Zastanawia mnie (może kogoś też) czy odpowiedź na pytanie: zasady ustalania przebiegu granic działek krzywoliniowych:
wskazać cały rozdział 3 z rozporządzenia w sprawie rozgraniczania nieruchomości ze wskazaniem dokumentów na podstawie których, ustalamy i czynności geodety
czy może ograniczyć się do zasady tzn:
1. ustalamy na podstawie zebranych dowodów
2.gdy ustalenia nie można wykonać na podstawie dowodów, na podstawie oświadczenia stron
3. w razie sporu................akt ugody
4. Decyzja Wójta
5. Orzeczenia Sądu
z dopiskiem § 18.
1. Znaki graniczne umieszcza się w odległości dobrej widoczności z punktu na punkt, w odstępach nie większych niż 200 m.
2. W przypadku granic naturalnych, nieregularnych, znaki graniczne osadza się w głównych punktach załamania granicy lub w ich pobliżu, z podaniem danych pozwalających na wyznaczenie wszystkich punktów granicznych.
czy może w tym pytaniu zasadą ustalenia przebiegu granic jest sam § 18
Zgłupiałam o co tu może chodzić, żeby usatysfakcjonować komisję mając na uwadze że jeszcze o generalizacji i pomiarze trzeba napisać a jest na to około 20 min???
Czy może tylko
1. Jeżeli granica działki jest linią krzywą lub linią łamaną o nieutrwalonych punktach załamania, stopień generalizacji zależy od charakteru terenu, i tak:
a) dla terenów zurbanizowanych wychylenie linii granicznej od prostej łączącej najbliższe pomierzone punkty granicy - nie może być, większe od 0,1 m (po obu stronach sprostowanej granicy),
b) dla terenów rolnych - 0,30 m,
c) dla terenów rolnych na obszarach górskich i podgórskich - 0,5 m.
Znaki graniczne umieszcza się w odległości dobrej widoczności z punktu na punkt, w odstępach nie większych niż 200 m. W przypadku granic naturalnych, nieregularnych, znaki graniczne osadza się w głównych punktach załamania granicy lub w ich pobliżu, z podaniem danych pozwalających na wyznaczenie wszystkich punktów granicznych.