Aktualności:

Forum w trakcie prac modernizacyjnych

Menu główne
Menu

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wiadomości Menu

Wiadomości - GEO_KOBI

#1
Ogólna dyskusja o geodezji i kartografii / Służebności
Środa 04 Styczeń 2017, 22:35:56
Witam założę ogólny temat dotyczący służebności.
Mam pytanko do bardziej doświadczonej braci z zakresu drugiego....
Zostałem zapytany przez klienta czy nie zrobiłbym dokumentacji geodezyjnej do "zniesienia" - wykreślenia służebności gruntowej z KW. Klient ma pozostawione zapisy służebności w swojej KW, ale zapisy dotyczą "przejazdu, przechodu" przez działki, które na chwilę obecną już nie należą do niego (zostały sprzedane) i zostały wykreślone z jego KW. Ciekawostką jest, że dla tych sprzedanych działek w KW nie ma żadnych zapisów dot. służebności.
Moje pytanko, czy ktoś miał do czynienia z podobną sytuacją i ewentualnie jak do tego podejść, jakie dokumenty mu przygotować, czy w postaci mapy? czy opisowo??
Może ktoś bardziej doświadczony w tym zakresie  miał podobny przypadek??  A może macie pomysł jak takie coś przygotować?
#2
Pomiary techniki i metody / Odp: Pomiar pionowości
Wtorek 05 Kwiecień 2016, 21:29:31
Witam, podłączę się do tematu pionowości.
Ja z kolei mama zlecenie na wykonanie pomiaru pionowości konstrukcji stacji bazowej telefonii komórkowej (wysokość 15m) - umieszczonej na budynku.
Załączam zdjęcie z moją konstrukcją.
W sumie to pomiar już wykonałem - tzn pomierzyłem wychylenie "góry" w stosunku do " dołu" każdego ramienia konstrukcji z trzech stanowisk. Wyciągnąłem średni wektor przesunięcia i pokazałem wychylenie środka konstrukcji.
Oddałem takie operat pomiarowy wykonawcy.
Niestety inwestor miał uwagi ,,- operat pionowości powinien pokazywać pełną sylwetkę wieży – pomiar na wysokości odciągów  i wierzchołka, uwzględniać powinien również skręcenie, brak uprawnień geodety,,.
Pomiar na wysokości podciągów jeszcze rozumie, bo mogą być różnice w łączeniu konstrukcji. Ale wykonawca tego nie chciał, więc nie robiłem...
Może mi ktoś bardziej doświadczony w tym temacie wyjaśnić o jakie "skręcenie" chodzi??   
Mam również pytanie, czy do takiego pomiaru potrzebne są uprawnienia z zakresu 4, czy wystarczy 1??
Wydawało mi się, że jest to prosty pomiar, a tu wychodzą problemy...
Może ktoś bardziej doświadczony w temacie mi podpowie jak to powinno wyglądać, może ktoś robił podobne pomiary?
#3
W dniu 06.04.2016r. o godzinie 17.00 Koło Terenowe SGP w Gliwicach organizuje spotkanie ze Śląskim Wojewódzkim Inspektorem Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego.
Spotkanie odbędzie się w Klubie Pracowników Politechniki Śląskiej w Gliwicach przy ul. Banacha 3.

Więcej informacji można znaleźć na stronie:
https://www.polsl.pl/Wydzialy/RG/kologeodetow/aktualnosci/Strony/witamy.aspx
#4
Ogólna dyskusja o geodezji i kartografii / Odp: tyczenie budynku
Niedziela 25 Styczeń 2015, 19:18:15
Zgodzę się, że mamy doprowadzić do zgodności wszystkich baz danych... Ale dlaczego to  ja mam robić, jaki ja mam w tym interes?? Kto mi za to zapłaci, czasami trzeba jakieś dodatkowe stanowisko założyć, stanąć pomierzyć itd.... Ja nie widzę sensu w operatach wytyczeniowych, oprócz jednego... który związany jest z "efektem ubocznym" dla nas zgłoszenia pracy:P Mnie również nie zależy na tym, aby to było na mapie...
A jeszcze jeden news z mojego ośrodka... Ostatnio dostałem materiały do aktualizacji i na mapie od jakiegoś czasu pojawiają się wytyczone sieci, ale poza tym jest jeszcze ZUD i robi się taki galimatias na mapie, że czasem już sam nie wiem co jest co....

#5
No a ja spotkałem się jeszcze z czymś co mnie naprawdę zdenerwowało...
W pewnym MODGiKu zrobiłem jak to powinno być, operat techniczny z tyczenia przyłącza sieci ciepłowniczej do nowo budowanego budynku.
Tycząc sieć pomierzyłęm ścianę, gdzie sieć wchodziła do budynku... (tak nadmienie, że budynku nikt nie namierzył, nie pokazał, że wytyczony, ale z tym sie mogę jeszcze zgodzić, bo chyba było to wykonywane przed 12.07.2014r.)
No i co się dowiedziałem od Pani sprawdzającej mój operat.... A mianowicie, że nie może mi go pozytywnie zatwierdzić, bo ona nie ma w bazie do czego podłączyć tej wytyczonej sieci, tzn nie ma budynku. Poprosiła, żebym pomierzył cały budynek w budowie i dołączył jej współrzędne, to wtedy puści mój operat....
Paranoja, co ma "piernik do wiatraka..." i co mnie obchodzi, że na mapie nie ma budynku, w jakielkowiek byłby on postaci??
I tak operat czekał, aż zrobie pomiar powykonawczy i oddam jej te współrzęne całego budynku....
#6
Dziś "licencja" i inne papierki urzędowe są najważniejsze! A Ty biedny geodeto to możesz czuć się jak przestępca, jak wykonasz prace przed otrzymianiem wymaganej licencji....
Powiedzcię jakie materiały przekazujecie do PODGiK, bo ja zazwyczaj wytyczam osie budynku, więc siłą rzeczy zabijami paliki i mierze osie. A w PODGiK wymagają obrysu budynku, bo to można wnieść do bazy danych EGiB i nadać status "projektowany".
Szkic dokumentacyjny ze współrzędnymi obrysu czasami wystarcza....
Szkic z tyczenia ze współrzędnymi wytyczonych osi
#7
Witam, mam pytanko szanowne koleżanki i kolegów, jak w Waszych Ośrodkach interpretowane jest wykorzystanie map do uzgodnień branżowych? Jakie naliczają opłaty za mapy wykorzystane do uzgodnień?
U Nas w Zabrzu, muszę sobię do zgłoszenia zamówić odpowiednią ilość dodatkowych egzemplarzy map do wywiadu. Na szczęście naliczanie będzie miało współczynnik 0.5, gdyż traktują to jako matariał wykorzystany do wykonania pracy geodezyjnej. Ale czy to jest dobrze, to sam się zastanawiam....??
#8
Egzamin 27.06.2014
Zakres 4
Sala 2/ IIIp. godz. 9.00
#9
Ja też wertuje instrukcje do 4. Egzamin 27.06.2014. Ktoś jeszcze w tym terminie zdaje??