Shoutbox

 

support

2020 Nov 12 13:57:35
o taki portal na jakiś czas do nas wpadnie

[2] Jakich punktów granicznych dotyczy wznowienie znaków granicznych, a jakich wyznaczenie punktów granicznych?

  • 8 Odpowiedzi
  • 255 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline GeoKart

  • *
  • Stażysta
  • *
  • Wiadomości: 136
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
24. Jakich punktów granicznych dotyczy wznowienie znaków granicznych, a jakich wyznaczenie punktów granicznych? Jaki jest tryb postępowania przy wznowieniu granic, jeżeli nie zachowała się osnowa jaka była wykorzystywana do pozyskania danych dotyczących tych granic? W jakim dokumencie zamieszcza się wyniki wznowienia znaków granicznych?

Moja Propozycja

Prawo GiK Art 39.1.2.3.4
Rozporządzenie w sprawie Standardów par 30.1.2.3.4.5
Można dopisać że w tych przypadkach uczestników się Zawiadamia lub Informuje o czynnościach , a nie Wzywa z okresem zgodnie z KPA Art 44

Czy coś jeszcze ???

Offline kuba12310

  • *
  • Stażysta
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Może jeszcze z rozp. w sprawie rozgraniczeń art.2.4, 2.6
i z rozp w sprawie standardów art. 32 (nie wiem czy to ma znaczenie w tym zakresie)

Offline GeoKart

  • *
  • Stażysta
  • *
  • Wiadomości: 136
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Można dopisać - RN ale standardy bym sobie odpuścił.

Offline kuba12310

  • *
  • Stażysta
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Tą wiedzą z standardów wykazaliśmy się zdając zakres 1:)

Offline GeoKart

  • *
  • Stażysta
  • *
  • Wiadomości: 136
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil

Offline zurek86

  • *
  • Stażysta
  • *
  • Wiadomości: 128
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
pytanie jest; Jakich punktów granicznych dotyczy wznowienie znaków granicznych, a jakich wyznaczenie punktów granicznych?  czyli może należy napisać ze wznowienie znaków granicznych następuje wtedy kiedy dokumentacja istnieje z rozgraniczenia i pomierzone znaki (kiedyś tam przy wykonaniu ustaleni i pomiaru) odpowiadają wymogom zgodnym z rozporządzeniem w sprawie standardów. Natomiast wyznaczenie punktów następuje jeżeli istniał np operat z założenia ewidencji i przeliczono współrzędne z układu jakiegoś tam np. lokalnego natomiast cały operat jest przyjęty do zasobu i stanowi podstawę do wznowienia czy wyznaczenia zgodnie ze standardami , ponadto nie była wykonana przy tworzeniu tego opracowania stabilizacja zakami naziemnymi więc ich nie ma w terenie obecnie.
Czekam na komentarz w związku z powyższymi przemyśleniami:P
« Ostatnia zmiana: 8 Listopad 2016, 19:29 wysłana przez zurek86 »

Offline jkbsrwk

  • *
  • *
  • Wiadomości: 637
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Moim zdaniem sprawa jest prosta: wznowienie znaków, jeśli istnieją materiały, że znak był. Wyznaczenie punktów, gdy punkt stabilizowany nie był. Oczywiście mowa o sytuacji, gdy mamy materiały pozwalające taką procedurę (bez rozgraniczenia) przeprowadzić.

Inną kwestią jest przy jakich rodzajach prac można zgodnie z przepisami stabilizować... :)

Offline kat155

  • *
  • Stażysta
  • *
  • Wiadomości: 77
    • Zobacz profil
A ja trochę odbiegnę od tematu, ale ostatnio nurtuje mnie według jakiego przepisu przy czynnościach wznowienia zn. gran. / wyznaczenia pktów gran. dokonuje się stabilizacji punktów granicznych, przypuszczam dość oczywiście, że według rozporządzenia w sprawie rozgraniczenia nieruchomości.  ::) Głównie chodzi mi o stosowanie stabilizacji podziemnej przy tych czynnościach.
No ale gdzie jest ten łącznik pomiędzy art. 39 pgik a rozporządzeniem w sprawie rozgraniczenia nieruchomości.  :idiot2:

Offline jkbsrwk

  • *
  • *
  • Wiadomości: 637
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Nie ma łącznika. W ten sam sposób można się doszukiwać w jaki sposób i na podstawie jakich przepisów stabilizować przy podziałach. Przyjmuje się, że z braku regulacji stosujemy Rozp. ws rozgraniczeń :)