[1] Geodeta otrzymał zlecenie na wytyczenie budynku zlokalizowanego w projekcie zagospodarowania działki w odległości 4m od granicy działki...

Zaczęty przez Sikor, Piątek 21 Marzec 2014, 20:28:45

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

szykub

Ja bym zrobił tak:
Tyczenie budynku nie podlega zgłoszeniu, więc zamawiam materiały (szkice) z ośrodka. (par. 13.1 pkt 1. rozp. ws zgłaszania prac).
Całe tyczenie można zrealizować w układzie lokalnym, w którym określone zostały punkty graniczne. Opracować geodezyjnie szkic (granice) a w nawiązaniu do nich projekt zagospodarowania działki. W terenie nawiązać się na dwa punkty (które można wyznaczyć z danych na szkicach - np. osnowa) i wytyczyć budynek.
Jeżeli konieczne by było podanie współrzędnych w państwowym układzie to wystarczy pomierzyć kilka "znanych" w układzie lokalnym punktów i wykonać transformację...
Istotą jest prawidłowe wytyczenie budynku w stosunku do granic.

SikorAutor w?tku

Witam
Przeszukałem forum i nie mogę znaleźć odpowiedzi na pytanie:
Geodeta otrzymał zlecenie na wytyczenie budynku zlokalizowanego w projekcie zagospodarowania działki w odległości 4m od granicy działki. Punkty graniczne działki zostały zniszczone przy prowadzeniu robót ziemnych. W ośrodku dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej udostępniono dokumenty z pomiaru punktów granicznych metodą rzędnych i odciętych na osnowę obliczoną w układzie lokalnym. Proszę o opisanie trybu postępowania geodety oraz czynności, jakie należy wykonać w celu prawidłowego wytyczenia budynku.

Czy chodzi tutaj o zamówieniu (bez zgłoszenia) materiałów z ośrodka i wznowieniu punktów a następnie na ich podstawie wytyczeniu budynku?
Aczkolwiek nie wiem jaki tutaj zastosować przepis prawa.