Aktualności:

... pracujemy nad forum ;)

Menu główne
Menu

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wiadomości Menu

Wiadomości - geoAdam87

#1
Egzaminy / Odp: egzamin 16 grudnia 2015
Czwartek 17 Grudzień 2015, 18:30:13
Witam,
mi też udało się zdać na zakres 2, pytania opisowe przytoczyła już Marlena
testy większość się powtórzyło, parę nowych się pojawiło jednego nie udało mi się znaleźć: o tym co zawiera ewidencja IIP, dużo w nich było o pełnomocnictwach
na ustnym:
kiedy wykonujemy rozgraniczenie a kiedy wznowienie, pytania poboczne kto składa wniosek tu i tu, kiedy rozgraniczenie wykonywane jest z urzędu
co robimy jak jest akt ugody ale jedna strona go nie podpisała
jest teren mieszkaniowy objęty mdcp, który nie przewiduje podziałów, kiedy taki podział można jednak  zrobić

moje wyniki 51/16
sYsTEM połączył wiadomości: Czwartek 17 Grudzień 2015, 18:34:29
i oczywiście chciałbym podziękować twórcom forum i forumowiczom za nieoceniona pomoc O0
#2
tas1or jest jeszcze paragraf 12.2 i tam jest napisane: "lub na wniosek uczestnika procesu budowlanego" więc na 57 będzie odp AD
#3
Pytania testowe / Odp: Pytania testowe nr 2 z 2014
Piątek 04 Grudzień 2015, 23:28:56
24 odp. A par. 3.2 rozp. MRRiB w sprawie określenia rodzajów map, materiałów fotogrametrycznych i teledetekcyjnych, stanowiących państwowy zasób ...
#4
Archiwalne wątki / Odp: Daty egzaminów 2015
Poniedziałek 02 Listopad 2015, 22:40:27
Witam,

dokumenty na zakres 2 wysłane na początku października 2015, egzamin wyznaczyli mi na 16.12.2015

pozdrawiam
#5
CytatROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI
z dnia 17 września 2001 r.
w sprawie prowadzenia ksiąg wieczystych i zbiorów dokumentów.*
hej JR to rozporządzenie jest uchylone
#6
Egzaminy / Odp: egzamin 12 czerwca 2014
Piątek 13 Czerwiec 2014, 00:02:09
Witam u mnie również wynik pozytywny (sala 4 pietro III) przewodniczący Pan Łopaciuk
testy 58/60 pisemny 17/21

testy do odnalezienia, w przepisach trzeba się  troche orientować

dużo pytań z ustaw o lasach, księgach wieczystych, prawo o miarach ( nie czytałem tego ale znalazłem na wszystko odpowiedzi :))

na rozgrzewkę pytanie z autostrad płatnych chyba pierwszy artykuł
dużo się powtarzało pytań z marca i kwietnia

pisemny:
Czynności geodety przy odtworzeniu znaku szczegółowej osnowy III klasy. ( pisałem z załącznika do rozporządzenia z osnów oraz z rozp. ws. ochrony znaków)
Jakie opracowanie służy do wykonania projektu sieci uzbrojenia terenu. ( pisałem z rozp. ws. opracowań g-k w budownictwie oraz ze standardów i dodałem o uzgodnionych sieciach przez starostę ZUDP)
Standardy techniczne tworzenia i aktualizowanie BDOT 500. (mniej więcej taki sens) (pisałem z rozporządzenia BDOT oraz Ustawy PGiK oraz zdanko ze standardów)
na ustnym:
zgodnie z jakimi zasadami wykonujemy obliczenia w geodezji ( standardy: prawo przenoszenia sie błędów średnich i rachunek prawdopodobieństwa)
def. terenu zamkniętego jaki akt prawny to określa oraz jakie tereny sie do tego zaliczają - nie musiałem wymienić wszystkich :)
jaka osnowa nie podlega ochronie oraz jaki akt to reguluje
Ogólnie komisja super bardzo przyjaźnie nastawiona, każdego wyciągała, nie wiem tylko jak poszło ostatnim dwóm osobom ale pierwsze 9 zaliczyły
Na koniec oczywiście podziękowania dla twórców forum bez Was bym nie zdał !! :)
#7
Egzaminy / Odp: egzamin 16 grudnia 2013
Sobota 24 Maj 2014, 23:49:26
w ogrodach działkowych mierzymy jeszcze obiekty klasy OBOP usytuowane do 5 metrów od lini rozgraniczajacej Rozdział 6 par.52 pkt.6 rozporządzenie ws. baz danych GESUT, BDOT I MZ
#8
Pytania opisowe / Odp: Pytania opisowe 15 lipca 2011
Sobota 26 Kwiecień 2014, 17:16:13
ja bym dopisał jeszcze z Ustawy PGiK:
Cytatart. 53b Organ administracji może prowadzić mapę zasadniczą w postaci analogowej do czasu jej przekształcenia do postaci cyfrowej i utworzenia baz danych, o których mowa w art. 4 ust. 1a pkt 2, 3 i 10 oraz ust. 1b, nie dłużej jednak niż do dnia 31 grudnia 2013 r.
#9
Moja wersja odpowiedzi na drugą czeć pytania:
Budowle te nie wymagają geodezyjnego wyznaczenia w terenie oraz geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej ponieważ nie wymagaja pozwolenia na budowę (par. 43. Prawo Budowlane) oraz co jest istotne w przypadku inwentaryzacji - nie są treścią EGiB( par. 78 EGiB )
§ 78. (103) W ewidencji nie wykazuje się:
1)   altan i budynków gospodarczych na działkach w rodzinnych ogrodach działkowych o powierzchni zabudowy do 25 m2 w miastach i do 35 m2 poza granicami miast oraz wysokości do 5 m przy dachach stromych i do 4 m przy dachach płaskich,

Właściwy organ może jednak nałożyć w drodze decyzji obowiązek uzyskania pozwolenia na wykonanie określonego obiektu. W takim wypadku należy dokonać geod. wytyczenia obiektu oraz inwentaryzacji powykonawczej (aktualizacja treści mapy zasadniczej - konkretnie obiektów BDOT500).
Rozporządzenie w sprawie zgłaszania prac:
§ 13. 1. Nie podlegają obowiązkowi zgłoszenia i przekazywania dokumentacji do zasobu następujące rodzaje prac:
  1)   tyczenie obiektów budowlanych oraz pomiary budowlano-montażowe,
[...]
2. Jeżeli w trakcie wykonania prac wymienionych w ust. 1 ich wykonawca stwierdzi zmiany z zakresu danych ewidencji gruntów i budynków, mapy zasadniczej, geodezyjnej ewidencji sieci uzbrojenia terenu oraz bazy danych obiektów topograficznych lub wykona stabilizację osnowy geodezyjnej, praca taka w odpowiedniej części podlega zgłoszeniu, a powstała z tych prac dokumentacja - przekazaniu do zasobu
#10
Włg. mnie idealnie pasuje tu par. 10.6 wytycznych G4.1 wydanych przez GUGiK ale to nie jest podstawa prawna...

W przypadku adaptacji wyników pomiarów z osnów dawnych do nowomierzonej osnowy sytuacyjnej należy dokonać pomiaru sprawdzającego, obejmującego pomiar wybranych boków i kątów, przy czym różnice pomiędzy pomiarem sprawdzającym a pierwotnym powinny być:
1) dla pomiaru kątów ? ? d ? 2m , gdzie ? m – błąd średni pomiaru kąta;
2) dla pomiaru boków l d d ? 2m , gdzie d m – błąd średni pomiaru odległości.
#11
Na podstawie wyjaśnień GGK dodałbym, że uzgodnienie sieci będącymi przyłaczami do budynków lub budowli(...) nie wymaga przedłożenia wniosku na posiedzeniu zespołu i zasięgania opinii jego członków. (Rozp. MRRiB w sprawie GESUT oraz ZUDP par. 10.2). Treść uzgodnienia wyrażana jest w formie opinii, wydawanej z upoważnienia starosty przez przewodniczącego zespołu. (Rozp. MRRiB w sprawie GESUT oraz ZUDP par.11.1)
#12
czy trzeba w tym pytaniu pisać jakie dokumenty dołącza sie do dziennika budowy?? moim zdaniem nie ponieważ w pytaniu chodzi im tylko o informacje (wpisy)
#13
Komisja kwalifikacyjna do spraw uprawnień zawodowych wyznaczyła Panu/i termin części sprawdzającej postępowania kwalifikacyjnego na dzień 12 czerwca 2014 r. Postępowanie kwalifikacyjne, o którym mowa powyżej, rozpocznie się o godz. 9.00 w sali egzaminacyjnej nr 4/IIIp. budynku przy ul. Aleje Jerozolimskie 44 (budynek obok Rotundy), 00-024 Warszawa.

zakres 1
dokumenty wysłane 16.02.2014 dotarły do GUGiK 19.02
#14
Zgadzam się z przedmówcami, w swojej praktyce zawodowej odszukałem kiedyś punkty graniczne stabilizowane pod koniec XIX wieku a podcentrami był ... żużel więc według teorii inspektora też trzebaby było zastosować to samo  ;D
#15
Ja ciągle oddaje MDCP czarno-białe i i żaden inspektor się jeszcze do tego nie przyczepił. Kolorową mapę zleceniodawca dostaje w dwg. Współczuje ośrodka, obym tam nie trafił... :)