Shoutbox

 

support

2020 Nov 12 13:57:35
o taki portal na jakiś czas do nas wpadnie

Praktyka zawodowa na zakres 2 - prace związane z modernizacją EGiB

  • 29 Odpowiedzi
  • 922 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dean

  • *
  • Stażysta
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Ostatnio odrzucili dużo wniosków na zakres 2 z powodu braku prac niezbędnych do uznania praktyki. Najczęściej chodzi o brak prac związanych z kompleksową lub o różnym zakresie modernizację EGiB. Jak myślicie, jakie prace mogą być uznane za spełnienie tego wymogu? Czy tylko kompleksowa modernizacja zlecona przez Starostę z ustalaniem granic na gruncie łącznie ze spisywaniem protokołów i tylko to? Czy może być też np pomiar budynków i zidentyfikowanych znaków granicznych na zlecenie Starosty w ramach modernizacji ale bez sporządzania protokołów?

Offline kuba12310

  • *
  • Stażysta
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Mi zaliczyli modernizacje (rok temu) na podstawie założenia ewidencji budynków dla obrębu. Była przeprowadzona cała procedura z wyłożeniem operatu itd. ale dotyczyła tylko budynków.

Offline Atol

  • *
  • *
  • Wiadomości: 447
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
do ostatniego (grudniowego) egzaminu dopuszczono mnie z dwoma modernizacjami obrębów dotyczącymi budynków. Komisja rzeczywiście wspomniała, że bardzo wiele wniosków odrzuca ze względu na tą modernizację :/ Już nie przechodzą prace wykonywana przy inwentaryzacji budynków, podziałach związane z wzde.

Offline dean

  • *
  • Stażysta
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Wiem, że w grudniu 2016 r. odrzucili kilka wniosków z marszu z uzasadnieniem "Wymienione prace nie spełniają warunków art. 24a PGiK".

Offline kuba12310

  • *
  • Stażysta
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Ja byłem ostatnio w lutym to na ustnym pytali o ta modernizacje z wykazu. Byli średnio zadowoleni, że tylko budynki - odpowiedziałem " niestety tylko taki przetarg udało się wygrać" i pierwsze pytanie to było proszę omówić szczegółowo modernizacje EGiB. Kto? co? jak? w jakich terminach? itd.

Offline mateulki

  • *
  • Stażysta
  • *
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Przecież dostęp do tych zleceń jest mocno ograniczony, nie może tak być!!

Offline Lupus

  • *
  • *
  • Wiadomości: 1880
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dariusz Wilczewski
    • Zobacz profil
    • limbus3d.pl
Mocno ograniczony to jest dostęp do roboty: "zakładanie osnowy grawimetrycznej"
__________
Pozdrawiam
Lupus

Wszystko da się zrobić, tylko czy jest to uzasadnione ekonomicznie?

Offline dean

  • *
  • Stażysta
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Pisałem do GUGiK-u w tej sprawie i dostałem odpowiedź. Oczywiście nie jest to jasne powiedziane albo ja to słabo rozumiem. Może ktoś z was coś z tego wyciągnie.

Offline jkbsrwk

  • *
  • *
  • Wiadomości: 637
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
No z pisma wynika, że muszą być to czynności wykonywane w ramach prowadzonej modernizacji, zamówionej przez starostę i zgłoszonej w ODGiK. Czyli zmienili interpretację i po prostu jest wymagany udział w "prawdziwej" modernizacji i nie ma już naciągania tego, tak jak to było do grudnia.

Offline dean

  • *
  • Stażysta
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
No tak, ale czy przejdzie modernizacja zlecona przez Starostę ale tylko budynków bez granic? Czy musi to być to z ustalaniem granic działek?

Offline adzik7

  • *
  • Stażysta
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Czytam tą interpretację i tak się jeszcze zastanawiam, jak to się ma do wykazywania w przebiegu praktyki prac "po staremu". W 2014 rozporządzenie o EGIB miało inną treść i modernizacja określona była jako:

Cytuj
§ 55. Modernizacja ewidencji to zespół działań technicznych, organizacyjnych i administracyjnych podejmowanych przez starostę w celu:
1) uzupełnienia bazy danych ewidencyjnych i utworzenia pełnego zakresu zbiorów danych ewidencyjnych zgodnie z wymogami rozporządzenia,
2) modyfikacji istniejących danych ewidencyjnych do wymagań określonych w rozporządzeniu,
3) poprawy funkcjonowania informatycznego systemu obsługującego bazę danych ewidencyjnych.
§ 56. Działania modernizacyjne, o których mowa w § 55 pkt 1 i 2, wykonuje się:
1) w sposób ciągły, w ramach bieżącej aktualizacji operatu ewidencyjnego na zasadach i w trybie, o których mowa w § 45-49,
2) kompleksowo, na zasadach i w trybie określonych przepisami rozdziału 2, z zastrzeżeniem §82.

Hipotetycznie więc, można by uznać, że wtedy każda aktualizacja EGIB była modernizacją.  Pytanie czy komisja aż tak się w to zagłębia i rozróżnia prace w taki sposób.

Offline jkbsrwk

  • *
  • *
  • Wiadomości: 637
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Ale obowiązują nowe przepisy i nowy zakres prac, więc to nie przejdzie. (Nawet jak oddajesz wykaz prac po staremu)
A co do modernizacji samych budynków:

"prace związane z ewidencją gruntów i budynków – prace geodezyjne o różnym charakterze na minimum 1 obiekcie objętym kompleksową modernizacją ewidencji lub minimum w 2 obiektach o różnym zakresie modernizacji ewidencji gruntów i budynków;"

Kompleksowa to ona nie jest, więc moim zdaniem powinieneś mieć dwie takie modernizacje budynków w świetle przepisów i powołanej interpretacji.

Offline Lupus

  • *
  • *
  • Wiadomości: 1880
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dariusz Wilczewski
    • Zobacz profil
    • limbus3d.pl
Też bym widział taką interpretację.
__________
Pozdrawiam
Lupus

Wszystko da się zrobić, tylko czy jest to uzasadnione ekonomicznie?

Offline dean

  • *
  • Stażysta
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Podsumowując to uznają dwie modernizacje dotyczące budynków lub jedną kompleksową z ustaleniami granic. Ktoś pisał że na same budynki kręcą nosem ale  "przepuszczają" to :) Więc na tą chwile sprawa jest wyjaśniona

Offline kat155

  • *
  • Stażysta
  • *
  • Wiadomości: 77
    • Zobacz profil
A co powiecie na dwie roboty, obie w zamówieniu publicznym występowały jako modernizacja , z czego pierwsza to było obliczenie granic działek, sporządzenie wzde, wykazów synchronizacyjnych itd, ale bez żadnego pomiaru, po prostu na podstawie dokumentacji w odgik, ale za to, normalnie z wyłożeniem, a druga to typowa modernizacja tylko z budynkami. Myślicie, że praktyka z takimi robotami przejdzie?

I drugie pytanie trochę z innej beczki. Znacie jakiś przypadek, gdzie przy pierwszym podejściu komisja zaliczyła praktykę, a przy kolejnym nie? Chyba nierealne, ale pytam z ciekawości.
« Ostatnia zmiana: 21 Styczeń 2017, 19:20 wysłana przez kat155 »