Zarys odpowiedzi:
Oprócz projektu zagospodarowania działki lub terenu inwestycji źródłem informacji do wytyczenia obiektów w terenie są projekty obiektów budowlanych, które zawierają dane liczbowe określające wzajemne położenie elementów obiektów w terenie. Dane z tych projektów powinny zgadzać się z danymi zawartymi w projekcie zagospodarowania działki lub terenu.
Szczególnemu sprawdzeniu podlega lokalizacja w stosunku do granic nieruchomości i zgodność z MPZP. Należy również sprawdzić jednoznaczność wymiarową i geometryczną projektu. Sprawdzenie to w konsekwencji powinno doprowadzić do jednoznaczności pod względem zgodności wewnętrznej projektu budowlanego i do bezkolizyjności z istniejącymi obiektami i urządzeniami. Sprawdzeniu podlega również sprawdzenie kolizji obiektów projektowanych z obiektami istniejącymi, szczególnie z urządzeniami podziemnymi, naniesionymi na mapę zasadniczą lub plan koordynacyjny.
W przypadku stwierdzenia rozbieżności zarówno w projekcie budowlanym jak i między projektem zagospodarowania i budowlanym należy zgłosić ten fakt projektantowi, który ma obowiązek wyjaśnić wszystkie wątpliwości dotyczące projektu i zawartych w nim rozwiązań.
Tyczenie można rozpocząć po uzyskaniu decyzji projektanta usuwającej rozbieżność.
Podstawa prawna:
- Rozporządzenie ws. standardów (par. 55)
- Ustawa Prawo Budowlane (art. 20 ust. 1, art. 34 ust. 3