Aktualności:

tyle zostało zrobione
75%

Menu główne

egzamin 15 maja 2013

Zaczęty przez seb, Środa 15 Maj 2013, 23:24:58

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

InkwizytorBC

#3
Odsiew był na pisemnym. Opisówke przeszło na zakresie I 5/13 a II 1/3. Pytania były proste, ale ocenianie dość surowe. Jak się napisało konkretne poprawne odpowiedzi na pytania (tak powiedzmy stronę A4 na każde), to można było dostać 4 punkty z 7. Trzeba było pisać wszystko co przyszło do głowy, a na to niestety niektórym nie starczyło czasu.
A jeśli chodzi o uściślenie pytań, to tak:
1. Opisz w jaki sposób dokonuje się wyrównania współrzędnych i oceny dokładności punktów osnowy pomiarowej sytuacyjnej z wykorzystaniem obserwacji pozyskanych w drodze geodezyjnych pomiarów terenowych bezpośrednich, precyzyjnego pozycjonowania przy pomocy GNSS oraz danych archiwalnych PZGiK o wystarczającej dokładności?
2. Proszę podać warunki techniczne i praktyczne wykonywania pomiarów wysokościowych terenu. Co jest podstawowym kryterium dokładności pomiarów wysokościowych?
3. Proszę podać ogólne zasady tworzenia mapy zasadniczej.

Czyli tak jak pisałem wyżej - pytania niezbyt trudne, pojawiały się w przeszłości. Odpowiedź łatwo znaleźć, no ale niestety... Za poprawne odpowiedzi bez wodotrysków - 4 punkty na 7 za każde zadanie, co nie da 15 :)

Ciekawe jak kolegom poszło na ustnym.

mrB

6 z 16, niezły przesiew ;s
pytania nie wydają się być trudne na pierwszy rzut oka, fajnie gdybyś je trochę bardziej sprecyzował (zakr I konkretnie). czyżby to na ustnym taki odstrzał zrobili?

sebAutor w?tku

witam,
dzisiaj zdawało 16 osób; zdało:
5 na zakres I
1 na zakres II

Pytania z zakresu I( z głowy):
1. Wyrównanie osnowy pomiarowej w połączeniu z pomiarami GNSS.
2. Pomiary wysokościowe dokładności, techniki pomiaru.
3. Mapa zasadnicza.