Partnerzy

Autor Wątek: Podpis cyfrowy  (Przeczytany 757 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

GeoMaPAutor wątku

    Offline
  • *
  • *
  • Wiadomości: 140
  • Operaty 6
  • reformator
  • System:
  • Windows 10 Windows 10
  • Przeglądarka:
  • Chrome 46.0.2490.80 Chrome 46.0.2490.80
Podpis cyfrowy
« dnia: 5 Listopad 2015, 21:10 »
Jak to jest z tym podpisem cyfrowym. Obowiązuje już szmat czasu, a ostatnio pewien inspektor zastrzelił mnie uwagą do operatu.
Mianowice chodziło mu o to, żeby cyfrowo pliki podpisał osobnik wykonujący pomiar (wpisany w pkt. 8 zgłoszenia), a nie wykonawca (wpisany w pkt. 1).
Czy w takim razie, każdy pracownik firmy upoważniony przez wykonawcę do wszelkich czynności związanych ze zgłoszeniem powinien posiadać podpis? Przecież to nienormalne.
 

Lupus

    Offline
  • *
  • Wiadomości: 1514
  • Operaty 111
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dariusz Wilczewski
  • System:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Przeglądarka:
  • Chrome 46.0.2490.80 Chrome 46.0.2490.80
    • limbus3d.pl
Odp: Podpis cyfrowy
« Odpowiedź #1 dnia: 6 Listopad 2015, 09:56 »
A na pewno nie chodziło o napisane w "wordzie" imię nazwisko w jakimś pliku?  :2funny:

Oczywiście żartuję, ale też chętnie posłucham Waszych doświadczeń z podpisem elektronicznym.

Przecież to nienormalne.
od razu nie normalne... tylko trochę drogie.
__________
Pozdrawiam
Lupus

Wszystko da się zrobić, tylko czy jest to uzasadnione ekonomicznie?
 

demol

    Offline
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Operaty 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • System:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Przeglądarka:
  • Chrome 46.0.2490.80 Chrome 46.0.2490.80
Odp: Podpis cyfrowy
« Odpowiedź #2 dnia: 6 Listopad 2015, 18:22 »
Hej, u nas w firmie, ze względu na to, że co ośrodek to obyczaj (śląsk), jeśli ośrodek wymaga podpisu to podpisujemy właścicielem firmy i uprawnionym jednocześnie. Choć na moje myślenie wg rozporządzeń/ustaw powinien być tylko podpis właściciela firmy.
 

Lupus

    Offline
  • *
  • Wiadomości: 1514
  • Operaty 111
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dariusz Wilczewski
  • System:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Przeglądarka:
  • Chrome 46.0.2490.80 Chrome 46.0.2490.80
    • limbus3d.pl
Odp: Podpis cyfrowy
« Odpowiedź #3 dnia: 7 Listopad 2015, 22:05 »
Podpisujecie dwoma podpisami cyfrowymi jeden plik???
Może się nie znam, ale to chyba przerost formy...


Podobnie jak podpisywanie "analogowe" dwa razy jednej mapy, raz jako właściciel, a raz jako geodeta uprawniony.
 Ośrodek nie przyjmuje inaczej, mi się nic nie stanie to podpisuję, choć uważam, że to zbędne.
__________
Pozdrawiam
Lupus

Wszystko da się zrobić, tylko czy jest to uzasadnione ekonomicznie?
 

demol

    Offline
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Operaty 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • System:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Przeglądarka:
  • Chrome 46.0.2490.80 Chrome 46.0.2490.80
Odp: Podpis cyfrowy
« Odpowiedź #4 dnia: 8 Listopad 2015, 18:24 »
hm, przerost formy nad treścią czy coś jest zbędne. Niby tak, ale ośrodki to w sumie dalej tacy "bogowie" i musisz im zrobić dobrze.  A co do podpisu elektronicznego, wole dla świętego spokoju podpisać dwoma niż za każdym razem dzwonić do każdego ośrodka i pytać czy coś się nie zmieniło i jaką dzisiaj mają chęć na podpis
 

GeoMaPAutor wątku

    Offline
  • *
  • *
  • Wiadomości: 140
  • Operaty 6
  • reformator
  • System:
  • Windows 10 Windows 10
  • Przeglądarka:
  • Chrome 46.0.2490.80 Chrome 46.0.2490.80
Odp: Podpis cyfrowy
« Odpowiedź #5 dnia: 8 Listopad 2015, 21:47 »
podpisywanie "analogowe" dwa razy jednej mapy, raz jako właściciel, a raz jako geodeta uprawniony.
 Ośrodek nie przyjmuje inaczej, mi się nic nie stanie to podpisuję, choć uważam, że to zbędne.

z § 81 podpunkt 6) i 7) naszej biblii wynika moim skromnym zdaniem, że mapę drukowaną powinien podpisać geodeta uprawniony oraz osoba która tę mapę wykonała (no chyba, że to ta sama osoba), a w legendzie powinny być dane firmy;
A takowe osoby, czyli uprawnionego, kameralistkę itp. wpisuje się w pkt. 8 zgłoszenia wraz z zakresem wykonywanych prac.

Na Śląsku póki co nie wydziwiają i wystarczy 1 podpis uprawnionego, ale kwestia czasu zapewne...

z kolei § 29 pkt. 6 tej samej biblii "Wykonawcy przekazują do PZGiK dokumenty elektroniczne opatrzone podpisem elektronicznym."
I nie napisali czyj konkretnie ma to być podpis, tylko że ma być. No ale skoro wykonawca przekazuje to i chyba on powinien podpisać, a zgodnie ze wzorem zgłoszenia prac, w punkcie 1 podajemy wykonawcę (przedsiębiorcę), który się ma ręcznie podpisać na samym końcu- lub cyfrowo wg wyjaśnienia nr 14 do wzoru zgłoszenia.

Czy idę dobrym tropem?