Aktualności:

Forum w trakcie prac modernizacyjnych

Menu główne

egzamin 25 kwietnia 2014

Zaczęty przez aspire, Wtorek 15 Kwiecień 2014, 16:22:31

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vanilllia

ja w pytaniu drugim odnośnie układów opisałam układ: PL-KRON86-NH oraz PL-2000 trochę z załącznika do rozporządzenia a trochę z głowy. Miałam z opisowego 17 punktów więc chyba te układy też się nadawały do opisania.

saska2

Ja na pytanie drugie o układzie odniesień przestrzennych jeśli chodzi o układy stosowane do pomiarów satelitarnych opisałam GRS80h i kartezjański geocentryczny XYZ, bo w załączniku gdzie są one opisane jest właśnie przy nich podane takie zastosowanie.
Co do testu było chyba z pięć pytań z rozporządzenia o uprawnieniach:
-jakie dane znajdują się w rejestrze osób uprawnionych
-kiedy można korzystać z uprawnień (odp. z dniem wpisu do rejestru)
-kiedy następuje wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego
-i standard: co jest zakresem uprawnień (to akurat z PGiK)

Poza tym z KC jeszcze było
-miejsce zamieszkania dziecka
-czy można wejść na teren sąsiada, żeby zebrać owoce i gałęzie z drzew (odp. można, ale właściciel może żądać odszkodowania)

pietia_74

#25
Witajcie Forumowicze :)
Jak wielu przede mną chciałbym spłacić swój dług wdzięczności wobec forum
Jak wcześniej pisałem, test zaliczyłem 60/60 a opisówkę 19/21
Pytania testowe - szczegółowo  już opisane, dodałbym tylko od siebie - w pytaniu o ochronę praw autorskich jest sformułowanie "utwór kartograficzny"
a jeśli chodzi o legalne jednostki, to odpowiedzią jest :" jednostki międzynarodowego układu SI"
pytania opisowe: 
[xquote]1. GESUT - zasada tworzenia w świetle obowiązujących przepisów[/xquote]
wyszedłem od definicji z PGiK art.2:
Cytat14) geodezyjnej ewidencji sieci uzbrojenia terenu – rozumie się przez to uporządkowany zbiór danych przestrzennych i opisowych sieci uzbrojenia terenu, a także informacje o podmiotach władających siecią;
następnie z rozporządzenia w sprawie GESUT:
Cytat§ 4. Podstawowym elementem ewidencji jest przewód stanowiący liniowy fragment sieci uzbrojenia terenu określonego rodzaju.
później z rozporządzenia o BDOT:
Cytat§ 3. 1. W bazie danych GESUT gromadzi się dane o obiektach sieci uzbrojenia terenu oraz informacje o podmiotach władających tymi sieciami.
      3. Dane, o których mowa w ust. 1 obejmują:
     1) lokalizację przestrzenną obiektów w obowiązującym państwowym systemie odniesień przestrzennych;
     2) charakterystykę obiektów.
      4. Lokalizację przestrzenną obiektów, o której mowa w ust. 3 pkt 1, określa się za pomocą:
        1) współrzędnych płaskich prostokątnych:
            a) środków obiektów punktowych,
            b) punktów załamania obiektów liniowych i powierzchniowych;
         2) wysokości określonych punktów obiektów.
następnie:
Cytat§ 6. 1. Bazę danych GESUT i BDOT500 prowadzi się w sposób obszarowo ciągły.
2. Ujawnionym w bazie danych GESUT oraz BDOT500 obiektom nadawany jest przez system teleinformatyczny, zarządzający tymi bazami danych, identyfikator infrastruktury informacji przestrzennej, zwany dalej ,,IdIIP"

i jeszcze:
Cytat§ 7. 1. Bazę danych GESUT tworzy się w drodze przetworzenia materiałów źródłowych, będących danymi i informacjami:
          1) zgromadzonymi w zasobie, w szczególności będącymi treścią:
           a) geodezyjnej ewidencji sieci uzbrojenia terenu,
           b) mapy zasadniczej oraz innych map wielkoskalowych;
         2) pozyskanymi z innych rejestrów publicznych oraz od podmiotów władających sieciami uzbrojenia terenu.
        2. Utworzenie bazy danych GESUT obejmuje kolejno następujące po sobie działania:
         1) utworzenie inicjalnej bazy danych GESUT;
         2) przedłożenie podmiotom władającym poszczególnymi sieciami uzbrojenia terenu odpowiedniej treści inicjalnej bazy danych GESUT w celu jej weryfikacji;
         3) rozpatrzenie ewentualnych uwag zgłoszonych przez podmioty władające sieciami uzbrojenia terenu do przedłożonej treści inicjalnej bazy danych GESUT, powiadomienie tych podmiotów o sposobie rozpatrzenia zgłoszonych uwag oraz ewentualna modyfikacja inicjalnej bazy danych GESUT;
         4) zamieszczenie w Biuletynie Informacji Publicznej właściwego miejscowo starosty lub prezydenta miasta na prawach powiatu informacji o utworzeniu bazy danych GESUT.

[xquote]2. Co jest podstawą pomiarów geodezyjnych. Co to są układy odniesienia. Jakie są wykorzystywane do pomiarów GPS. [/xquote]

Najpierw PGiK :
CytatArt. 3. 1. Podstawę do wykonywania prac geodezyjnych i kartograficznych stanowią osnowy geodezyjne opracowane w państwowym systemie odniesień przestrzennych.

a później z rozporządzenia o PSOP:
Cytat§ 3. 1. Państwowy system odniesień przestrzennych tworzą:
1) geodezyjne układy odniesienia oznaczone symbolami PL-ETRF2000 i PL-ETRF89, będące matematyczną i fizyczną realizacją europejskiego ziemskiego systemu odniesienia ETRS89;
2) układy wysokościowe oznaczone symbolami PL-KRON86-NH i PL-EVRF2007-NH, będące matematyczną i fizyczną realizacją europejskiego ziemskiego systemu wysokościowego EVRS;
3) układy współrzędnych: geocentrycznych kartezjańskich oznaczone symbolem XYZ, geocentrycznych geodezyjnych oznaczone symbolem GRS80h oraz geodezyjnych oznaczone symbolem GRS80H;
§ 4. 1. Fizyczną realizacją geodezyjnego układu odniesienia PL-ETRF2000 jest sieć europejskich stacji permanentnych EPN (European Permanent Network) o dokładnie wyznaczonych współrzędnych oraz zmianach tych współrzędnych w czasie.
2. Przenoszenie na obszar Polski i konserwacja geodezyjnego układu odniesienia PL-ETRF2000 odbywają się przez sieć stacji permanentnych ASG-EUPOS (Aktywna Sieć Geodezyjna EUPOS).

jeśli chodzi o techniki satelitarne przepisałem tabelę 4 z załącznika (układ GRS80h) i wspomniałem o układzie 2000 (raczej niepotrzebnie- bardziej pasuje tu chyba układ kartezjański geocentryczny z tabeli 3)

[xquote]3. Mapa do celów projektowych jak się tworzy, jakie materiały się wykorzystuje. Zakres, treść[/xquote]

z rozporządzenia MRRiB w sprawie treści i zakresu opracowań geodezyjnych w budownictwie :

Cytat§ 6. 1. Treść mapy do celów projektowych, poza elementami stanowiącymi treść mapy zasadniczej łącznie z granicami władania (własności) nieruchomości (działek), powinna zawierać:
1)   opracowane geodezyjnie linie rozgraniczające tereny o różnym przeznaczeniu, linie zabudowy oraz osie ulic, dróg itp., jeżeli zostały ustalone w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego lub w decyzji o ustaleniu warunków zabudowy i zagospodarowania terenu,
2)   usytuowanie zieleni wysokiej ze wskazaniem pomników przyrody,
3)   usytuowanie innych obiektów i szczegółów wskazanych przez projektanta, zgodnie z celem wykonywanej pracy.
2. Skalę map do celów projektowych należy dostosować do rodzaju i wielkości obiektu lub całego zamierzenia budowlanego, przy czym:
1)   skala map działek budowlanych nie powinna być mniejsza niż 1:500,
2)   skala map zespołów obiektów budowlanych oraz terenów budownictwa przemysłowego nie może być mniejsza niż 1:1000,
3)   skala map rozległych terenów z obiektami budowlanymi o dużym rozproszeniu oraz obiektami liniowymi może wynosić 1:2000.
3. Wielkość obszaru, o którym mowa w § 5, oraz skalę map do celów projektowych dla danej inwestycji określa w razie potrzeby organ właściwy do wydania pozwolenia na budowę.

dodałem o pasie co najmniej  3 0m od zamierzonej inwestycji oraz o dopuszczalności podwójnego powiększenia lub pomniejszenia mapy.

ze standardów:

Cytat§ 78. Do sporządzenia mapy do celów projektowych wykonawca wykorzystuje:
1) zbiory danych PZGiK, o których mowa w art. 4 ust. 1a pkt 2, 3, 8 i 11 oraz ust. 1b ustawy;
2) wyniki pomiarów obiektów nieobjętych bazami danych, o których mowa w pkt 1, wskazanych przez projektanta lub inwestora;
3) opracowania planistyczne oraz projekty budowlane i inne dokumenty objęte pozwoleniem na budowę, przechowywane przez organy administracji architektoniczno-budowlanej, dotyczące terenu projektowanej inwestycji lub terenów sąsiednich.

§ 79. 1. Treść mapy do celów projektowych w zakresie konturów użytków gruntowych i konturów klas gleboznawczych musi być zgodna z treścią mapy ewidencyjnej.
2. Aktualizacja użytków gruntowych nie jest konieczna na obszarze otaczającym teren planowanej kubaturowej inwestycji budowlanej, a także na obszarze planowanym wyłącznie pod działania inwestycyjne, mające na celu przeprowadzenie ciągów drenażowych, przewodów i urządzeń służących do przesyłania płynów, pary, gazów i energii elektrycznej oraz urządzeń łączności publicznej i sygnalizacji.3. Informacje określające rodzaj aktualnych użytków gruntowych, o których mowa w ust. 2, jeżeli mają znaczenie dla projektanta, mogą być dodatkowo wykazane na mapie do celów projektowych, oprócz informacji zgodnych z operatem ewidencyjnym, bez uprzedniej aktualizacji baz danych, o których mowa w art. 4 ust. 1a pkt 2 i 3 ustawy.
4. W przypadku wykazania na mapie do celów projektowych konturów użytków gruntowych nieujawnionych w bazie danych, o której mowa w art. 4 ust. 1a pkt 2 ustawy, na mapie zamieszcza się informację o treści: ,,kontur użytku gruntowego oznaczony symbolem (wzór symbolu) nie jest ujawniony w bazie danych ewidencji gruntów i budynków".

I to chyba na tyle. Nie przypominam sobie, żebym paragraf 79 cytował w całości. Mogą być pewne nieścisłości w zarysie mojej odpowiedzi (stres, reżim czasowy - na każde pytanie pisałem prawie dokładnie po 20 minut)

Potem oczekiwanie na wyniki: test - zdany. Dwie godziny przerwy. O 14:30 wyniki opisówki :zdane. A potem blisko 3 godziny oczekiwania na swoją kolej.

Zaraz po wejściu Pan Przewodniczący oznajmił mi, że wynik pisemnego rewelacyjny, na co odpowiedziałem: pozostaje się tylko cieszyć  ;) A potem pytanie o generalizację szczegółów w terenie, czyli paragraf 31 punkt 1 standardów i...Dziękujemy panu :)
Tak przedstawia się mój egzamin na zakres pierwszy.
Komisja tego dnia była mega przyjazna - zdali wszyscy, którzy zostali dopuszczeni do części ustnej
Składam podziękowania wszystkim Forumowiczom, a szczególnie tym, którzy mają wkład w rozwijanie się tego forum, moderatorom oraz dorzucającym swoje pomysły na dobrą i wyczerpującą odpowiedź.
Szczególne podziękowania dla Mariusza - spotkaliśmy się wczoraj i długo dyskutowaliśmy - Mariusz - GOOD JOB  O0.
Na koniec - forum to w moim przypadku 90% sukcesu - reszta to trochę doświadczenia zawodowego i trochę  szczęścia :)

//edit by support
pozwoliłem sobie otagowć posta lepiej się czyta

forester2504

#24
1. zakładanie bazy danych gesut wg. obowiąz. przepisów
2.państwowy system odniesień przestrzennych co tworzy, jaki wykorzystywano do pon. satelitarnych
3. Mapa do celów projektowych, skala, treść

Moje odpowiedzi.

Na pytanie 3 postanowiłem przeznaczyć 25 min, niestety zeszło mi 30, na pytanie 1 jakieś 18 min i na pyt.2 zostało około 10 min >:(,
Pyt3.
Standardy, par.78, 79, 80, 81, 82 - skracałem jak się da
Rozp. MGPiB w sprawie rodzaju i zakresu opracowań geodezyjno-kartograficznych... (tutaj info o skalach, pasie otaczającym 30 m i inne)
Prawo Geodezyjne - zbiory o których mowa w par.78 standardów
Rozp. MRRiB w sprawie ewidencji sieci uzbrojenia terenu oraz ZUDP - nanoszenie już uzgodnionych z ZUDP projektowanych sieci ZUDP, par 9.4
Prawo Budowlane art 29a - napisałem, że MDCP może mieć postać Mapy Jednostkowej, dopisalem jeszcze o
Rozp. MTBIGM z późniejszymi zmianami, w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego
MDCP musi zawierać klauzule nadaną zgodnie z :
Rozp MAiC w sprawie organizacji i trybu prowadzenia państwowego zasobu... par.21.3

pyt. 1
Rozp o bazach BD500 i gesut i mapie zasadniczej
Prawo Geodezyjne - konieczność inwentaryzacji sieci (stąd mamy dane do ewidencji)
Standardy par. 61, napisałem też, że sieci mierzone w wykopie I gr dokładności
Rozp. MRRiB w sprawie ewidencji sieci uzbrojenia terenu oraz ZUDP, rozdział2

pyt2.
ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 15 października 2012 r. w sprawie państwowego systemu odniesień przestrzennych - pisałem co stanowi
Prawo Geodezyjne
Na to pytanie zabrakło mi czasu na napisanie wszystkiego, nerwy i ogólny chaos

ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 15 października 2012 r. w sprawie państwowego systemu odniesień przestrzennych

miałem 15p. więc na granicy, były osoby z większą liczbą liczbą punktów, może uzupełnią moje odpowiedzi

maria85

Egzamin zdany test 55/60 opisowy 19/21 na ustnym:
1. Generalizacja
2. Jak się dzieli służba geodezyjna
3. Jaka osnowa pomiarowa podlega ochronie


Pozdrowienia dla wszystkich uprawnionych z 25.04.2014 i wszystkich forumowiczów

wiekut

Witam.
Zdawałem na III piętrze.
Egzamin zdany.
58/60 test,pisemny 15 pkt.
Komisja - przewodniczący Roman Kasprzyk,Marian Ryczek,Andrzej Betka,Władysław Kulesza,Pani Teresa Rżanek Kmiecik
Komisja bAAAAAAAAAAAAArdzo przychylna i z dużym poczuciem humoru,na ustnym każdemu pomagała w zdaniu,zresztą ustny zdali wszyscy.
Testu nie zdała 1 osoba.
Pisemnego 2 osoby.
13 dopuszczonych do ustnego i wszyscy zdali.
Pisemny - w postach wyżej podane pytania,proste, ale obszerne.Chyba nikt u nas nie zdążył napisać (przepisać ;D) wszystkiego.
Test w moim odczuciu prosty choć jak w egzaminach z poprzednich 2 dni były pytania nietypowe lub chyba 2 nowe (z mar i prawa autorskiego). Większość da się znaleźć w Vademecum.
Co do ustnych co pamiętam.
1)Wymienić zbiory tworzące mapę zasadniczą
2)Co to jest inwentaryzacja powykonawcza i co z nią dalej robimy
3)dokładna definicja budynku i co mierzę przy jego inwentaryzacji
4)co robimy w przypadku gdy mamy zrobić mapę projektową jak nie ma na danym terenie mapy zasadniczej(mapa jednostkowa) i dalej co na takiej mapie będzie( przede wszystkim osnowa i granice),ale resztę też wymienić
to były moje było jeszcze jedno,ale nie potrafię go nawet powtórzyć.
od innych zdających co pamiętam.
1)co to jest TERYT i jak go zapisujemy
2)podział państwowej służby geodezyjnej
3)było dużo pytań z mapy projektowej(między innymi o służebność w MPDP i gdzie jest w KW)
4)długości linii pomiarowych
5)na czym polega pomiar przemieszczeń
6)kiedy zakładamy osnowę realizacyjną
7)jakich punktów osnowy nie stabilizujemy
8)co to jest niwelacja satelitarna
9)wymienić samodzielne funkcje w dziedzinie GiK(art42.1 ustawa PgiK)
10)co to jest punkt adresowy (rozporządzenie w sprawie ewidencji miejscowości.. par6)
11)generalizacja szczegółów
były pytania z GESUT może koledzy jak odeśpią to dopiszą więcej.
Najlepszy wynik u nas miał kolega wchodzący na końcu 60/60 i 19/21 - dostał 1 proste pytanie i do domu.Oczywiście z uprawnieniami.
Ustny wyglądał tak,że wchodziliśmy wg.listy, którą komisja otrzymała od GUGiku.
Każdy miał od 3 do 5 pytań w zależności od odpowiedzi-(ktoś kto dobrze odpowiadał 3 pytania, kto gorzej to 4,5 pytań)- po jednym od każdego członka komisji.Trzeba słuchać komisji bo zadaje pytania dodatkowe,które naprowadzają cię na to co chcą usłyszeć.U nas ustny trwał od 5 minut do pół godziny na osobę( średnio 15 minut).
Ustny zaczął się o 14.30 skończył o 18.30( z kilkoma przerwami na oddech dla komisji).
Na końcu duże podziękowania dla tego forum.
Testy bardzo, bardzo przydatne mimo, że GUGik miesza w odpowiedziach.
Pytania opisowe i zarysy odpowiedzi też bardzo pomocne.
Jeszcze raz dzięki za pomoc od forum.
Powodzenia dla kolejnych zdających i takiej komisji jaką my mieliśmy.
Pozdrawiam





forester2504

pytania na teście:

- po jakim czasie upływają roszczenia wynikające z umowy o dzieło? 2lata KC art646
- Do jakiego urzędu należy Departament Informacji o Nieruchomościach? GUGIK
- osobowość prawną posiada; Skarb Państwa
- rozgraniczenie prowadzi: wójt
- samodzielne funkcje w dziedzinie GIK; pełnienie funkcji inspektora nadzoru
- legalnymi jednostkami miar są; nie pamiętam jaka tam była odp, wszystko jest w ustawie o miarach art5.1 (brak w vademecum)
- ochronie prawami autorskimi podlega; opracowanie kartograficzne
- kto jest właścicielem programu komputerowego; jakoś tak ustawa o prawach autorskich; w vademecum brakuje odpowiedniej częsci
- gdzie ustala się lokalizację inwestycji celu publicznego; plan miejscowy
- w jaki sposob organ administracji zawiadamia strony; przez swojego pracownika
- wywłaszczenie; cele publiczne za odszkodowaniem ust. o gospodarce nieruchomościami

tekst pytań z głowy więc może odbiegać od wersji z egzaminu
wiele pytań starych, niektóre z inną odpowiedzią, trzeba orientować się w aktach, wtedy znalezienie odp. to nie problem

saska2

Ja również zdałam!!! Byłam przedostatnia w tej grupie na XIIp, przede mną trzy osoby nie zdały ustnego, jedna testów. Stres był wielki, na ustnym wymyślali ciągle nowe pytania, ale gdy weszłam okazało się, że miałam 59pkt z testu i 19 z opisówki, więc dostałam tylko dwa pytania i udało się. Punktację podawali dopiero na ustnym.
Moje pytania to:
1) wymienić metody i technologie niwelacji oraz powiedzieć do czego które stosujemy
2) czym się różni pomiar powykonawczy sieci od pomiaru inwentaryzacyjnego- odpowiedziałam, że powykonawczy można wykonywać tylko na przewodach odkrytych, przed zasypaniem, a inw. można też przeprowadzić metodą pośrednią, czyli wykrywaczem.
Pozostali członkowie komisji nie mieli pytań, w ogóle komisja bardzo sympatyczna, choć przewodniczący na egzaminie wyglądał trochę groźnie, ale też bardzo życzliwy.
Dzięki wszystkim za informacje na tym forum!

vanilllia

Ja również ZDAŁAM!!! :D ( sala A/XII p)
Test 59/60, opisowy 17/21. Na ustnym: 1. Wytyczyła pani osie budynku na ławach i co Pani robi dalej? ( moja odpowiedź: zakładam reper, pan z komisji: "jeden?", ja: " dwa", pan z komisji jakoś dziwnie spogląda...więc mówię jeden na co on się pyta: "to w końcu jeden czy dwa?" myślę: kurde jak to było w przepisach ( na kursie nam powtarzali:" pamiętajcie na egzaminie nie mówcie jak wy robicie robotę tylko jak jest w przepisach". W końcu odpowiadam: "Ja zawsze zakładam co najmniej dwa repery" I o to chodziło Panu z komisji następnie opowiedziałam co robię dalej ( szkic tyczenia, wpis do dziennika). Kolejne pytanie: jakie informacje znajdziemy w ewidencji gruntów i budynków. I trzecie omówić umowę o dzieło.
Ogólnie oczywiście mega stres, mało czasu na pisemnym ale to każdy wie. Pytania testowe moim zdaniem w większości się powtarzały z quizami z ewmapy,  co mnie zaskoczyło pojawiły się 3 pytania w teście odnoszące się do rozgraniczenia ale odpowiedzi można było znaleźć w prawie geodezyjnym i kartograficznym.
Dziękuję bardzo założycielom forum jesteście boscy :D
Teraz się uczę na 2 ;)

forester2504

co do pytania o sprawozdanie techniczne;

wymieniłem z głowy z praktyki i zdane, ważne (dla komisji) data i podpis,

czasem warto mówić po prostu to co się robi,

justyna

#17
Doprecyzuję pytania opisowe, ale też co pamiętam:
2. Co jest podstawą do wykonywania prac geodezyjnych, jaki państwowy system odniesień przestrzennych obowiązuje, które układy przestrzenne są stosowane do pomiarów techniką satelitarną, podaj ich parametry.
3. Mapa do celów projektowych, skala, zakres, treść oraz źródła danych, z których korzysta wykonawca tworząc tę mapę.


sYsTEM połączył wiadomości: Piątek 25 Kwiecień 2014, 21:01:32
Test 59, pytania opisowe 17
Ustny: plan miejscowy, służebność na mapie do celów projektowych,
wykonywanie samodzielnych funkcji w dziedzinie geodezji i kartografii ( art. 42 Prawo geodezyjne i kartograficzne)

aspireAutor w?tku

Test 55, opisowy 15
na ustnym 3 szybkie pytania i 3 szybkie odpowiedzi
czy posadowienie budynku w granicy lub mniej niz 4m wymaga zgody sasiada? (odpowiedz: nie)
wywiad terenowy(w jakim celu, co sie sporzadza i w jakiej formie)
na jakiej podstawie geodeta wykonuje pomiary na terenie zamknietym?
egzamin zdany :)

szymaj

#15
zdany egzamin na Xll p.
test 58/60, opisówka 16 pkt.

Test podobno był w te 3 dni taki sam, przynajmniej komisja mówiła że pytania się powtarzają.
Pytania opisowe:
1. GESUT - zasada tworzenia w świetle obowiązujących przepisów.
2. Co jest podstawą pomiarów geodezyjnych. Co to są układy odniesienia. Jakie są wykorzystywane do pomiarów GPS.
3. Mapa do celów projektowych jak się tworzy, jakie materiały się wykorzystuje. Zakres, treść.

Na ustnym: kiedy stabilizujemy osnowę pomiarową, co mierzymy w czasie inwentaryzacji kabla energetycznego, co jest w prawie budowlanym na temat przyłączy.
Byłem około 7, wcześniej poza 1 osobą egzaminu zdane

link2jack

Instrukcja jest nieobowiązująca :P ja bym szukał w standardach...

sebastian1988

Poprawna odp na pytanie o sprawozdaniu technicznym jest z instrukcji G3.1 par. 13 czy jest do tego pytania aktualniejsza podstawa?
§ 13 Sprawozdanie techniczne
1. W sprawozdaniu technicznym podaje się informacje określające:
- zakres wykonanego pomiaru sytuacyjnego i wysokościowego,
- stan osnowy geodezyjnej poziomej i wysokościowej,
- stan danych ewidencji gruntów i budynków,
- stan danych ewidencji sieci uzbrojenia terenu,
- sposób wykonania mapy,
- stan miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w zakresie
geodezyjnego opracowania linii rozgraniczających,
- ustanowione służebności gruntowe przejścia i przejazdu,
- wykonane pomiary dodatkowe.
2. Sprawozdanie techniczne jest obligatoryjną częścią operatu technicznego i
może być przekazane inwestorowi jako załącznik tekstowy do opracowanej
mapy.