Plik modyfikujący z C-Geo do EW-MAPY - Problemy z Ewmapą - .:: Ewmapa ::.

Partnerzy

Plik modyfikujący z C-Geo do EW-MAPY

  • 0 Odpowiedzi
  • 255 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DZ

  • *
  • Słuchacz
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil

Plik modyfikujący z C-Geo do EW-MAPY

  • dnia: 31 Maj 2019, 14:17
Na wstępie witam wszystkich  ;)

Mój problem, z którym mam nadzieję uda mi się przy Waszej pomocy uporać, polega na rzekomo błędnym pliku modyfikującym do EWMAPY stworzonym w C-Geo.
Wiem wiem, teoretycznie powinienem szukać pomocy na forum C-Geo, ale z lektury wszystkich podobnych wątków, wynika że prace na linii wymiany z EWMAPĄ zostały porzucone i obecnie rozwijana jest tylko funkcjonalność bazująca na GML. To już testowałem w kilku Ośrodkach i działa mniej więcej jak należy.

Tok pracy: plik źródłowy wczytałem do C-Geo jako do modyfikacji z szablonem warstw ewmapa, usunąłem zbędne elementy, skartowałem nowe na odpowiednich warstwach i wyeksportowałem plik modyfikujący. Z tego pliku na szybko dla kontroli wyodrębniłem współrzędne dla elementów nowych z "1" i usuniętych z "0", wrzuciłem do Microstation sprawdzając zawartość mniej więcej, liczyłem na miłą współpracę na linii C-Geo-EM. Kilku rzeczy brakowało, poprawiłem ręcznie kopiując na piechotę dane z pliku źródłowego, poprawiłem wielkości tekstów, kąty obrotu dla symboli, których C-Geo nie uzupełniło...generalnie świetna zabawa - nigdy więcej. Finalnie edytując nagłówek pliku wczytałem go do C-Geo jako wektory, taki niby import podstawowy, raczej wszystko wczytuje.

Teraz sprawa Ośrodka, generalnie to całkiem spora robota, w 2 gminach poszło bez większych błędów, w ostatniej są problemy. Początkowo ponoć wszystko się kartowało, ale nie usuwało niczego (załącznik "plik modyfikujący cały", faktycznie nie usuwało np skarp), w akcie desperacji od nowa wczytałem plik źródłowy, zająłem się TYLKO usuwaniem, wyeksportowałem i skrupulatnie sprawdziłem braki. Plik wynikowy dla usuniętych elementów nie różni się oczywiście niczym względem pliku źródłowego poza początkowym "0" i nagłówkiem. Plik wysłany, telefon z Ośrodka, usuwa elementy ale tylko liniowe. Ręce opadają...

Czy jest ktoś w stanie zerknąć na strukturę przygotowanych przeze mnie plików, czy wszystko jest jak powinno itp? W załączeniu również plik do modyfikacji z Ośrodka. Ja obstaję przy swoim, że plik powinien usuwać wszystko bo zgodnie z instrukcją ma właściwą strukturę. Co po stronie Ośrodka nie gra to już ciężko powiedzieć, nie dysponuje EWMAPą (wersja demo z całości wczytuje np tylko część opisów), a Pan z mapy numerycznej nie chce współpracować, mówiąc że nic go nie interesuje i ma dostać plik, który mu się wczyta bez błędów.

Za wszelkie sugestie z góry dzięki ;)