Shoutbox

 

support

2020 Nov 12 13:57:35
o taki portal na jakiś czas do nas wpadnie

Pytania opisowe 10 czerwca 2011

  • 19 Odpowiedzi
  • 1940 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline support

  • *
  • *
  • ☆ Pŕöúđ Mémbéŕ ☆
  • Wiadomości: 3457
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mariusz Gawron
    • Zobacz profil
    • Pracownia Geodezyjna Mariusz Gawron

Pytania opisowe 10 czerwca 2011

  • dnia: 29 Czerwiec 2011, 12:00
Witam wszystkich pytania opisowe jakie były w dniu 10 czerwca 2011

[pdf]https://ewmapa.pl/uprawnienia/Pytania_20110610.pdf[/pdf]

oraz zarysy odpowiedzi

[pdf]https://ewmapa.pl/uprawnienia/Pytania_odpowiedzi_20110610.pdf[/pdf]
"Być narodowi użytecznym" - Stanisław Staszic, Patron techników polskich.


Offline micszy

  • *
  • Słuchacz
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil

Odp: Pytania opisowe 10 czerwca 2011

  • dnia: 18 Sierpień 2011, 13:23
Witam, mam takie pytanie czy w pytaniu nr 1 sekcja nowo zakładanej mapy jest podana prawidłowo?
Bo wg mnie wpisana sekcja leży na wschód od istniejącej 6.147.12.10.1.3, zgodnie z zasadą podziału na arkusze:  1   2
             3   4
a sekcja leżąca na zachód miała by godło 6.147.12.9.2.4

Offline support

  • *
  • *
  • ☆ Pŕöúđ Mémbéŕ ☆
  • Wiadomości: 3457
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mariusz Gawron
    • Zobacz profil
    • Pracownia Geodezyjna Mariusz Gawron

Odp: Pytania opisowe 10 czerwca 2011

  • dnia: 18 Sierpień 2011, 17:16
sekcja 6.147.12.10.1.3 na wschód (czyli na Prawo) będzie sekcja 6.147.12.10.1.4
[reflect]http://www.numerus.net.pl/godla/1965_5000.jpg[/reflect]
« Ostatnia zmiana: 18 Sierpień 2011, 17:17 wysłana przez support »
"Być narodowi użytecznym" - Stanisław Staszic, Patron techników polskich.


Offline micszy

  • *
  • Słuchacz
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil

Odp: Pytania opisowe 10 czerwca 2011

  • dnia: 18 Sierpień 2011, 21:47
A w tresic zadania jest na zachód (czyli na lewo) :)

Offline support

  • *
  • *
  • ☆ Pŕöúđ Mémbéŕ ☆
  • Wiadomości: 3457
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mariusz Gawron
    • Zobacz profil
    • Pracownia Geodezyjna Mariusz Gawron

Odp: Pytania opisowe 10 czerwca 2011

  • dnia: 19 Sierpień 2011, 16:44
sekcja 6.147.12.10.1.3 mamy założyć sekcje na Zachód (na lewo od niej)

godło będzie

6.147.12.09.2.4
"Być narodowi użytecznym" - Stanisław Staszic, Patron techników polskich.


Offline mol

  • *
  • Słuchacz
  • *
  • Wiadomości: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil

Odp: Pytania opisowe 10 czerwca 2011

  • dnia: 3 Grudzień 2012, 20:07
W odpowiedzi na pytanie napisane jest, że budynek na nowo zakładanym arkuszu powinien być przedstawiony grubością linii 0.35mm, ale skoro arkusz jest w skali 1:500 to czy ta grubość linii nie powinna być 0.5mm wg nowej K-1?

Offline support

  • *
  • *
  • ☆ Pŕöúđ Mémbéŕ ☆
  • Wiadomości: 3457
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mariusz Gawron
    • Zobacz profil
    • Pracownia Geodezyjna Mariusz Gawron

Odp: Pytania opisowe 10 czerwca 2011

  • dnia: 3 Grudzień 2012, 20:38
Nie możesz prowadzić mapy wg K-1 z 1979 roku a obok K-1 z 1998 roku.
Należy prowadzić nadal wg K-1 z 1979 roku do czasu założenia numerycznej mapy.
"Być narodowi użytecznym" - Stanisław Staszic, Patron techników polskich.


Offline mol

  • *
  • Słuchacz
  • *
  • Wiadomości: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil

Odp: Pytania opisowe 10 czerwca 2011

  • dnia: 4 Grudzień 2012, 09:32
Czyli zapis

§ 27
Na obszarach, gdzie istnieją założone arkusze mapy w formie klasycznej, do czasu założenia mapy numerycznej ich dalszą aktualizację należy wykonywać zgodnie z poprzednio obowiązującymi przepisami i znakami umownymi. Jeśli na obszarze nie istnieje mapa w określonej skali i zdecydowano założyć nowe arkusze w formie tradycyjnej, należy stosować znaki i symbole zgodne z niniejszą instrukcją. Niedopuszczalne jest stosowanie na jednym arkuszu mapy klasycznej znaków i symboli poprzednich i nowych przepisów

tyczy się tylko sytuacji jak jak w ogóle na nadym obszarze nie mam mamy a nie jak zakładamy nowy arkusz obok starego?

Offline support

  • *
  • *
  • ☆ Pŕöúđ Mémbéŕ ☆
  • Wiadomości: 3457
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mariusz Gawron
    • Zobacz profil
    • Pracownia Geodezyjna Mariusz Gawron

Odp: Pytania opisowe 10 czerwca 2011

  • dnia: 4 Grudzień 2012, 09:49
Tak wynika z zarysu odpowiedzi.
"Być narodowi użytecznym" - Stanisław Staszic, Patron techników polskich.


Offline fedorj7

  • *
  • Słuchacz
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil

Odp: Pytania opisowe 10 czerwca 2011

  • dnia: 14 Styczeń 2013, 18:30
W starej k-1 z 1979 grubość linii dla budynku ognioodpornego w skali 1:500 to 0,50 nie 0,35(chyba że były jakies aktualizacje o których nie jest mi wiadomo), więc po części kolega powyżej miał rację, gdyż musimy kontynuować uzupełnianie sekcji wg. przepisów powyższej instrukcji

Offline koneho

  • *
  • Stażysta
  • *
  • Wiadomości: 56
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil

Odp: Pytania opisowe 10 czerwca 2011

  • dnia: 24 Kwiecień 2013, 11:58
Witam.

A jak to wygląda teraz gdy weszło w życie nowe rozporządzenie dotyczące mapy zasadniczej? dalej na mapach analogowych stosujemy K-1 '79? I jak się to ma z wyróżnianiem bud ognioodpornych i ognionieodpornych, no bo w nowym rozporządzeniu również nie ma podziału .... więc jak to jest przy zakładaniu nowej sekcji ? Bo teraz jak wiadomo nie zakłada się mapy zasadniczej tylko bazy danych .... proszę o pomoc z znalezieniu prawidłowej odpowiedzi

pzdr.
« Ostatnia zmiana: 24 Kwiecień 2013, 12:27 wysłana przez koneho »

Offline support

  • *
  • *
  • ☆ Pŕöúđ Mémbéŕ ☆
  • Wiadomości: 3457
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mariusz Gawron
    • Zobacz profil
    • Pracownia Geodezyjna Mariusz Gawron

Odp: Pytania opisowe 10 czerwca 2011

  • dnia: 24 Kwiecień 2013, 12:05
Moim zdaniem do czasu przekształcenia map "klasycznych" do formy numerycznej będą nadal obowiązywały trzy instrukcje K-1.

Jeżeli dobrze pamiętam jest zapis o konieczności przejścia na numerykę do końca 2013 roku.
"Być narodowi użytecznym" - Stanisław Staszic, Patron techników polskich.


Offline koneho

  • *
  • Stażysta
  • *
  • Wiadomości: 56
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil

Odp: Pytania opisowe 10 czerwca 2011

  • dnia: 24 Kwiecień 2013, 12:33
Racja jest taki zapis, ale sądząc po stanie w ośrodkach to wejdzie w życie jakieś rozporządzenie które znowu przedłuży "analogi" o kilka lat. Co prawda przejrzałem rozporządzenie dot mapy zasadniczej ( to najnowsze) ale tam chyba nic nie ma co obowiązuje właśnie w takich przypadkach, pewnie jeszcze raz przewertuję i może coś znajdę, ale gdyby nie to na czym się oprzeć?

Offline support

  • *
  • *
  • ☆ Pŕöúđ Mémbéŕ ☆
  • Wiadomości: 3457
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mariusz Gawron
    • Zobacz profil
    • Pracownia Geodezyjna Mariusz Gawron

Odp: Pytania opisowe 10 czerwca 2011

  • dnia: 24 Kwiecień 2013, 12:44
Widzę że dotykasz różnych sprawa na raz.
Sugeruję przeczytać rozporządzenie zaznaczyć co Twoim zdaniem jest ważne i dopiero zacząć analizować odpowiedzi.
Dodatkowo - zadajesz tylko pytania bez próby odpowiedzi (pamiętaj to nie my zdajemy uprawnienia tylko Ty i wymagaj więcej od Siebie niż od nas)
"Być narodowi użytecznym" - Stanisław Staszic, Patron techników polskich.


Offline koneho

  • *
  • Stażysta
  • *
  • Wiadomości: 56
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil

Odp: Pytania opisowe 10 czerwca 2011

  • dnia: 24 Kwiecień 2013, 14:11
Oczywiście masz rację, postaram się stosować do uwag.
Jeżeli chodzi o to pytanie nr 2 to sądzę, że ono w takiej postaci nie może wystąpić na egz ponieważ nowe rozporządzenie zupełnie inaczej podchodzi do tematu obiektów.  Do egzaminu jeszcze albo już tylko 2 miechy wiec myślę , że do tego czasu napewno pojawi się pytanie o GESUT ułożone pod nowe rozporządzenie i może ktoś się podzieli na forum...