Zgodnie z artykułem 87 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej źródłami powszechnie obowiązującego prawa Rzeczypospolitej Polskiej są:
Konstytucja,
ratyfikowane umowy międzynarodowe,
ustawy,
rozporządzenia,
akty prawa miejscowego (na obszarze działania organów, które je ustanowiły).
cieszę się że Ci "się wydaje" lecz znajdź przepis prawa, który tak stanowi, jeżeli za źródło podajesz to co GUGiK zamieszcza na stronie (testy z 2010 i 2011) pragnę zauważyć iż w Polsce prawo zmienia się dość często i to co obowiązywało jeszcze rok temu dziś jest historią.
[xquote]... wojewoda może wydawać polecenia obowiązujące wszystkie organy administracji rządowej, a w sytuacjach nadzwyczajnych obowiązujące również organy samorządu terytorialnego. Poleceniem jest wezwanie do wykonania określonej czynności, skierowane do organów i pracowników, których wojewoda jest zwierzchnikiem. O wydanych poleceniach, stanowiących środek nadzoru, wojewoda informuje właściwego ministra, który może wstrzymać wykonanie poleceń wydanych organom administracji niezespolonej i wystąpić do Prezesa Rady Ministrów o rozstrzygnięcie sporu. Ponadto wojewoda sprawuje nadzór nad działalnością jednostek samorządu terytorialnego, na zasadach określonych w odrębnych przepisach. Jako reprezentant Skarbu Państwa uprawnienia wojewody odnoszą się m.in. do mienia powierzonego mu w celu wykonywania jego zadań czy przedsiębiorstw państwowych[/xquote]