Shoutbox

 

support

2020 Nov 12 13:57:35
o taki portal na jakiś czas do nas wpadnie

Maksymalna odległość pomiędzy punktami granicznymi przy ustaleniu

  • 20 Odpowiedzi
  • 613 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MichalW

  • *
  • Stażysta
  • *
  • Wiadomości: 51
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Witam.
Mam pytanie do forumowiczów.
Jaka jest maksymalna dopuszczalna odleglość pomiędzy punktami granicznymi przy ustaleniu jeśli odcinek granicy jest prosty i z jakich przepisów to wynika?
Prośba o pomoc

Offline Przemek Zalewski

  • *
  • *
  • Wiadomości: 176
  • Płeć: Mężczyzna
  • geodeta uprawniony 1,2,4
    • Zobacz profil
Yyyyy nie kojarzę, by był na to paragraf w rozporządzeniach, ale coś z dawniejszych czasów świta mi max. 300 metrów (pewno w jakiś starych wytycznych).

Trza przyłożyć rozum, nie będziesz robił kilometrowych boków ...

Offline jkbsrwk

  • *
  • *
  • Wiadomości: 637
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Rozporządzenie o rozgraniczeniu par. 18.1 (max. 200m) :)

Offline Przemek Zalewski

  • *
  • *
  • Wiadomości: 176
  • Płeć: Mężczyzna
  • geodeta uprawniony 1,2,4
    • Zobacz profil
Rozporządzenie o rozgraniczeniu par. 18.1 (max. 200m) :)

Będę się czepiał, ale na egzaminach też się takich rzeczy czepiają.
Pytanie było o USTALENIE i o PUNKTY.

Wspomniany paragraf to ROZGRANICZENIE i ZNAKI.

Nie zawsze ustala się granice w trybie rozgraniczenia (np. par. 39 pkt1  rozp. o EGiB - zgodne oświadczenie stron) i nie zawsze umieszcza się znaki po ustaleniu (ten sam par. 39 pkt 4 - stabilizacja wyłącznie z inicjatywy stron). W przywołanym artykule nie ma nic o mak. długości boków. Poprawcie, jeśli się mylę.

« Ostatnia zmiana: 16 Grudzień 2014, 14:20 wysłana przez Roland »

Offline smoku119

  • *
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
Obecnie chyba brak podstaw prawnych tego zagadnienia, "dobra praktyka" wymaga przy najmniej wizury z punktu na punkt  ;D

Offline Jigs

  • *
  • *
  • Wiadomości: 570
  • Płeć: Mężczyzna
  • “Abandon all hope, ye who enter here!”
    • Zobacz profil
przy opracowywaniu materiałów do podziałów pod ZRID spotykałem się z odległościami nawet 900m  :o  :))
"Granice możliwości tak jak strach są często iluzją."
                                     Michael "Air" Jordan

Offline Brook

  • *
  • *
  • Wiadomości: 454
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
BTW. Ustalenie granicy w trybie rozporządzenia w sprawie EGiB to §37.
www.geodetachelm.pl
www.geodezja-chelm.pl

Uśmiech najkrótszą drogą do człowieka

Offline Jigs

  • *
  • *
  • Wiadomości: 570
  • Płeć: Mężczyzna
  • “Abandon all hope, ye who enter here!”
    • Zobacz profil
...te 900 m było oczywiście za czasów "prehistorycznych" ustalone  :D
"Granice możliwości tak jak strach są często iluzją."
                                     Michael "Air" Jordan

Offline daniel1615

  • *
  • Stażysta
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Ja też w tym przypadku trzymał być się przepisów z rozp. w sprawie rozgraniczania
-nie mięcej niż 200m
-przy zapewnieniu widoczności między sąsiednimi punktami

Offline ninia_2009

  • *
  • Rekrut
  • *
  • Wiadomości: 184
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp należy szukać w par 31 rozp w sprawie standardów.

Offline Atol

  • *
  • *
  • Wiadomości: 447
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
gdyby się tak trzymać standardów to te prehistoryczne 900 m było by całkiem możliwe :p

Offline jkbsrwk

  • *
  • *
  • Wiadomości: 637
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Par. 31 dotyczy generalizacji jak to sie ma do ustalania granic?:)

Offline Atol

  • *
  • *
  • Wiadomości: 447
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
trochę się ma w ten sposób, że nieujawnione w egib punkty graniczne podlegać mogą pod ten paragraf dotyczący generalizacji jako szczegóły syt. I grupy dokładnościowej, czyli ich wychylenie pomiędzy dwoma sąsiednimi tworzącymi prostą nie może być wieksze niż  0.1 m.  Idąc dalej tym tokiem myślenia czy jest coś co ograniczyło by w tym przypadku odległość między znakami ? chyba nie ma.
Pozostał bym zatem przy tych 200 m z rop. w spr. rozgraniczenia bo lepszy rydz niż nic.

Offline jkbsrwk

  • *
  • *
  • Wiadomości: 637
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Moim zdaniem zasady generalizacji powinno się stosować tylko przy pozyskiwaniu danych do wyniesienia w teren ze skanów map, a jak właściciele się uprą to na siłę generalizacji się im nie wciśnie :D Ja też bym się trzymał rozporządzenia w sprawie rozgraniczania :)

Offline makarony7

  • *
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
W firmie gdzie pracuje czołówki przy rozgraniczeniu mają długość po 150 metrów.