Jeśli chodzi o układ 1992:
Rozjaśnię trochę wzór:
X1992 = mo · xGK - 5 300 000
Y1992 = mo · yGK + 500 000
współrzędne Gaussa-Krügera:
xGK - względem obrazu równika
yGK - względem obrazu południka osiowego
mo = 0,9993- skala w południku osiowym
współrzędne GK bierzemy na podstawie B,L z algorytmu, ale tu już się nie zagłębiam

A jeśli chodzi o znaki to jest tak samo jak w układzie 2000, ale czemu akurat tak to nie wiem :/
"Jak chodzi o wysokości to w skrócie ja to rozumiem tak: elipsoidalna to wiadomo wysokość w układzie elipsoidalnym (odległość terenu od elipsoidy), wysokość, która nas zazwyczaj interesuje (ortometryczna) inaczej normalna to wysokość terenu ustalana na podstawie quasigeoidy lub transformacji w oparciu o minimum 4 repery, a najlepiej to jedno i drugie równocześnie- różnica między geoidą a terenem. Quasigeoida jest wyznaczana na podstawie qeoidy np. przez pomiary grawimetryczne, a geoida na podstawie odstępu geoidy od elipsoidy. To tak w skrócie- nie wiem czy do końca jasno i w ogóle dobrze myślę:P" - poczytałem trochę i okazuje się, że byłem w strasznym błędzie

Małe sprostowanie:
Interesuje nas wysokość normalna, którą uzyskujemy dzięki quasigeoidzie (odstępom quasigeoidy od elipsoidy), transformacji na minimum 4 repery, a najlepiej jedno i drugie równocześnie.
Wysokość ortometryczna to odległość terenu od geoidy PO LINII PROSTEJ.
Kolejna sprawa- najpierw znamy elipsoidę, geoidę i quasi geoidę, a dokładniej wysokości, żeby wyznaczyć jakiekolwiek undulacje (odstępy).
W skrócie jeśli chodzi o pomiary geodezyjne: na podstawie pomiarów GPS mamy wysokość elipsoidalną, żeby wyznaczyć wysokość w obowiązujących układach wysokościowych potrzebujemy właściwego modelu quasigeoidy, bo wysokości te są wyznaczone w oparciu o poziom morza. jak mamy w danym punkcie wysokość elipsoidalną (He), oraz model elipsoidy i quasigeoidy to wyznaczamy odstęp (N) i wyznaczamy wysokość normalną: h=He-N.