To wie tylko komisja :-)
Jak widać żadnych pytań nie można wykluczyć, mimo iż formalnie jeszcze nie obowiązują..
Jak widać żadnych pytań nie można wykluczyć, mimo iż formalnie jeszcze nie obowiązują..
Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.
Pokaż wiadomości MenuCytat: weronikaz w Piątek 29 Sierpień 2014, 10:33:18
Czy dostał ktoś wiadomość o uzupełnieniu wniosku o prace związane z modernizacją EGiB do dnia 17 września (termin egzaminu)?
Cytat: kkraq w Wtorek 22 Kwiecień 2014, 14:31:22
Trochę krótka odpowiedź na to pytanie. Może to i dobrze. Konkretne pytanie i krótka odpowiedź. To nie matura z języka polskiego
Ale może jeszcze bardziej pogrążyć właściciela sąsiedniej działki i dopisać , że:
Dodatkowo właściciele działek sąsiednich nie są strona w postępowaniu administracyjnym dotyczącym podziału nieruchomość. Nie mogą się odwołać od decyzji wójta( burmistrza , prezydenta). Takie prawo przysługuję tylko wnioskującemu o podział.
Ich interes prawny występuje tylko w przyjęciu granicy, dlatego są zawiadamiani na tym etapie.
Cytat: dddsss w Poniedziałek 14 Kwiecień 2014, 09:20:34
Jak to jest z niwelacja siatkową, bo wg. instrukcji G4.1 wysokości wierzchołków figur zapełniających wyznaczamy za pomocą niwelacji geometrycznej w oparciu o wcześniej za niwelowowane wierzchołki figury podstawowej, a w standardach z 09.11.2011 pisze że wysokości szczegółów terenowych wyznacza się za pomocą niwelacji trygonometrycznej. Już sam do końca nie wiem jak wyznaczamy wysokości wierzchołków figur zapełniających?? tak jak w instrukcji czy wg. standardów??
Cytat§ 41. 1. Przy wykonywaniu niwelacji siatkowej punkty siatki podlegają markowaniu, o ile nie są trwałymi szczegółami terenowymi.
2. Niwelację siatkową stosuje się na terenach niezabudowanych płaskich lub o jednolitym nachyleniu w przypadkach, gdy potrzebne jest regularne rozmieszczenie
punktów wysokościowych na mierzonym terenie.
3. Budowę siatki przeprowadza się w dwóch etapach:
1) wyznaczenie figury lub figur podstawowych;
2) wyznaczenie figur zapełniających.
4. Wierzchołki figur podstawowych wyznacza się w terenie w oparciu o istniejące punkty poziomej osnowy geodezyjnej oraz pomiarowej osnowy sytuacyjnej z błędem nieprzekraczającym 0,50 m, markując punkty wierzchołkowe, które należy zaniwelować w nawiązaniu do istniejącej wysokościowej osnowy geodezyjnej oraz pomiarowej osnowy wysokościowej.
5. Rozwinięciem figury podstawowej są figury zapełniające, przy których ustalaniu powierzchnia terenu objęta jedną figurą powinna być zbliżona do płaszczyzny,
a długość boku nie powinna przekraczać 100 m.
6. Charakterystyczne punkty rzeźby terenu położone wewnątrz figur zapełniających wyznacza się jako punkty dodatkowe.
Cytat4. Projekt sporządza się na aktualnej mapie, wykonanej według zasad określonych w rozdziale 2 rozporządzenia Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa z dnia 21 lutego 1995 r. w sprawie rodzaju i zakresu opracowań geodezyjno-kartograficznych oraz czynności geodezyjnych obowiązujących w budownictwie
(Dz. U. Nr 25, poz. 133), zawierającej dodatkowo przebieg projektowanych sieci uzbrojenia terenu uzgodnionych dotychczas przez starostę oraz położenie znaków geodezyjnych, grawimetrycznych i magnetycznych.