[1] Wykonawca mapy do celów projektowych dokonał odtworzenia znaku osnowy poziomej III klasy. Znak umieszczony był na granicy działki...

Zaczęty przez evilman, Wtorek 08 Kwiecień 2014, 20:30:30

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

GeoMaP

Pytanie trochę zagmatwane.
Mniemam, że skoro wykonawca znak odtworzył to zrobił to sprzętem i technikami jakie wymaga obowiązujące obecnie prawo.
W tym przypadku wykonawca na pewno powinien zaktualizować bazę danych BDSOG, na czerwono zaktualizować opis topograficzny i mapę wywiadu (informacja o odtworzeniu konkretnego znaku), a w sprawozdaniu technicznym umieścić informację o czynnościach odtworzenia znaku- tym sposobem ośrodek (starosta) został poinformowany o czynności odtworzenia.
Jako podstawę prawną podałbym: PGiK- Art. 7d.6; R. w sprawie standardów... (§7.1.1, §7.2), R. w sprawie osnów (§15.2, §19.1.2).

Aż się prosi podać też R. w sprawie ochrony znaków... . Tylko który § by tu podpiąć? §4.1, §5.1.3, §6, §7, §10.2.

Nie miałem jeszcze takiego przypadku więc kombinuje co bym zrobił. Ale jakoś zawiadamiać właścicieli by mi się nie uśmiechało.  W operacie poinformowałem starostę  i niech się bidak teraz głowi co począć  ;D
I może wtedy powinien być §10.2 R. o ochronie znaków.
Sam nie wiem.
Może ktoś pomoże?

evilmanAutor w?tku

Przypadkiem znalazłem na forum takie pytanie: Wykonawca mapy do celów projektowych dokonał odtworzenia znaku osnowy poziomej III klasy. Znak umieszczony był na granicy działki będącej własnością Gminy w użytkowaniu wieczystym Kowalskiego Jana i drogi gminnej w trwałym zarządzie  Zarządu Dróg i Urządzeń Miejskich. Kogo wykonawca powinien zawiadomić o odtworzeniu znaku osnowy szczegółowej. Proszę uzasadnić swoją wypowiedź.

Nie wiem na ile jest to aktualne zagadnienie.
Zastanawiam się czy nie ma w tym pytaniu jakiegoś haczyka. Czy wykonawca zwykłej mapy do celów projektowych po wznowieniu znaku (bo faktycznie mógł mu się przydać) był obowiązany do zawiadamiania właścicieli/władających. Czy takich zawiadomień nie wykonują podmioty trudniące się konserwacją i modernizacją osnowy?
Teoretycznie jest napisane w rozporządzenie par. 10.2, że konserwację przeprowadza się doraźnie w związku z uszkodzeniem znaku, ale czy należy to też do geodety wykonującego inne niż związane z osnową prace?
Co należy zrobić po odtworzeniu znaku w trakcie wykonywania pracy oprócz aktualizacji opisu topograficznego?