[1] Kto i w jakim momencie decyduje o potrzebie zmiany przebiegu obiektu znajdującego się na mapie. Proszę uzasadnić odpowiedź.

Zaczęty przez kokarolcia, Czwartek 06 Luty 2014, 16:20:22

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.


kokarolciaAutor w?tku

Poszukuję odpowiedzi na powyższe pytanie.
Z norm prawnych przychodzi mi tylko aby zacytować Rozporządzeniu MSWiA z 9 listopada 2011 w sprawie standardów technicznych,
§ 63. 1. Opracowanie wyników geodezyjnych pomiarów sytuacyjnych i wysokościowych obejmuje:
  1)   przetworzenie danych obserwacyjnych uzyskanych w wyniku pomiarów do zbiorów współrzędnych prostokątnych płaskich oraz wysokości punktów w państwowym systemie odniesień przestrzennych;
  2)   utworzenie, na podstawie zbiorów danych pozyskanych przez wykonawcę z PZGiK oraz z przetworzonych danych obserwacyjnych, o których mowa w pkt 1, roboczej bazy danych obiektów przestrzennych;
  3)   edycję, na podstawie danych zawartych w roboczej bazie danych, odpowiednich map lub innych opracowań kartograficznych oraz raportów w postaci rejestrów, wykazów, zestawień.
2. Treść roboczej bazy danych wykonawca porównuje z treścią ortofotomapy cyfrowej w celu wyeliminowania błędów grubych dotyczących położenia i właściwości topologicznych obiektów objętych tą bazą, jeżeli organ, do którego zgłoszone zostały prace geodezyjne i kartograficzne, udostępni wykonawcy odpowiednią ortofotomapę cyfrową.


art 67 i 68 tegoż rozporządzenia mówi o dokładnościach , ale dotyczących wyłącznie puktów granicznych i przypadków rozbieżności w powierzchni działek. Czy myślicie że w odpowiedzi wystarczy zacytować wyłącznie to jedno rozporządzenie i art.63??
Czyli o potrzebie decydowałby wyłącznie wykonawca prac, na podstawie wykonanego wywiadu i pomiaru terenowego oraz porównania z ortofotomapą.

Mam jednak wrażenie że ta odpowiedź jest niewystarczająca na 7 pkt a nie wiem czym się jeszcze podeprzeć ;)