Shoutbox

 

support

2020 Nov 12 13:57:35
o taki portal na jakiś czas do nas wpadnie

Czy na pisemnym lepiej pisać więcej czy krótko i konkretnie na dany temat?

  • 9 Odpowiedzi
  • 424 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline malusia11

  • *
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Chodzi mi o to, że np. w pytanie " Proszę określić co to jest znak geodezyjny oraz wymienić ich rodzaje. Kto i kiedy dokonuje przeglądu i konserwacji znaków?" czy jeśli napiszę z Prawa geodezyjnego co to jest znak geodezyjny, art.3 i art. 7d, z rozporządzenia w sprawie osnów geodezyjnych, grawimetrycznych i magnetycznych, napisałabym coś ze standardów technicznych zakładania i utrzymania podstawowych osnów geodezyjnych, grawimetrycznych i magnetycznych oraz szczegółowych osnów geodezyjnych, rozporządzenie w sprawie standardów technicznych wykonywania geodezyjnych pomiarów.... Mam pytanie czy nie lepiej pisać konkretnie, krótko na temat czy lepiej więcej i czy w tym przypadku nie za dużo napisałam tych podstaw prawnych?
« Ostatnia zmiana: 9 Marzec 2014, 19:47 wysłana przez Brook »

Offline sewer1981

  • *
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Raczej konkretnie na dany temat:) jakoś to będzie

Offline maciek01m

  • *
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Raczej konkretnie na dany temat:) jakoś to będzie
Zgadzam się, komisja woli zwięzłe, konkretne odpowiedzi wraz z podaniem DOKŁADNEGO przypisu aktu prawnego. Na moim egzaminie była o tym mowa 2 -krotnie.

Offline bieri21

  • *
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
Ja na pisemnym pisałem krótko i na temat, nie ma czasu by się rozwodzić i drążyć temat

Offline Smalec Janusz

  • *
  • Słuchacz
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Różnie to bywa ja na pisemnym z osnowy realizacyjnej podałem podstawę prawną i opisywałem swoimi słowami jak to się robi w terenie i jak się zabezpiecza przed uszkodzeniem lub zniszczeniem, myślę że komisja zna się na rzeczy i wie kiedy ktoś leje wodę jak robiłeś robotę związaną z pytaniem i opiszesz własnymi słowami też będzie dobrze
« Ostatnia zmiana: 16 Marzec 2014, 19:51 wysłana przez Brook »

Offline Geodeta2014

  • *
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Z moich obserwacji pytania na części opisowej są takie: jedno oczywiste, na które opowiada się szybko i krótko, jedno też oczywiste, ale opowiedź jest już dłuższa, a jedno pytanie jest takie żeby zaskoczyć.  :P
Najważniejsze, to na każde pytanie odpowiedzieć, bo wtedy jest duża szansa na to, że uzyska się upragnione 15 punktów. :)

Offline kaak_k

  • *
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Ja też mam pytanie właśnie w związku z tymi krótkimi odpowiedziami. Chodzi np o pytanie "Czy inwestor winien dokonywać uzgodnień usytuowania projektowanych przyłączy, instalacji wewnętrznych zlokalizowanych na działce inwestora z właściwymi starostami? Proszę uzasadnić odpowiedź"
No i co tu pisać? tylko podstawę prawną i treść artykułu?
Odp. "Uzgadnianie sieci będących przyłączami do budynku lub budowli, w części usytuowanej na nieruchomości, w stosunku do której prawo do dysponowania na cele budowlane, przysługuje wnioskodawcy, nie wymaga przedłożenia wniosku na posiedzeniu zespołu i zasięgania opinii jego członków." - art. 10.2 Rozp. ministra rozwoju regionalnego i budownictwa w sprawie geodezyjnej ewidencji sieci uzbrojenia terenu oraz zespołów dokumentacji projektowej
Możliwe to żeby tylko tyle wystarczyło?

Offline Jigs

  • *
  • *
  • Wiadomości: 570
  • Płeć: Mężczyzna
  • “Abandon all hope, ye who enter here!”
    • Zobacz profil
Najważniejsze to ...trafić w zarys odpowiedzi  :o ;D
Niejednokrotnie komisja lepiej ocenia osobę co nie tylko spisuje z przepisów ale też pisze własnymi słowami z doświadczenia. Na pewno trzeba napisać konkrety i na temat - dodatki piszemy jak pozostanie nam czas. Należy pamiętać,że trzeba napisać na wszystkie pytania, żeby mieć szanse na zdanie.
« Ostatnia zmiana: 19 Maj 2014, 09:12 wysłana przez Brook »
"Granice możliwości tak jak strach są często iluzją."
                                     Michael "Air" Jordan

Offline sfl

  • *
  • Stażysta
  • *
  • Wiadomości: 78
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Ja też mam pytanie właśnie w związku z tymi krótkimi odpowiedziami. Chodzi np o pytanie "Czy inwestor winien dokonywać uzgodnień usytuowania projektowanych przyłączy, instalacji wewnętrznych zlokalizowanych na działce inwestora z właściwymi starostami? Proszę uzasadnić odpowiedź"
No i co tu pisać? tylko podstawę prawną i treść artykułu?
Odp. "Uzgadnianie sieci będących przyłączami do budynku lub budowli, w części usytuowanej na nieruchomości, w stosunku do której prawo do dysponowania na cele budowlane, przysługuje wnioskodawcy, nie wymaga przedłożenia wniosku na posiedzeniu zespołu i zasięgania opinii jego członków." - art. 10.2 Rozp. ministra rozwoju regionalnego i budownictwa w sprawie geodezyjnej ewidencji sieci uzbrojenia terenu oraz zespołów dokumentacji projektowej
Możliwe to żeby tylko tyle wystarczyło?

Radzę dodać jeszcze z Prawa geodezyjnego i kartograficznego

Offline Cezar100

  • *
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Wczoraj zdawała moja koleżanka i komisja na wstępie zaznaczyła, żeby pięć razy przeczytać pytanie i dokładnie i treściwie na nie odpowiedzieć. Bez zbędnego lania wody