnicy nie mogą podawać jako podstawy prawnej aktu, który już nie obowiązuje. Podają obowiązujące rozporządzenie, a z niego ewentualnie (konkretnie z przepisów przejściowych i końcowych) wynika, że trzeba zastosować rozporządzenie dotychczasowe.