Aktualności:

tyle zostało zrobione
75%

Menu główne
Menu

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wiadomości Menu

Wiadomości - krzysiekk

#1
Problemy z Ewmapą / Odp: punkty leżące na prostej
Czwartek 06 Luty 2014, 13:44:09
Ja zrobiłbym tak.
Narysował prostą, odstawiłbym od niej bufor 10cm i zrobiłbym eksport punktów do pliku tekstowego.
Potem bym je przejrzał i wywalił te które mi nie są potrzebne
Ewmapa nie ma jako takiej funkcji wrzucenia prostej w zbiór punktów.
#2
Nie ma możliwości aby operat przechodził kontrole kilka razy.
Chyba że nie usunąłeś usterek zapisanych poprzednio
Proponuje aby po następnej kontroli udać się do inspektora i pytać punkt po punkcie co autor miał na myśli
(czują się wtedy ważni)
Po  poprawieniu znów pokazać się inspektorowi i powiedz usterki usunąłem i kiedy mogę się spodziewać podpisanych map.
Jak znów napisze uwagi to powiedz że tobie lecą terminy i kary umowne i będziesz się domagał ich zwrotu od starostwa ( pewnie sie chłop zastanowi następnym razem)
A jak to nie pomoże to jeszcze zostaje wojewódzki inspektor nadzoru geodezyjnego
Z tego co napisałeś wnioskuję że wykonujesz mapy pod sieci internetu szerokopasmowego (jeśli jest tego taka ilość)
Główny Geodeta Kraju wydał pismo do wszystkich Wingików aby sprawę  sieci szerokopasmowych traktować priorytetowo i załatwiać bez zbędnej zwłoki z wyrozumiałością.
#3
Problemy z Ewmapą / Odp: Zapis warstw w bazie
Czwartek 30 Styczeń 2014, 15:15:05
Ewmapa ma podzieloną strukturę bazy. Działki, warstwy, rastry itd. Gdy zakładasz bazę tworzysz ( bądź nie) katalog z warstwami. Gdy importujesz plik dxf, importuje się on na poszczególne warstwy w katalogu warstwy. Gdy w katalogu warstw nie ma takich jakie są w pliku dxf program może je utworzyć, ale nadal wszystko dzieje się w katalogu warstw. Gdy masz ustawione w opcjach program co jakiś czas zapisuje dane do pamięci co jakiś interwał czasu. Gdy zamkniesz bazę nic nie tworzy w strukturze bazy nadal masz działki, warstwy itd. Żeby pojawiły się dane z kompa 2 na kompie 1 musisz albo zrobić eksport import albo żywcem skopiować warstwy i je zamienić.
#4
Co do projektantów
Widziałem takie przypadki że projektant dostaje mapę w układzie 2000 odpala ją w acadzie i pierwsze co robi to skręca blokiem i przenosi mapę na jakieś tam współrzędne. Pytam po co tak robią? Robią tak żeby było im wygodniej. Potem żeby wytyczyć projekt trzeba robić transformacje żeby znów wejść na współrzędne.
#5
Witam
Przewierty sterowane najczęściej są wykonane w stalowych rurach osłonowych, są też nowe rodzaje rur nie wymagające stalowych rur osłonowych (ale mają wtopione paski stalowe do lokalizacji). Wejście i wyjście pomierzysz bezpośrednio. Dalej podepnij wykrywacz i wykryjesz przebieg. W sprawozdaniu opisz że na danym odcinku wykonano przewiert sterowany a przebieg zlokalizowano wykrywaczem.