Aktualności:

Forum w trakcie prac modernizacyjnych

Menu główne
Menu

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wiadomości Menu

Wiadomości - geoddam

#1
Egzaminy / Odp: egzamin 11 lipca 2014
Poniedziałek 14 Lipiec 2014, 22:04:33
Dokładnie treści nie pamiętam, ale postaram się napisać ich sens:
1. Długi wstęp, a później Jakie elementy szczegółów terenowych są przedmiotem geodezyjnego pomiaru wysokościowego?
2. Jakie obowiązki ma właściciel budowli piętrzącej oraz jakie pomiary geodezyjne należałoby wykonać, aby zachować ich bezpieczeństwo?
3. Opisz z własnego doświadczenia oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, jakie są etapy prac geodezyjnych podczas lokalizacji oraz geodezyjnej obsługi i montażu obiektu budowlanego?

Pytania ustne:
1. Na jakiej podstawie poza ustawą o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym można realizować inwestycję oraz jakie (chodziło o specustawy)?
2. Kiedy i jak wykonuje się pomiary przemieszczeń i odkształceń obiektu budowlanego?
3. Wszystko o osnowie realizacyjnej - kiedy się zakłada, dowiązanie do osnowy geodezyjnej itp.?

Proszę pamiętać, że treść pytań opisowych nie jest dokładna, ale ich sens jest zachowany.
Jak widać pojawiają się nowe pytania na część opisową z zakresu 1 i 4, ale nie są najgorsze i można na nie spokojnie odpowiedzieć.
Pozdrawiam   
#2
Egzaminy / Odp: egzamin 11 lipca 2014
Sobota 12 Lipiec 2014, 19:05:40
Opisowy egzamin zdały 4 osoby z zakresu 4 na XIIp sala B, ja wchodziłem jako drugi na ustny i zdałem, pierwsza też zdała, później była przerwa tak więc nie wiem jak koledzy myślę, że też zdali.
Wszystkie trzy pytania opisowe były nowe, ale można było spokojnie na nie odpowiedzieć, ja dostałem 18 punktów.
#3
Egzaminy / Odp: Egzamin 11 lipca 2014
Sobota 28 Czerwiec 2014, 17:17:53
Egzamin na zakres 4 w sali B na XII piętrze.
Przewodniczący Roman Kasprzak.
#4
Egzaminy / Odp: egzamin 27 czerwca 2014
Sobota 28 Czerwiec 2014, 17:14:37
Udało się zdać egzamin na w XII piętrze w sali A, ale pytania na część opisową zaskakujące. Testy są do zdania, ale czasu jest na styk. Odnośnie pytań opisowych, kto posiadał tylko Vademecum to odpowiedzi w nim nie znalazł więc warto dodrukować brakujące przepisy. Część ustna wydawało mi się że będzie najgorsza, ale nie było tak strasznie, pytania jakie dostałem:
-dla jakiego obszaru tworzy się bazy GESUT, BDOT500, PRPOG,
-generalizacja podczas pomiarów sytuacyjnych,
-czy na mapie do celów projektowych oprócz służebności gruntowych wyróżnia się służebność przesyłu,
-wszystko o pomiarowej osnowie wysokościowej.

Pozdrawiam wszystkich zdających w tym dniu i życzę powodzenia tym, którym się nie udało.
#5
Zakres 4
Wniosek dostarczony 21.02.2014 r.

Termin egzaminu 11.07.2014 r.
#6
Naprawdę nie rozumiem tych wyjaśnień ponieważ, czytając Zarządzenie nr 4 GG z 2014 http://www.gugik.gov.pl/__data/assets/pdf_file/0006/55599/Zarzadzenie-Nr-4-GGK-z-2014-r.pdf. Wynika z niego, że przewodniczący Komisji Kwalifikacyjnej do 3 marca 2014 roku przekaże protokołem zdawczo-odbiorczym dokumentację postępowań kwalifikacyjnych będących w toku w dniu 22 lutego 2014 r. przewodniczącemu komisji kwalifikacyjnej powołanej niniejszym zarządzeniem, a do dnia 22 lutego 2014 r. wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego odbywało się z dniem doręczenia organowi.
#7
Ja uważam, geodeta bez uprawnień nie może dokonać tyczenie ponieważ:
-jest dziennik budowy, a więc było pozwolenie na budowę,
-jest pozwolenie na budowę, a więc obowiązuje tu Rozporządzenie MGPiB w sprawie rodzaju i zakresu opracowań geodezyjno-kartograficznych oraz czynności geodezyjnych obowiązujących w budownictwie, a konkretnie §1., §2.1, §10 i §11.
#8
Zakres 1
Wniosek dostarczony 21.02.2014 r.

Wypełniając obowiązek wynikający z § 16 ust. 1 rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 31stycznia 2014 r. w sprawie uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii (Dz. U. poz. 176) informuję, iż Komisja kwalifikacyjna do spraw uprawnień zawodowych wyznaczyła Panu/i termin części sprawdzającej postępowania kwalifikacyjnego na dzień 27 czerwca 2014 r. Informuję, że postępowanie kwalifikacyjne odbędzie się zgodnie z ustawą z dnia 17 maja 1989 r.- Prawo geodezyjne i kartograficzne (Dz. U. z 2010 r. Nr 193, poz. 1287, z późn. zm.) i rozporządzeniem Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 31 stycznia 2014 r. w sprawie uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii (Dz. U. poz. 176). Postępowanie kwalifikacyjne, o którym mowa powyżej, rozpocznie się o godz. 9.00 w budynku przy ul. Aleje Jerozolimskie 44 (budynek obok Rotundy), 00-024 Warszawa. Informacja o sali egzaminacyjnej zostanie przekazana po części wstępnej postępowania kwalifikacyjnego
#9
Witam
Dzisiaj dzwoniłem do GUGIK-u, żeby zapytać się na jakim etapie jest mój wniosek, a w sumie dwa na zakres pierwszy i czwarty. Wniosek dotarł 21 lutego, ale Pani powiedziała, że będzie on rozpatrywany na nowych zasadach, zdziwiło mnie to bardzo ponieważ z wcześniejszych informacji wynikało z informacji GUGIK-u, że wniosek ten musi być dostarczony do 22 lutego. Pani poinformowała mnie, że wnioski złożone do 19 lutego są na starych zasadach.
Czy informacja z GUGIK-u przekazana, że należało składać wnioski do 22 lutego, a teraz nagle wynika, że wnioski do 19 lutego jest prawidłowa?  Ewidentnie wprowadzono mnie w błąd, jeżeli dostałbym informację, że mam złożyć wniosek do 19 lutego to na pewno bym to zrobił, a dzięki nierzetelnym informacjom ze strony urzędu mogę w ogóle nie przystąpić do egzaminu, ponieważ na nowych zasadach nie łapię się w limitach prac.
Myślę, że takich osób będzie więcej.

#10
Mam nadzieję, że podadzą jakąś informację, a w miedzy czasie mam zamiar wysłać wniosek na uprawnienia do środy na starych zasadach.
#11
kaalka Jeżeli uzyskałaś już praktykę (minima, które obowiązywały na dany zakres) to praktykę dokumentujesz na podstawie przepisów przed dniem wejścia w życia nowego rozporządzenia. Prawo nie może działać wstecz. Nie mogą żądać od nas minimów prac wg nowego rozporządzenia, jeżeli praktykę już zdobyłaś. W nowym rozporządzeniu zresztą jest to zapisane:
§ 36. Do postępowań kwalifikacyjnych wszczętych przed dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia stosuje się przepisy dotychczasowe.
§ 38. Osoby zainteresowane, które rozpoczęły praktykę zawodową przed dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia, mogą dokumentować przebieg praktyki zawodowej według przepisów dotychczasowych tylko w odniesieniu do prac geodezyjnych lub kartograficznych rozpoczętych przed dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia.

Pozdrawiam
#12
Witam
Vademecum Prawne można mieć ze sobą na egzaminie? - tak można.
#13
Można wiedzieć w jakim wątku są odpowiedzi do pytań testowych.
#14
Czy w wykazie prac wykonanych w ramach praktyki zawodowej, wykazuje się jedynie prace, które zostały wykonane po uzyskaniu dyplomu czy można również wykazać prace przed uzyskaniem dyplomu? Z przepisów wynika, że liczy się praktyka po uzyskaniu dyplomu, ale jednak praktyka w zawodzie była np. 6-letnia, a nie 3-letnia.