Aktualności:

tyle zostało zrobione
75%

Menu główne
Menu

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wiadomości Menu

Wiadomości - Gazza

#1
Może nie byłem precyzyjny w moim pytaniu, ale pisząc krótko: czy ubiegając się o nadanie uprawnień z zakresów 3, 6 i 7, zakładając, z spełnia się wszystkie wymogi (studia, staż etc) podlega się egzaminowi czy uprawnienia te są nadawane na podstawie przedstawionych wymaganych kwalifikacji bez egzaminów w GUGIKu?
#2
Właśnie, sam nie mam pewności czy do nadania uprawnień w zakresach 3, 6 i 7 wystarcza spełnienie wymagań programu kształcenia czy jest to podstawa do dalszego postępowania i egzaminu? :hmm:
Jeśli ktoś może sprostować będę wdzięczny.
Pozdrawiam.
#3
Cytat: Lupus w Wtorek 18 Luty 2014, 14:34:20
Dlatego właśnie na przyszłość i do wszystkich, nie używajmy określeń tego typu jak przytoczony "gniot", tylko raczej tytułu tegoż rozporządzenia.

Wprawdzie jestem tu od niedawna, ale w pełni popieram. Takie oficjalne nazewnictwo, choćby skrócone, bardziej sprzyja poszukiwaniu konkretnej informacji i nie wprowadza niepotrzebnego chaosu w i tak już przegrzanych głowach  :buck2:
#4
Cytat: wykolejeniec w Wtorek 18 Luty 2014, 10:19:13
I tak znajomością zagadnień np. z "gniota" musisz się wykazać na każdym z tych zakresów.
Tzw "gniot" to rozp. w sprawie standardów z 9 listopada 2011 jak mniemam? Skąd to określenie?
:scratch_one-s_head:

Cytat: wykolejeniec w Wtorek 18 Luty 2014, 10:19:13
Tak kiedyś w gronie geodetów rozmawialiśmy i doszliśmy do wniosku, że nie do końca szczęśliwie jest to nazwanie uprawień numerami 1, 2, ...., 7. Bo to z założenia sugeruje kolejność, kolejne stopnie. Precyzyjniejsze byłyby nazwy, ale to z kolei jest dłuższe na pieczątce :)
:yes: Z tym się w pełni zgadzam. Daleko nie szukając - medycy mają swoje specjalności i jakoś im to nawet zgrabnie się układa (nazewnictwo).  :spiteful:
#5
Cytat: wasilewski-marcin w Środa 22 Styczeń 2014, 12:41:07Przeglądając forum znalazłem minima do stażu pracy. Było tam aż 15 tego 15 tamtego. ile tak na prawdę robót należy wpisać. bo za dużo też chyba nie warto pisać, szczególnie, że komisji nie chce się aż tyle czytać. Wpisać 15 20 30 czy może 40 robót?. Jeśli się powielają więc jaki sens powtarzać.
Z treści nowego rozporządzenia o nadawaniu uprawnień wynika, że liczby wymaganych w wykazie robót obejmują osoby, które rozpoczęły staż po wejściu w życie tego rozporządzenia. Osoby ubiegające się o nadanie uprawnień, a które wymagane lata stażu osiągnęły przed tym rozporządzeniem, wykazują roboty według dotychczasowych zasad.
"......
Rozdział 9
Przepisy przejściowe i końcowe

§ 38. Osoby zainteresowane, które rozpoczęły praktykę zawodową przed dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia, mogą dokumentować przebieg praktyki zawodowej według przepisów dotychczasowych tylko w odniesieniu do prac geodezyjnych lub kartograficznych rozpoczętych przed dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia."

Chyba, że czegoś nie ogarniam bądź przeoczyłem. Jeśli to proszę o sprostowanie. :wacko2:
#6
Cytat: wykolejeniec w Wtorek 18 Luty 2014, 07:24:03
Stare przepisy na pewno dopuszczały dowolną kolejność, czy nowe coś zmieniły, wstyd się przyznać, bo nie sprawdziłem, ale wątpię. Na logikę jest to uzasadnione, ale z drugiej strony, np. taki mgr po geodezji podstawy pomiarów powinien znać.

Sprawdziłem. Przyczytałem tekst nowego rozporządzenia i faktycznie nie ma w nim wzmianki na ten temat czyli jest tak jak napisałeś. Logika logiką, ale w przypadku zakresów 2 czy 4 brak uprawnień z zakresu 1 wydaje się być co najmniej frapujący. Nie żeby mi to przeszkadzało, ale aż dziw, że przy okazji deregulacji nie zwrócono na to uwagę. Może i lepiej... :spiteful:
#7
 :D
Jeśli to z mojego powodu to pardon, ale chyba się nie zrozumieliśmy.
Pytałem o kwotę odpłatności za egzamin. Przynajmniej na jakim pułapie się obecnie kształtuje?

Znalazłem wątek z ceną ale niestety z 2012 roku. User fabian w wątku "Jak zabrać się do uprawnień" wspomina o kwocie po 2 tys. za zakres.
Czy ktoś może to potwierdzić :o

Edit: przepraszam za zmieszanie. Znalazłem stosowny zapis w nowym rozporządzeniu:
"....Rozdział 7
Opłata za postępowanie kwalifikacyjne oraz tryb jej pobierania
§ 32. 1. Wysokość opłaty za postępowanie kwalifikacyjne obejmujące część wstępną i część sprawdzającą wynosi 940 zł.
2. Wysokość opłaty za postępowanie kwalifikacyjne obejmujące tylko część wstępną, o której mowa w art. 45a ust. 2 pkt 1 ustawy, wynosi 185 zł."
;)
#8
Cytat: geodetaRM w Poniedziałek 17 Luty 2014, 11:32:14
zgadzam się . zaczęcie nauki od zakresu I to dobry pomysł. Później do dwójki - mniej nauki.
A czy zakres 1 nie jest obligatoryjny aby móc przystąpić do kolejnych? Przecież wydaje się to nawet logiczne w większości przypadków. Jak można funkcjonować z dajmy na to zakresem 2 czy 4 nie będąc uprawnionym w podstawach? A może tylko ja tak to widzę ... :coolsmiley:
#9
Witam serdecznie forumowiczów.
Dla jasności: jestem w trakcie przygotowań do egzaminu. Przymierzam się do złożenia wniosku i niezbędnej dokumentacji (ponoć wyznaczony przez GUGiK termin to również niezwykle motywujący deadline).
Cytat: support w Piątek 08 Luty 2013, 21:18:42
Z GUGiKu dostaniesz maila z informacją o kwocie nr. rachunku i czasie wniesienia opłaty za egzamin.
Obecnie jest to 1000 z małym ogonkiem. Pisaliśmy o tym w kilku miejscach  ;)
O ile kwota opłaty skarbowej jest chyba na +/- tym samym poziomie, o tyle pojawiają się głosy, że odpłatność za egzamin dość znacznie wzrosła. Czy to prawda? Na jakim poziomie się teraz kształtuje?
Pozdrawiam