[1]Podczas wykonywania mapy do celów projektowych geodeta zamierzył kontrolnie kamienie graniczne, o

Zaczęty przez aneta83, Środa 22 Październik 2014, 20:45:40

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

sfl

A czy punkty są przesunięte o stały wektor czy każdy w inną stronę? Ogólnie znamy rozp ws standardów, które mówi, że jeżeli dokonaliśmy pomiaru z taką samą dokładnością co pomiary udostępnione z PZGiK a odchylenie liniowe przekracza 15cm to ujawniamy współrzędne z naszego pomiaru. Ale co jeżeli punkty te zostały np. przesunięte umyślnie lub nieumyślnie przez właściciela ?  sprawdzenie tego to już niestety inny asortyment prac  ;)

aneta83Autor w?tku

Cytat: support w Środa 22 Październik 2014, 21:25:05
To pytanie na egzamin czy pod dyskusję.
Nie wiem gdzie to przenieść  :bujawka:

Pod dyskusję :)
sYsTEM połączył wiadomości: Środa 22 Październik 2014, 23:01:52
Cytat: sfl w Środa 22 Październik 2014, 22:45:16
Ale przecież nie zmieniasz granicy tylko współrzędne punktów granicznych a to chyba różnica. Czy na gruncie istnieją wszystkie punkty graniczne czy tylko część?  I najważniejsze czy w Twoim przypadku zachodzi sytuacja przewidziana w rozporządzeniu ws standardów:
Działka jest dość duża i w zakresie mojego opracowania była tylko granica z drogą czyli 3 graniczniki, których nie dało się nie zauważyć, a mapa jest pod przyłącze energetyczne a więc te graniczniki to dość istotna sprawa.

sfl

Ale przecież nie zmieniasz granicy tylko współrzędne punktów granicznych a to chyba różnica. Czy na gruncie istnieją wszystkie punkty graniczne czy tylko część?  I najważniejsze czy w Twoim przypadku zachodzi sytuacja przewidziana w rozporządzeniu ws standardów:

Cytat5. W przypadku gdy przedmiotem planowanej inwestycji są budynki sytuowane w odległości nie większej niż 4,0 m od granicy nieruchomości, a jednocześnie w PZGiK brak jest danych określających położenie punktów granicznych z wymaganą dokładnością, wykonawca pozyskuje niezbędne dane dotyczące tych punktów w drodze pomiaru.
6. Pomiar punktów granicznych, które nie są na gruncie oznaczone w postaci znaków granicznych, poprzedzają czynności mające na celu ustalenie położenia tych punktów na gruncie w trybie przepisów wydanych na podstawie art. 26 ust. 2 ustawy lub w trybie przepisów art. 39 ustawy.


support

"Być narodowi użytecznym" - Stanisław Staszic, Patron techników polskich.


aneta83Autor w?tku

[1]Podczas wykonywania mapy do celów projektowych geodeta zamierzył kontrolnie kamienie graniczne, okazało się, że różnica z pomiaru i różnica z danych z ośrodka to 0,68 m. Czy geodeta powinien zmienić te współrzędne? Czy powinien dokonać ustalenia granic, przy czym granica ta była już kiedyś ustalana i bląd położenia tych punktów względem osnowy to 0,00-0,10 m ?
Ostatnio miałam taką sytuację, przy czym w jednym powiecie kontrolnie zamierzyłam punkty graniczne, różnica była ponad 1m i inspektor kazała zmieniać współrzędne, a teraz w innym powiecie inspektor powiedział że powinnam jeszcze raz dokonać ustalenia granic i że bez protokołu granicznego nie wolno zmieniać granicy ewidencyjnej działki. Kto ma rację?