myślę, że paragraf 16 z R.M.G.P. i B. do drugiej części pytania nie pasuje, odwołuje się on do rozbieżności miedzy winkami pomiarów a projektem budowlanym...
treść , którą udało mi się skleić do tego pytania:
Rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego: § 8 – 10.
- Projekt zagospodarowania działki lub terenu powinien zawierać część opisową oraz część rysunkową , sporządzoną na m.d.c.p........
- Część opisowa, powinna określać.....
- Część rysunkowa, powinna określać .......
Opracowanie geodezyjne projektu budowlanego, w tym sprawdzenie projektu zagospodarowania działki lub terenu, zgodnego z częścią opisową i rysunkową, polega na obliczeniu miar, które pozwolą na zlokalizowanie w przestrzeni elementów budowli z wymaganą dokładnością, odpowiednią do ich znaczenia. Miary dotyczą:
- punktów linii rozgraniczających obszary o różnym przeznaczeniu,
- linii zabudowy, osi konstrukcyjnych, punktów głównych itp.
W trakcie opracowania dokonuje się sprawdzenia wymiarów podanych na rysunkach w dokumentacji projektowej w celu wykrycia i wyeliminowania błędnych wymiarów. Dodatkowo należy sprawdzić:
- kolizje projektu z obiektami istniejącymi,
- jednoznaczność wymiarową i geometryczną obiektu,
oraz sporządzić wykaz elementów kontrolnych, potrzebnych do przeprowadzenia kontroli pomiaru i oceny dokładności.
Szczególny nacisk należy położyć , na sprawdzenie lokalizacji w stosunku do granic nieruchomości i zgodności z m.p.z.p.
Wynik sprawdzenia projektu = jednoznaczność pod względem zgodności wewnętrznej projektu budowlanego oraz bezkolizyjność z obiektami i urządzeniami istniejącymi.
W przypadku rozbieżności, fakt ten należy zgłosić projektantowi, który ma obowiązek wyjaśnić wszystkie wątpliwości dotyczące projektu (art. 20.1.3. Prawo budowlane) . Tyczenie po decyzji projektanta usuwającej rozbieżności.
pozdr