Aktualności:

tyle zostało zrobione
75%

Menu główne
Menu

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wiadomości Menu

Wiadomości - KC

#1
Cytat: human.jab w Poniedziałek 23 Listopad 2015, 00:03:42
Hej,

Co prawda dziennik "nowy" wypełniałem ponad pół roku temu ale coś jeszcze pamiętam:
Po kolumnach: 1.nr porządkowy (tak aby potem w opisie wykonanej pracy się zgadzał) 2.Nazwa firmy (może być pieczątka) 3.jaki rodzaj pracy (pisałem zgodnie z asortymente z ustawy) 4.lokalizacaja i obszar 6. numer nadany przez ośrodek dokumentacji geodezyjnej (w przypadku Warszawy nr BG.6640.xxxxx.2015 5.podpis geodety uprawnionego oraz data.
Opis wykonanej pracy skrótowo, tak aby przedstawić kolejne etapy wykonywanych przez was czynności.

Pozdr.
Z tego co mi wiadomo, w 2 kolumnie musi być pieczątka, bez ręcznego pisania nazwy firmy
sYsTEM połączył wiadomości: Środa 02 Grudzień 2015, 21:40:44
Przy wpisywaniu tyczenia SUT dopisywałem KERG z inwentaryzacji celem odbioru technicznego, może komuś ta informacja się przyda.
#2
Cytat: astarot20 w Niedziela 13 Wrzesień 2015, 22:15:35
Witam przymierzam się do wysłania papierów na zakres 4. dzisiaj zacząłem opisywać praktykę i mam kilka wątpliwości.

Czy do punktu pomiary realizacyjne budynków oraz budowli – minimum 5 budynków oraz 3 budowle. jako praktykę wymienić   najzwyklejsze tyczenia budynków jednorodzinnych i to wystarczy?

Czy do punktu geodezyjna inwentaryzacja budynków oraz budowli – minimum 4 budynki oraz 3 budowle. wpisać jako praktykę inwentaryzacje do zamknięcia budowy tak jak na zakres 1?

I pod który punkt podciągnąć pomiar pionowości masztu GSM pomiary odkształceń i przemieszczeń budowli lub przemieszczeń podłoża  czy badanie geometrii budowli i urządzeń przemysłowych – minimum 2 suwnice lub 1 szyb windowy lub wieża?
Ad.1 Jest to co prawda nieskomplikowany obiekt budowlany, ja w swoim wykazie także taką inwestycję wpisałem, komisja zweryfikuje czy jest to poprawne.
Ad.2 Tak
Ad.3 Jedną z cech tego obiektu, które ma spełniać jest geometryczne uwarunkowanie, czyli pionowość elementów danej konstrukcji tzn. osi - z zachowaniem prostoliniowości, więc do badania geometrii to zaliczyłbym.

Pozdrawiam
#3
Czyli uprawniony geodeta z  pieczątką firmową/wykonawcy, dzięki serdecznie za pomoc :)

pozdrawiam
#4
Dzięki za pomoc. W formularzu będę wpisywał jeden identyfikator, ewentualnie w opisie coś wspomnę.
#5
Witam,
Mam do Was 2 pytania, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi, może ktoś z Was rozwiązał takie wątpliwości :). Pytanie dotyczą wpisów do dziennika praktyki zawodowej:
1. Czy w kolumnie nr 5 dziennika praktyk pt. "Identyfikator ewidencyjny materiału nadany dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej przyjętej do PZGiK" wystarczy podać nr KERG lub względnie ID zgłoszenia  roboty czy należy pozyskać pełny identyfikator ewidencyjny materiału zasobu - operatu technicznego nadany po przyjęciu dokumentacji?

2. W firmie w której pracuje obecnie jest kilka osób, które posiadają uprawnienia z zakresu 1, czy potwierdzić wykonane przeze mnie czynności może  mój kierownik, który posiada firmową pieczątkę z nr uprawnień, czy dyrektor firmy lub ew. prokurent?

Z góry dziękuje