Updates:

tyle zostało zrobione
98%

Zapis współrzędnych

Zaczęty przez domasz, Wtorek 06 Luty 2024, 14:45:08

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ema

A może przy kartowaniu należy użyć odpowiedniego zatrzasku? Jak do linii to do linii, jak do punktu to do punktu. Jeżeli się kartuje na zatrzasku warunkowym to mogą wyjść takie kwiatki

Cezary.K

Sprawdź swoją współrzędną w ewmapie, po zaklikaniu "pełna precyzja" lub poprzez monitor zapytań. Po wyeksportowaniu GML modyfikującego wyszukaj w tym gml'u ten element, i sprawdź, jakie tam ma współrzędne. Wygląda na to, że dzieje się coś, co nie powinno się dziać. Trzeba ustalić, na jakim etapie ta różnica powstaje, i ewentualnie zgłosić to do Geobidu.

domaszAutor w?tku

1. PODGiK ma bazę z transformacji z układu 65 na 2000 bez zaokrąglenia współrzędnych
2. Nowo kartowane elementy mają mieć współrzędne zgodnie z wykazem do 0,01 m
3. Wszystkie przecięcia, wejścia do budynków itp mają mieć współrzędne takie, żeby na ekranie nie było "niedociągnięć" i "przeciągnięć"
4. Oddaję współrzędną w wykazie "8417683,13". W tej współrzędnej jest właz do studzienki z pikietą wysokościową na odnośniku przekazane do GML.
5. Kontrolny import do "czystej" bazy z ośrodka, kontrola obiektów z operatu, "Analiza dociągnięcia etykiet w obiektach" i cyk: "W bazie występują niedociągnięte elementy 8417683,13000004"

Cezary.K

Ja uważam, że baza miała błędy topologiczne przed transformacją. Ze złych danych transformacja zrobi co najwyżej tak samo zły produkt, albo gorszy.

perkunis

Cytat: Cezary.K w Wtorek 06 Luty 2024, 20:56:06Jeśli jest teraz rozjazd linii i symboli, to musiał być też przed transformacją. Nie widzę innej możliwości. Transformacji podlegają współrzędne wg tych samych algorytmów, bez rozróżnienia, jakiego rodzaju jest to element. Chyba, że czegoś nie ogarniam
zgadzam się z Tobą. jednakże dwie różne współrzędne w punkcie sugerują, że transformacja odbywała się jakimiś etapami z wykorzystaniem dwóch rożnych metod lub elementy punktowe/liniowe importowano oddzielnie, z transformacją "w locie", która teoretycznie powinna korzystać z tego samego algorytmu co transformacja baz. teoretycznie. natomiast wystarczy, że funkcja importująca plik będzie dokonywać konwersji typów danej zmiennej i po przekazaniu do funkcji transformującej może dojść właśnie do takich nieoczekiwanych przesunięć. ale co jest w kodzie programu to wie tylko geobid :)
- (...) dziękujemy doktorze.
- docencie, docencie.
- doceniamy!

Cezary.K

Cytat: alcapon w Wtorek 06 Luty 2024, 17:18:52... Po co takie dokładne współrzędne skoro pracujemy na centymetrach .

Współrzędne elementów są przechowywane z pełną precyzją (nie dotyczy współrzędnych punktów załamania granic działek, konturów, użytków), Można to zobaczyć zaznaczając "Pełna precyzja" w oknie informacji o elementach na warstwie.

Cytat: perkunis w Wtorek 06 Luty 2024, 18:44:21...jak tak przyszło z ośrodka, to baza po transformacji pomiędzy dwoma układami...

Jeśli jest teraz rozjazd linii i symboli, to musiał być też przed transformacją. Nie widzę innej możliwości. Transformacji podlegają współrzędne wg tych samych algorytmów, bez rozróżnienia, jakiego rodzaju jest to element. Chyba, że czegoś nie ogarniam ;)

Cytat: perkunis w Wtorek 06 Luty 2024, 18:44:21... po 3 nie wiem jaki wpływ będą miały obie czynności na przypisanie operatu do obiektów, których "nie dotykasz". czy cała baza dostanie Twój operat, czy jest to operacja transparentna. ...

Nie ma operacji transparentnych. Ruszone w jakikolwiek sposób elementy po zaimportowaniu do bazy PODGiK dostaną Twój operat

Cytat: perkunis w Wtorek 06 Luty 2024, 18:44:21... najpierw pytanie do danego księstw... wróć. danego podgik, ...

To było słabe.

perkunis

jak tak przyszło z ośrodka, to baza po transformacji pomiędzy dwoma układami. jeśli jest to cała mapa to być może ośrodek akceptuje taki stan i tak prowadzą zasób "bo nie ma komu tego poprawić". w ewmapie jest opcja automatycznego dociągania linii do punktów, nie pamiętam tylko czy działa na obiektach. na pewno działa na liniach i symbolach. po drugie to jest opcja automatycznego zaokrąglania bazy (w instrukcji jest opis). po 3 nie wiem jaki wpływ będą miały obie czynności na przypisanie operatu do obiektów, których "nie dotykasz". czy cała baza dostanie Twój operat, czy jest to operacja transparentna. ale jak zawsze: najpierw pytanie do danego księstw... wróć. danego podgik, co oni tam mają i jak chcą to dostać z powrotem.
osobiście jak miałem takie przypadki (akurat podgik pracował na turboewid/turbomapa), to prosili aby wykonać w programie zaokrąglenie wszystkiego.
- (...) dziękujemy doktorze.
- docencie, docencie.
- doceniamy!

alcapon

Na przewodzie masz węzeł w punkcie wstawienia symbolu ?
Korzystając z funkcji modyfikacja węzla przesuwasz jednocześnie symbol i przewód ?
Ps. Po co takie dokładne współrzędne skoro pracujemy na centymetrach .
Korepetycje z ewmapy / pliki gml / operaty -> ewmapa@o2.pl
http://www.youtube.com/user/ewmapa/videos

domaszAutor w?tku

Mam plik GMl a w nim współrzędne: 8417969.762600
Importuję ten plik w EwMapy 14 i w kontroli operatu jest błąd niedociągnięcia symbolu do przewodu. Sprawdzam współrzędne w EwMapie a tam: 8417969.762598

Ktoś spotkał się z takim problemem i wie może o co tutaj chodzi?