Shoutbox

support:
2021 Jun 05 21:36:07
w jakimś bliżej nie określonym czasie nastąpi mała zmiana na forum, ale to jak znajdę wolny weekend czy coś podobnego
support:
2020 Nov 12 13:57:35
o taki portal na jakiś czas do nas wpadnie

[2] Geodeta wykonujący wznowienie znaków granicznych wysłał zainteresowanym stronom zawiadomienia o terminie i miejscu wznowienia znaku. Jedno z zawiadomień wróciło w dniu wznowienia z adnotacją poczty „ nie podjęto w terminie” i datą stempla pocztowego 3

  • 7 Odpowiedzi
  • 362 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline GeoKart

  • *
  • Stażysta
  • *
  • Wiadomości: 136
  • Płeć: Mężczyzna
  • System:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Przeglądarka:
  • Chrome 48.0.2564.103 Chrome 48.0.2564.103
    • Zobacz profil
9. Geodeta wykonujący wznowienie znaków granicznych wysłał zainteresowanym
stronom zawiadomienia o terminie i miejscu wznowienia znaku. Jedno z
zawiadomień wróciło w dniu wznowienia z adnotacją poczty „ nie podjęto w
terminie” i datą stempla pocztowego 3 dni wstecz. Jakie powinno być zgodnie z
prawem, w tym wypadku, działanie geodety?

Jeżeli nie podjęto w terminie, zawiadomienie zostało wysłane prawidłowo a stempel pocztowy 3 dni wcześniej  - to nie wstrzymuję moich czynności a termin obowiązuje nadal.

Prawo GiK Art 32.1.2.3
« Ostatnia zmiana: 6 Luty 2016, 18:51 wysłana przez GeoKart »

Offline kuba12310

  • *
  • Stażysta
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Płeć: Mężczyzna
  • System:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Przeglądarka:
  • Firefox 43.0 Firefox 43.0
    • Zobacz profil
PGiK art 32, 39
Rozp w sprawie standardów art. 30
kpa art. 44
Najważniejsza data pierwszego awizo. Jeśli został zachowany termin 14 dni na odbiór listu (dwukrotne awizo) + 7 dni ustawowe to zawiadomienie jest skuteczne. Jeśli od daty pierwsze awizo nie upłynęło 21 dni to zawiadomienie jest nie skuteczne i należy wyznaczyć nowy termin.


Offline manodrum1983

  • *
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 9
  • System:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Przeglądarka:
  • Chrome 48.0.2564.116 Chrome 48.0.2564.116
    • Zobacz profil
Tak dla pewności:

Jeśli według KPA doręczenie pisma uważa się za skuteczne z upływem czternastego dnia od dnia pierwszego zawiadomienia, a dzień
ten przypadł na 3 dni przed wyznaczonym terminem  wznowienia znaków granicznych, to czy nie jest tak, że teoretycznie adresat
otrzymał zawiadomienie o czynnościach trzy dni przed wyznaczonym terminem (czyli za późno). Czy nie jest to podstawą dla geodety do
wyznaczenia nowego terminu wznowienia znaków granicznych?

Bardzo proszę o ustosunkowanie się do moich uwag. Pozdrawiam

Offline jkbsrwk

  • *
  • *
  • Wiadomości: 637
  • Płeć: Mężczyzna
  • System:
  • Windows 10 Windows 10
  • Przeglądarka:
  • Chrome 48.0.2564.116 Chrome 48.0.2564.116
    • Zobacz profil
Jeśli by tak było to masz rację, ale pytanie czy data stempla pocztowego to data 14 dnia. Tak jak kuba12310 napisał istotna jest data pierwszego awizowania i to ona musi być na 21 dni przed terminem spotkania na gruncie.

Offline Jigs

  • *
  • *
  • Wiadomości: 570
  • Płeć: Mężczyzna
  • “Abandon all hope, ye who enter here!”
  • System:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Przeglądarka:
  • Chrome 48.0.2564.116 Chrome 48.0.2564.116
    • Zobacz profil
wg mnie w pytanie nie jest jednoznaczne i dlatego należy uwzględnić oba przypadki uzależnione jak "jkbsrwk" pisał od daty stempla pierwszego awizowania - czyli ,że :
1) dostarczono w terminie - nie przerywamy prac
2) nie dostarczono w terminie - wyznaczam nowy termin
"Granice możliwości tak jak strach są często iluzją."
                                     Michael "Air" Jordan

Offline zurek86

  • *
  • Stażysta
  • *
  • Wiadomości: 128
  • Płeć: Mężczyzna
  • System:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Przeglądarka:
  • Chrome 54.0.2840.71 Chrome 54.0.2840.71
    • Zobacz profil

Offline Atol

  • *
  • *
  • Wiadomości: 447
  • Płeć: Mężczyzna
  • System:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Przeglądarka:
  • Chrome 54.0.2840.87 Chrome 54.0.2840.87
    • Zobacz profil
czyli te 21 dni to jest 14 dni( awizo-poczta)to jest jasne natomiast 7 dni to czas zawiadomienia ustalonego terminu przed  wznowieniem?


 tak to te 21 dni, ale jeszcze musisz pamiętać o czasie dostarczenia tej zwrotki stronie przez pocztę (2-3 dni) a może się zdarzyć, że i dłużej.