Jestem nowym użytkownikiem EW MAPA - trochę rzuconym na głęboką wodę, ponieważ w firmie powierzono mi wszelkie prace w tym programie bez jego wcześniejszej znajomości, dodam że nikt z firmy również nie zna programu i nie jest w stanie mi pomóc.
Oczywiście przeczytałam prawie wszystkie pomoce do programu, filmy na yt itp.
Moimi głównymi zadaniami będzie aktualizacja map zasadniczych - kartowanie i usuwanie elementów z map. Zapewne dane z niektórych ośrodków będą w formatach odpowiednich dla EW MAPA, a cześć w DXF.
Przed rozpoczęciem właściwych prac mam więc kilka podstawowych pytań, gdyż chce uniknąć sytuacji, w której moja praca pójdzie na marne.
1. Po pierwsze, zastanawiam się jaki jest ogólny schemat postępowania w przypadkach takich prac jak moje.
- Stworzenie nowej bazy i jej konfiguracja - podłączenie baz BDOT500, GESUT, EGiB.
- Wczytanie danych z ośrodka - w przypadku starych plików DXF niezbędna będzie konwersja warstw
- Dodawanie/ usuwanie elementów - tworzenie obiektów do baz danych
- Eksport danych - tutaj pytanie - czy ośrodki pracujące na ewmapie wymagają pliku tekstowegoo? (oczywiscie wiem ze najlepiej po prostu skontaktowac sie z osrodkiem)
Jeżeli chodzi o schemat postępowania to rysowanie w programie czy tez tworzenie obiektów jest w tym momencie mniej ważne, chodzi mi bardziej o jakieś istotne ustawienia, które może pominęłam? czy podłączenie baz i danych jest wystarczające do przystąpienia do pracy? Czy po ukończonej pracy klikam jedynie eksport?
2.Zastanawia mnie również, czy tworząc nową bazę w programie EWMAPA tworzymy po prostu projekt dla jednego zadania, czy jedną bazęwykorzystujemy dla obszaru np. gminy?3.Oraz czy puste bazy bdot,gesut,egib istniejące w folderach powinny być kopiowane do nowych, utworzonych baz/projektu?
Być może post nieco chaotyczny, ale narazie ciężko mi poukładać sobie taki ogrom informacji. Byłabym wdzięczna za jakąkolwiek wskazówkę.