Na XII piętrze komisja: przewodniczący p. Cegielski, p. Brodzicki, p. Jaskólski, p. Wilczewski, p. Cieślikowski.
Do egzaminu przystąpiło 16 osób. Testy pisało 15 osób, ja byłam zwolniona. Komplet pisał opisowe.
Do ustnego przeszło 12 osób i jak ktoś już napisał zdali wszyscy

Pytania na zakres 1:
1. Scharakteryzuj układ współrzędnych prostokątnych PL-2000 jako jednego ze składników państwowego systemu odniesień przestrzennych. Podaj zastosowanie, podstawę podziału na arkusze mapy i nadawania im godła, podstawowe parametry techniczne: elipsoida, określenie początku i osi układu oraz przepis prawny.
2. Opisać ogólnie sposób tworzenia mapy zasadniczej w świetle obowiązujących przepisów.
3. Proszę określić obiekty (ogólnie), które podlegają geodezyjnemu wyznaczeniu w terenie i geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej.
Pytania na zakres 2:
1. Proszę wymienić geodezyjne czynności techniczne dotyczące opracowania geodezyjnego projektu scalenia i podziału nieruchomości oraz wykonanie rejestru stanu dotychczasowego i stanu nowego po scaleniu i podziale. Czynności geodezyjne należy wymienić wg kolejności ich wykonywania w trakcie postępowania.
2. Komu przysługuje uprawnienie do wystąpienia z wnioskiem o wszczęcie postępowania rozgraniczeniowego. Proszę uzasadnić odpowiedź.
3. Proszę wyjaśnić dlaczego w Rozporządzeniu Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z dnia 29 marca 2001 r. w sprawie ewidencji gruntów i budynków wprowadzony zapis § 12 ust. 1 pkt 3 dotyczący umowy w formie aktu notarialnego dotyczących użytkowania wieczystego gruntów i własności lokali, nie stanowi podstawy wprowadzenia zmiany do EGiB.
Ufff... pytania spisałam w trakcie egzaminu, nie wiem jak mi wystarczyło czasu....
Mnie na ustnym przemaglowali, bo nie wiedziałam pewnych rzeczy i się zamotałam trochę.
Generalnie pierwsze pytanie o sprawdzenie niwelatora (niwelacja ze środka i w przód). Potem jak sprawdzić czy łata jest pionowa (pion sznurkowy). Kolejne było jaki odczyt powinien być prawidłowy gdy pomiarowy się mocno chwieje i nie ma libeli na łacie (najmniejszy - tego nie skojarzyłam), tyczenie budynku - technicznie jak wykonujemy, co sprawdzamy przy tyczeniu, tu też trochę motałam z ławami ciesielskimi, ale to dlatego, że nigdy tak nie tyczyłam, kolejne pytanie jak wytyczymy oś jeśli jest ona nierównoległa do ściany fundamentu, tu też nie skumałam co miał pytający na myśli, czym mierzymy rzędną w metodzie ortogonalnej (chodzi o taśmę i węgielnicę dwupryzmatyczną), ostatnie to chyba o pomiar studzienki sanitarnej, pod względem bhp, narysować przekrój studzienki i co mierzymy.
Na szczęście się udało, jestem mega zmęczona emocjonalnie.
Dzięki wszystkim dzisiaj za fajną atmosferę

Komisja bardzo pozytywna
