Aktualności:

... pracujemy nad forum ;)

Menu główne
Menu

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wiadomości Menu

Wiadomości - saska2

#1
Cytat: GeoMaP w Niedziela 11 Maj 2014, 22:58:08
3) Co mierzy się w obszarze ogródków działkowych?
Moja wersja:
- uzbrojenie terenu dot. sieci magistralnych, przesyłowych;
- altany, budynki o pow. zabudowy powyżej 25m2 w miastach, powyżej 35m2 poza granicami miast oraz wysokości pow. 5m przy dachach stromych i pow 4m przy płaskich;
- obrys terenu z O.Dz. (np. ogrodzenie wokół całego obszaru)

Wracając do tego pytania, to ja też bym powiedziała, że mierzymy budynki określone powyżej, gdyż wymagają one pozwolenia na budowę. Inna sprawa, czy takie pozwolenie ktoś uzyska, ale jeśli tak, to moim zdaniem też trzeba je zgłosić i pomierzyć
#2
 Czym się różni pomiar powykonawczy sieci od pomiaru inwentaryzacyjnego?- odpowiedziałam, że powykonawczy można wykonywać tylko na przewodach odkrytych, przed zasypaniem, a inwentaryzację można też przeprowadzić metodą pośrednią, czyli wykrywaczem.
Tyle wystarczyło
#3
Egzaminy / Odp: egzamin 21 maja 2014
Niedziela 18 Maj 2014, 21:25:53
Ja zdawałam niedawno u niego i nie można złego słowa powiedzieć. Na początku wydał mi się surowy (ale może też stres robi swoje), ale okazał się bardzo życzliwy. Powodzenia!
#4
Egzaminy / Odp: egzamin 25 kwietnia 2014
Czwartek 08 Maj 2014, 16:14:37
Ja właśnie nic jeszcze nie dostałam. Czy ktoś ze zdających w tym terminie dostał już świadectwo?
#5
No niestety, ale na to wygląda, że nie będzie zwolnienia, bo po co by dodawali paragraf 37. Dotyczy on tylko osób, które zdawały w tym okresie przejściowym. Za parę miesięcy nie będzie miał żadnego zastosowania.
#6
Egzaminy / Odp: egzamin 25 kwietnia 2014
Niedziela 27 Kwiecień 2014, 14:11:22
Cytat: vanilllia w Niedziela 27 Kwiecień 2014, 12:51:29
ja w pytaniu drugim odnośnie układów opisałam układ: PL-KRON86-NH oraz PL-2000 trochę z załącznika do rozporządzenia a trochę z głowy. Miałam z opisowego 17 punktów więc chyba te układy też się nadawały do opisania.
Ja bym jednak obstawała przy swoich układach  ;)
PL-KRON86-NH to wysokości normalne, a w wyniku pomiarów satelitarnych uzyskujemy wysokości elipsoidalne (GRS80h), poza tym w tych tabelach z parametrami poszczególnych układów (załącznik 1 do rozporządzenia) są zastosowania i tylko w GRS80h i XYZ są podane techniki satelitarne
#7
Ja też się przyłączam do podziękowań. Świetna sprawa! Jak dla mnie zwłaszcza baza pytań na ustnych z relacji egzaminowanych, a także quiz pomaga szybko opanować testy.
#8
Egzaminy / Odp: egzamin 25 kwietnia 2014
Niedziela 27 Kwiecień 2014, 11:35:14
Ja na pytanie drugie o układzie odniesień przestrzennych jeśli chodzi o układy stosowane do pomiarów satelitarnych opisałam GRS80h i kartezjański geocentryczny XYZ, bo w załączniku gdzie są one opisane jest właśnie przy nich podane takie zastosowanie.
Co do testu było chyba z pięć pytań z rozporządzenia o uprawnieniach:
-jakie dane znajdują się w rejestrze osób uprawnionych
-kiedy można korzystać z uprawnień (odp. z dniem wpisu do rejestru)
-kiedy następuje wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego
-i standard: co jest zakresem uprawnień (to akurat z PGiK)

Poza tym z KC jeszcze było
-miejsce zamieszkania dziecka
-czy można wejść na teren sąsiada, żeby zebrać owoce i gałęzie z drzew (odp. można, ale właściciel może żądać odszkodowania)
#9
Egzaminy / Odp: egzamin 25 kwietnia 2014
Sobota 26 Kwiecień 2014, 08:30:34
Ja również zdałam!!! Byłam przedostatnia w tej grupie na XIIp, przede mną trzy osoby nie zdały ustnego, jedna testów. Stres był wielki, na ustnym wymyślali ciągle nowe pytania, ale gdy weszłam okazało się, że miałam 59pkt z testu i 19 z opisówki, więc dostałam tylko dwa pytania i udało się. Punktację podawali dopiero na ustnym.
Moje pytania to:
1) wymienić metody i technologie niwelacji oraz powiedzieć do czego które stosujemy
2) czym się różni pomiar powykonawczy sieci od pomiaru inwentaryzacyjnego- odpowiedziałam, że powykonawczy można wykonywać tylko na przewodach odkrytych, przed zasypaniem, a inw. można też przeprowadzić metodą pośrednią, czyli wykrywaczem.
Pozostali członkowie komisji nie mieli pytań, w ogóle komisja bardzo sympatyczna, choć przewodniczący na egzaminie wyglądał trochę groźnie, ale też bardzo życzliwy.
Dzięki wszystkim za informacje na tym forum!
#10
Egzaminy / Odp: egzamin 23 kwietnia 2014
Czwartek 24 Kwiecień 2014, 12:53:16
Gratulacje! Ale macie dobrze, że już po egzaminie, ja zaraz wyjeżdżam do Warszawy. Pa!
#11
Gdzieś w internecie znalazłam odpowiedź, że mimośrodowa studzienka to taka, gdzie oś komina włazowego nie pokrywa się z osią kanału głównego. Niby to samo, ale podobno nie chodzi o sam właz, tylko ten komin
#12
Wg rozporządzenia o mapie zasadniczej latarnia należy do bazy danych GESUT. Zastanawiam się tez nad tą osnową realizacyjną, moim zdaniem nie wprowadza się jej do bazy SOG, tak samo jak pomiarowej.
A co z tą lokalną siecią c.o.?
#13
Egzaminy / Odp: egzamin 25 kwietnia 2014
Czwartek 17 Kwiecień 2014, 22:10:32
To ja też się dopisuje do sali A/XIIp, do zobaczenia za tydzień  :o
#14
Z rozporządzenia o ochronie znaków:
&5.1. Zawiadomienie doręcza się w przypadku:
...
3)wymiany zniszczonych lub uszkodzonych znaków
...
Więc ja bym jednak napisała, że trzeba doręczyć zawiadomienie, w tym przypadku: Janowi Kowalskiemu, Zarządowi dróg oraz staroście.
&7.3. Kopię zawiadomienia wykonawca prac włącza do dokumentacji przekazywanej do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
#15
Pytania ustne / Odp: [1] Dokładność osnowy wysokościowej
Piątek 11 Kwiecień 2014, 20:13:03
No tak, chodzi o x,y. Ale i tak mnie to dziwi, czemu te 5 m