Shoutbox

support:
2021 Jun 05 21:36:07
w jakimś bliżej nie określonym czasie nastąpi mała zmiana na forum, ale to jak znajdę wolny weekend czy coś podobnego
support:
2020 Nov 12 13:57:35
o taki portal na jakiś czas do nas wpadnie

Pytania opisowe 22 kwietnia 2005

  • 6 Odpowiedzi
  • 726 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline support

  • *
  • *
  • ☆ Pŕöúđ Mémbéŕ ☆
  • Wiadomości: 3458
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mariusz Gawron
  • System:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Przeglądarka:
  • Firefox 13.0.1 Firefox 13.0.1
    • Zobacz profil
    • Pracownia Geodezyjna Mariusz Gawron

Pytania opisowe 22 kwietnia 2005

  • dnia: 4 Lipiec 2012, 10:49
Witam wszystkich pytania opisowe jakie były w dniu 22 kwietnia 2005

[pdf]https://ewmapa.pl/uprawnienia/Pytania_odpowiedzi_20050422.pdf[/pdf]
"Być narodowi użytecznym" - Stanisław Staszic, Patron techników polskich.


Offline silhouette

  • *
  • Słuchacz
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Kobieta
  • System:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Przeglądarka:
  • Chrome 24.0.1312.57 Chrome 24.0.1312.57
    • Zobacz profil

Odp: Pytania opisowe 22 kwietnia 2005

  • dnia: 23 Luty 2013, 19:39
Czy jakaś mądra głowa mogłaby wskazac podstawe prawną dla odpowiedzi podanej w zarysie (chodzi o zakres 2, pytanie 6)

W jakich przypadkach musi byc zalożona KW dla nieruchomosci?

i odpowiedz w zarysie " Księga wieczysta jest zakładana w kazdym przypadku kupna-sprzedazy nieruch. albo ustanowienia innych praw do nieruchomosci"

Szukam i nie moge nigdzie znalezc nic w ustawie KWiH co wskazywaloby jednoznacznie na takie twierdzenie.

Offline support

  • *
  • *
  • ☆ Pŕöúđ Mémbéŕ ☆
  • Wiadomości: 3458
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mariusz Gawron
  • System:
  • Windows 8/Server 2012 Windows 8/Server 2012
  • Przeglądarka:
  • Firefox 19.0 Firefox 19.0
    • Zobacz profil
    • Pracownia Geodezyjna Mariusz Gawron

Odp: Pytania opisowe 22 kwietnia 2005

  • dnia: 23 Luty 2013, 20:22
Moja wiedza jest nie wystarczająca w tym zakresie  :-\
"Być narodowi użytecznym" - Stanisław Staszic, Patron techników polskich.


Offline mirasp

  • *
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 6
  • System:
  • Windows XP Windows XP
  • Przeglądarka:
  • Firefox 19.0 Firefox 19.0
    • Zobacz profil

Odp: Pytania opisowe 22 kwietnia 2005

  • dnia: 27 Luty 2013, 18:05
wydaje mi się, że USTAWA z dnia 24 czerwca 1994 r. o własności lokali Art. 7. 2

Offline Jak

  • *
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Płeć: Mężczyzna
  • System:
  • Windows XP Windows XP
  • Przeglądarka:
  • Firefox 19.0 Firefox 19.0
    • Zobacz profil

Odp: Pytania opisowe 22 kwietnia 2005

  • dnia: 13 Marzec 2013, 18:32
Czy zgadzacie się z odpowiedzią wg klucza na pytanie 4 zakres 2?

Wg Art 39 ust 1 Prawa Geod. i Kart.
Jeżeli wyniknie spór, strony mogą wystąpić do sądu o rozstrzygnięcie sprawy.

Offline angeo

  • *
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Płeć: Kobieta
  • System:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Przeglądarka:
  • Firefox 20.0 Firefox 20.0
    • Zobacz profil

Odp: Pytania opisowe 22 kwietnia 2005

  • dnia: 16 Maj 2013, 17:11
No właśnie.Wydaje się logiczne że jak wyniknie spór graniczny przy wyznaczaniu punktów ujawnionych w ewidencji to strona może złożyć wniosek o rozgraniczenie (z tego co kojarzę to w praktyce tak właśnie jest).Ale podstawa prawna art. 39 Prawa Geod i kart. mówi inaczej, że wtedy do sądu, więc jak to jest? Czy ktoś mi na to odpowie?

Offline Azja

  • *
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Płeć: Kobieta
  • System:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Przeglądarka:
  • Firefox 20.0 Firefox 20.0
    • Zobacz profil

Odp: Pytania opisowe 22 kwietnia 2005

  • dnia: 18 Maj 2013, 11:54
co do zakładania kw przy umowie kupna sprzedaży to notariusz ma obowiązek złożenia wnioski...i coś takiego czytałam w KPC ale nie podawałbym tego jako podstawy prawnej bo to chyba nie jest konkretnie odpowiedz na to pytanie, a co do rozgraniczenia przy wznowieniu to też się nad tym zastanawiałam i w pewnej książce wyczytałam ze można złożyć wniosek o rozgraniczenie i w sumie jest to logiczne bo w EGiB granica nie jest prawnie ustalona więc można ją rozgraniczyć.