Czyli robisz dwie roboty:
- najpierw połączenie działek
- a później (po aktualizacji danych) podział?
Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.
Pokaż wiadomości MenuCytatUprawnionego do wykonywania prawa własności bądź prawa użytkowania wieczystego uwidacznia się w dziale II księgi wieczystej. Dział II ,,Własność" jest podzielony na rubryki: (2.2) – właściciel, (2.3) – właściciel wyodrębnionego lokalu, (2.4) – użytkownik wieczysty, (2.5) – uprawniony. W rubryce 2.2 ,,właściciel" wpisuje się osobę właściciela lub współwłaściciela. Szczegółowe dane identyfikujące właściciela wynikają z jego charakteru prawnego. W zależności czy to będzie osoba fizyczna, prawna, jednostka organizacyjna czy Skarb Państwa w księdze uwidocznione zostaną odmienne dane. Przykładowo w odniesieniu do osób fizycznych szczegółowe dane identyfikujące te osoby to:
,,udział w prawie" – wskazanie udziału w prawie własności (współwłasności) nieruchomości,
"imię pierwsze" – pierwsze imię,
,,imię drugie" – drugie imię,
,,nazwisko / pierwszy człon nazwiska złożonego" – nazwisko lub pierwszy człon nazwiska złożonego,
,,drugi człon nazwiska złożonego" – drugi człon nazwiska złożonego,
,,imię ojca" – imię ojca,
,,imię matki" – imię matki,
,,PESEL" – numer ewidencyjny PESEL osoby fizycznej, chyba że odrębne przepisy nie przewidują nadawania tego numeru.
Cytat: basia_83 w Wtorek 20 Sierpień 2013, 21:18:09
Czy ktoś natknął się gdzieś na jakąś wzmiankę kto jest stroną w rozgraniczeniu, czy tylko w KPA?
CytatArt. 510. § 1. Zainteresowanym w sprawie jest każdy, czyich praw dotyczy wynik postępowania
Cytat
Przyjmuje się, że interesem prawnym jest określone prawo podmiotowe, rozumiane jako przyznanie przez przepis prawa podmiotowi konkretnych uprawnień, które można w dany sposób zrealizować w postępowaniu administracyjnym. Istotą interesu prawnego jest jego oparcie na konkretnej normie prawa materialnego, która to normę można wskazać jako jego podstawę i z której dany podmiot legitymujący się tym interesem może wywodzić swoje racje (...). Każdy podmiot posiada interes prawny w dostępie do danych osobowych ewidencji gruntów i budynków, jeżeli w świetle przepisów prawa administracyjnego lub Kodeksu cywilnego podmiot ten, w związku ze swoją działalnością publiczną lub prywatną, ma obowiązek nawiązać stosunek administracyjno-prawny lub cywilno-prawny z właścicielami nieruchomości lub osobami, które nieruchomością władają (uzyskać zgodę, stanowisko, opinię lub przekazać stosowną informację).