Aktualności:

Forum w trakcie prac modernizacyjnych

Menu główne
Menu

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wiadomości Menu

Wiadomości - kuba12310

#1
Raz robiłem taki podział. Operat normalnie tak jak z UoGN (w tym standardowy protokół przyjęcia granic) Różnica taka, że mapa z projektem podziału jest załącznikiem do postanowienia sądu a nie decyzji adm.
#2
ustawa PGiK
Art. 12c. 1. Obowiązek zgłoszenia prac geodezyjnych lub prac kartograficznych oraz przekazania wyników tych prac do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego nie obejmuje prac geodezyjnych oraz prac kartograficznych dotyczących:
1) terenów zamkniętych, jeżeli przedmiotem tych prac nie są obiekty objęte ewidencją gruntów i budynków;

Na mapie zasadniczej prowadzonej przez starostę na terenach zamkniętych powinna być tylko ewidencja i informacja o tym, że to teren zamknięty.
#3
Uważam, że bez występowania o decyzję o warunkach zabudowy. Ważne jest to, że budynek musi być wybudowany w ramach decyzji pozwolenia na budowę (choć u nas nie wnikają w to, a często wydzielamy tak budynki dla których nie ma żadnej dokumentacji budowlanej). Z tego art. możesz to podzielić niezależnie czy jest MPZP (obojętnie co jest w nim ustalone) czy go niema.
#4
Moim zdaniem jeśli robisz sieć tylko na działkach pkp to staroście nic do tego. Chyba, że robisz tylko "przejście" przez tereny pkp. Na takim terenie staroście zgłaszałbym tylko prace związane z EGiB bo to go dotyczy. Generalnie kodgik powinien przyjąć to zgłoszenie bo tym byś się legitymował przed SOKiem.
#5
Pomiary techniki i metody / Słupy stalowe
Czwartek 16 Luty 2017, 13:52:55
Ma ktoś wiedzę na temat dokładności (pionowość i osiowość) posadowienia słupów stalowych.
#6
Ja spałem w Moon Hostel, ul. Foksal. Jak ktoś jedzie samochodem to mają parking strzeżony 5 min od pokoju za 20 zł doba (tyle płaciłem w 2015). Na egzamin nie jest daleko (spacerek 10-15min).
#7
Dokładnie w tym czasie. Nawet mieliśmy odblokowane na miesiąc, żeby przyzwyczaić się do dobrego:)
#8
O dodatkowych serwisach to masz racje. W firmie gdzie pracowałem mieliśmy Topcona Hipera + i chcieliśmy z 3 lata temu odblokować dostęp do glonassów, to chcieli aż 9tys netto (nie było konieczności wymiany czegokolwiek, tylko wpisanie kodu). Przy wyborze swojego odbiornika patrzyłem właśnie na to żeby wszystkie serwisy były dostępne. Co do żyroskopu to miałem akcje mierzenia pasów drogowych do BDOT 500, robiłem to sam i tam mógłby się przydać. Nie testowałem tego w terenie więc odczuciami praktycznymi się nie podzielę.
#9
Ciekawe spostrzeżenie. Handlowiec z którym ja rozmawiałem taki szczery nie był i twierdził, że dokładnością nie ustępuje libeli pudełkowej.  Sam myślałem nad tym rozwiązaniem ale  jako zastępujące libele przy pomiarze chodniczków i takich dupereli a nie do pomiaru budynku przez wychylenie odbiornika.
#10
zakres 1 - 28 lat
zakres 2 - 29 lat

dalej się zobaczy :)
#11
Programy geodezyjne / Odp: Problem z Cadem- wymiarowanie.
Poniedziałek 06 Luty 2017, 12:17:10
Sprawdź ustawienia jednostek i zaokrąglania. Jeśli wskazało 12m to może jest ustawione z precyzją do metra i zaokrąglanie w górę.
Mam intelicada. Jak chcesz to podsyłaj. jakub.golinski@onet.eu
#12
Ja mam od pół roku Satlaba SL 300. Mi się nigdy nie zawiesił a pracował z podczytanym dxf całej wioski - około 25 mb. Ogólnie sprzęt działa dobrze. Największy minus jaki dotychczas odkryłem to brak portu USB - jest micro usb, oraz to, że karta SD jest ukryta pod bateria. Cena jaką dałem to 19500 netto
#13
A jeśli chcesz pobawić się quizami lub mieć dostęp do opracowanych już pytań to polecam przeszukać forum i spełnić wymagania odblokowujące dostęp. :knuppel2:
#14
Egzaminy / Odp: egzamin 15 lutego 2017
Czwartek 02 Luty 2017, 15:19:14
Atol a ty zdawałeś na starych czy nowych zasadach? Bo dla mnie na obecne testy potrzeba dużo więcej czasu. Zwłaszcza jak ktoś zaczyna przygodę z egzaminami. Jak dla mnie bity tydzień to minimum. Oczywiście znajomość materiałów musi być perfekcyjna. Miałem na egzaminie 3 takie pytania co błyskawicznie odnalazłem ale i tak nie wiedziałem co zaznaczyć. Każdy podpunkt minimalnie różnił się od tego w ustawie. I bądź tu mądry co zaznaczyć.
#15
Ogólna dyskusja o uprawnieniach zawodowych / Odp: Uwolnione zakresy
Poniedziałek 30 Styczeń 2017, 09:16:05
Zadzwoniłem dzisiaj do GUGiKU. Praktykę można dokumentować zgodnie z art. 44a ustawy PGiK,, a więc na moim przykładzie od uzyskania dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia. Jest to zgodne z rozporządzeniem sprawie uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii art. 9.4. Wtedy zakończyliśmy pierwszy moduł kształcenia i możemy rozpocząć praktykę. Kolejne moduły możemy realizować w dowolnym czasie i nie kolidują z jednoczesny zdobywaniem praktyki. Więc pozostała decyzja czy iść na egzamin czy na podyplomówkę.