Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Warstwy / Justyfikacja tekstu i styczna do lini.
« Ostatnia wiadomość przez Jinto dnia Dzisiaj o 12:36 »
Cześć.

Może ma ktoś pomysł na zaznaczenie tekstów uzbrojenia które nie są na linii ? Gdyby linia i tekst były oddzielnymi obiektami to dało by się takie teksty znaleźć ale gdy opis uzbrojenia to ta sama warstwa(obiekt) już się tak nie da. Brak funkcji sprawdzania tekstu stycznej do linii..

Pozdrawiam.
2
Obiekty / Odp: Grupowy Import nowych obiektów punktowych - GESUT
« Ostatnia wiadomość przez Ema dnia Dzisiaj o 10:16 »
@kaktus Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź! Opcja budowania obiektów - to jest to!  :)
3
Obiekty / Odp: Aktualizacja atrybutów; shp
« Ostatnia wiadomość przez Cezary.K dnia Dzisiaj o 09:50 »
Grupowo możesz zmieniać większą liczbę atrybutów. Mając wybrane obiekty, po wejściu w grupową modyfikację po kolei zmieniasz te atrybuty, które zmiany wymagają.
4
Obiekty / Odp: Grupowy Import nowych obiektów punktowych - GESUT
« Ostatnia wiadomość przez Cezary.K dnia Dzisiaj o 09:36 »
Panie Cezary, bardzo mi przykro, że uraziłam Pana przez brak "dzień dobry" na początku pytania.
Nie wiem, po co te uszczypliwości internetowe, gdybym przyszła do Pana osobiście z tym pytaniem to pewnie jeszcze by mnie Pan poczęstował pyszną kawką z likierem smakowym z lidla.

Mimo wszystko bardzo dziękuję za poświęcony czas i odpowiedź, która nic nie wnosi.

Z góry dziękuję i pozdrawiam z bardzo wielką Netykietą przez wielkie "N" pisaną.

Nie czuję się osobiście urażony. Fajnie jest, jak nowy użytkownik forum zacznie od przywitania innych, a następnie pisze posty, bierze udział w dyskusji itp.
Co do moich odpowiedzi, były krótkie i w 100% na zadane pytania (czy istnieje możliwość? tak, istnieje). Koleżanka @kaktus wyszła poza pytanie, ponieważ opisała szczegółowo jak to zrobić, czego w pytaniu nie było. Opisała bardzo dobrze ;)
A tak z innej strony, @Ema nie zrażaj się moją postawą. Witaj na forum ;)
5
Obiekty / Odp: Aktualizacja atrybutów; shp
« Ostatnia wiadomość przez sigielki dnia Dzisiaj o 09:22 »
Dziekuję,
może w tym przypadku tak, ale gdybym chciał uzupełniać większa liczbę unikalnych danych np. numer uzgodnienia albo id. branzowy? Musiałbym zaznaczać pojedynczy obiekt.
6
Warstwy / Odp: Obiekt ole
« Ostatnia wiadomość przez Cezary.K dnia Dzisiaj o 09:07 »
Zwróć uwagę, że przy obiekcie ole  jest opcja 'oryginalne proporcje' a nie 'oryginalny rozmiar'. A wielkość ole możesz dowolnie zmieniać przeciągając myszą.
7
Warstwy / Odp: Obiekt ole
« Ostatnia wiadomość przez Kamil221 dnia Dzisiaj o 08:50 »
albo może jest jakiś inny łatwiejszy sposób dodawanie opisówek na mapie
8
Warstwy / Obiekt ole
« Ostatnia wiadomość przez Kamil221 dnia Dzisiaj o 08:46 »
Witam jak chce dodać opisówkę do mapy do celów projektowych poprzez obiekt ole na wybranej warstwie  , zaznaczając oryginalny rozmiar i przechodząc na mapę nie zachowuje oryginalnych wielkości (wielkość czcionki). Czy można to jakoś ustawić  żeby nie trzeba było rozciągać opisówki ?
9
Obiekty / Odp: Aktualizacja atrybutów; shp
« Ostatnia wiadomość przez Cezary.K dnia Dzisiaj o 08:45 »
Po zaznaczeniu obiektów jest możliwość ich grupowej modyfikacji (w oknie przeglądarki obiektów). Kwestia dobrania odpowiedniego filtra przy zaznaczaniu i można sobie poradzić bez eksportów i oprogramowania zwenętrznego.
10
Obiekty / Odp: Grupowy Import nowych obiektów punktowych - GESUT
« Ostatnia wiadomość przez kaktus dnia Dzisiaj o 08:22 »
Uzupełniając odpowiedź kolegi wyżej - na początku właśnie przez import tekstów i symboli musisz wrzucić symbole na odpowiednią warstwę, tekstówką jak wyżej: kod symbolu X Y. Z zaznaczona opcją "traktuj teksty jako nazwy symboli".
Następnie w menu dla obiektów wybierasz "budowa obiektów punktowych". Tu w menu wybierasz warstwę z której symbole mają zostać zaobiektowane, wybierasz nazwę bazy i kod obiektu, dopisujesz inne dane o obiektach jakie mają zostać przypisane - akurat to menu jest całkiem intuicyjne :D
Jeśli nie masz 100% pewności że nie masz na warstwie "śmieci" niezaobiektowanych, możesz sobie wcześniej dodać wrzucone na warstwę symbole do bloku i tę opcję wybrać przy obiektowaniu.
Strony: [1] 2 3 ... 10