Shoutbox

support:
2021 Jun 05 21:36:07
w jakimś bliżej nie określonym czasie nastąpi mała zmiana na forum, ale to jak znajdę wolny weekend czy coś podobnego
support:
2020 Nov 12 13:57:35
o taki portal na jakiś czas do nas wpadnie

[2] Przedsiębiorstwo geodezyjne otrzymało zlecenie na wykonanie geodezyjnych czynności technicznych scalenia i podziału nieruchomości. Jakie warunki muszą być spełnione aby dokonać scalenia i podziału nieruchomości ?

  • 6 Odpowiedzi
  • 251 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline GeoKart

  • *
  • Stażysta
  • *
  • Wiadomości: 136
  • Płeć: Mężczyzna
  • System:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Przeglądarka:
  • Chrome 48.0.2564.103 Chrome 48.0.2564.103
    • Zobacz profil
2. Przedsiębiorstwo geodezyjne otrzymało zlecenie na wykonanie geodezyjnych
czynności technicznych scalenia i podziału nieruchomości. Jakie warunki muszą
być spełnione aby dokonać scalenia i podziału nieruchomości ? Proszę wymienić
według kolejności ich wykonywania geodezyjne czynności techniczne dotyczące
opracowania geodezyjnego projektu scalenia i podziału nieruchomości oraz
wykonania rejestru stanu dotychczasowego i stanu nowego, po scaleniu i
podziale.

Moja propozycja

RM scalenie i podział
par 3.1.2 par 5 par 9.1.2
Można dopisać swoimi słowami na temat rejestru stanu dotychczasowego i nowego po scaleniu i podziale.

Mnie się wydaje że za mało w tej odpowiedzi może coś dopisać z rozp EGiB
Dzieki rejestrom stanu dotychczasowego przed i po scaleniu i podziale zostaja dokonane zmiany w księgach wieczystych
« Ostatnia zmiana: 6 Luty 2016, 13:34 wysłana przez GeoKart »

Offline kuba12310

  • *
  • Stażysta
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Płeć: Mężczyzna
  • System:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Przeglądarka:
  • Firefox 43.0 Firefox 43.0
    • Zobacz profil
UoGN art. 101.1, 101.3, 102,
Z rozporządzenia ja był dał cały 3.1

i trochę z art 104 UoGN ale tylko to co w załączeniu do uchwały dołączone jest od geodety
« Ostatnia zmiana: 6 Luty 2016, 13:39 wysłana przez kuba12310 »

Offline GeoKart

  • *
  • Stażysta
  • *
  • Wiadomości: 136
  • Płeć: Mężczyzna
  • System:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Przeglądarka:
  • Chrome 48.0.2564.103 Chrome 48.0.2564.103
    • Zobacz profil

Offline jkbsrwk

  • *
  • *
  • Wiadomości: 637
  • Płeć: Mężczyzna
  • System:
  • Windows 10 Windows 10
  • Przeglądarka:
  • Chrome 48.0.2564.103 Chrome 48.0.2564.103
    • Zobacz profil
Ja bym dodał z rozporządzenia ws scalenia i podziału par. 9 i 10.
Ewentualnie można wspomnieć o rozporządzeniu ws standardów syt.- wys.: par 6, 75 i 76.

Wpadłem jeszcze na taki pomysł, że skoro nie ma w tym momencie podstawy prawnej co do rejestru przed i po scaleniu, może warto było by wspomnieć o tym co zawiera rejestr gruntów, rejestr budynków, iże geodeta powinien na tej podstawie sporządzać te rejestry?

Wtedy do odpowiedzi dorzuciłbym jeszcze rozporządzenie ws EGiB: par. 23, par. 24.

Offline Wojciech

  • *
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • System:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Przeglądarka:
  • Firefox 43.0 Firefox 43.0
    • Zobacz profil

Offline jkbsrwk

  • *
  • *
  • Wiadomości: 637
  • Płeć: Mężczyzna
  • System:
  • Windows 10 Windows 10
  • Przeglądarka:
  • Chrome 48.0.2564.103 Chrome 48.0.2564.103
    • Zobacz profil

Offline kkkkkk

  • *
  • Stażysta
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Płeć: Mężczyzna
  • System:
  • Windows 10 Windows 10
  • Przeglądarka:
  • Firefox 46.0 Firefox 46.0
    • Zobacz profil