Aktualności:

Forum w trakcie prac modernizacyjnych

Menu główne
Menu

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wiadomości Menu

Wiadomości - westernowiec

#1
Pomiary techniki i metody / Odp: Ruide R90-T
Piątek 27 Maj 2016, 18:00:21
Dzięki za odpowiedź.

Długo korzystasz z tego odbiornika? Miałeś w nim jakieś usterki?

Zastanawiam się też nad kontrolerem: czy wybrać klasyczny kontroler S10 z FieldGenius, czy może smartfon z RTK Power GPS, tylko z tym drugim programem nie miałem nigdy do czynienia.
#2
Pomiary techniki i metody / Ruide R90-T
Środa 25 Maj 2016, 14:00:03
Cześć,

czy ktoś z Forumowiczów ma doświadczenia z odbiornikiem GNSS Ruide R90-T? Jest to chyba najtańszy spośród odbiorników na płycie głównej Trimble BD 970, ale zanim zakupię chciałbym poznać jakieś opinie.
#3
Zakres 1 zdany 10.07.2012.
Ogrrromne podziękowania dla wszystkich, którzy poświęcają swój czas na dzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniami na tym Forum. Bez Was byłoby bardzo ciężko.
#4
Egzaminy / Odp: egzamin 10 lipca 2014
Piątek 11 Lipiec 2014, 20:37:57
Zdawałem zakres 1 w komisji u p. Kasprzaka. Do ustnego podchodziłem jako czwarty (ostatni) i zdałem. Wyniki 55/15.

Moje spostrzeżenia odnośnie nowych testów:
Uczyłem sie do nich rozwiązując pytania posegregowane wg aktów prawnych (dostępne na Forum). Oczywiście pytania są teraz inne, ale taki sposób pozwala na zapamiętanie jakie zagadnienie znajduje się w jakim akcie prawnym i w którym jego miejscu. Poza tym rozwiązywałem trochę quizów, ale raczej w niewielkich ilościach.
Uważam, że w testach mało było podchwytliwych pytań. Na 2 nie zdołałem znaleźć odpowiedzi, a około 8-10 pytań było trochę problemowych, o czym pisał Roland.

Jeśli chodzi o pytania otwarte, to najważniejsze nie tracić czasu na przepisywanie artykułów, które są nie na temat. Bo czasu jest baaardzo mało.

Pytania na ustnym:
1. Jakie budowle nie wymagają pozwolenia na budowę? (wymieniłem tylko kilka i powiedziałem, że jest ich dużo i są szczegółowo wymienione w Prawie budowlanym.)
2. W jakich przypadkach wykonujemy pomiar kontrolny w trakcie pomiaru szczegółów sytuacyjnych i na czym on polega. (wszystko w standardach)
3. Metoda najmniejszych kwadratów. Zakręciłem się jak byk na wrotkach, ale w końcu jakoś własnymi słowami z pomocą komisji wykrztusiłem z siebie o co chodzi.

Jak widać na przykładzie pytań otwartych vademecum bywa zawodne, więc warto poświęcić trochę pracy, wydrukować sobie te akty prawne i pozaznaczac w nich jakieś słowa kluczowe żeby łatwiej było szukać.

Z pytań testowych, przypomniało mi się jedno, którego tu nie widziałem:

Skąd są finansowane koszty zakładania osnów:

a) budżet państwa
b) Fundusz GZGiK
c) budżet gminy
d) budżet województwa

(art. 4 ust.3 PGIK) a, b na pewno i zagwozdka - czy zaznaczyć c i d?

Na koniec ogromne podziękowania dla FORUM. Bez Was nauka była by o wiele trudniejsza.
#5
Mam taki problem:

dostałem pismo o zakwalifikowaniu do egzaminu na zakres 1 pod warunkiem uzupełnienia następujących braków: "nie wykazano wystarczającej ilości prac geodezyjnych wymaganych Rozp. w sprawie uprawnień..."

Wniosek pisałem tak żeby spełniać minimalne ilości dla każdego podpunktu w zał. nr 2 do w/w rozporządzenia. Jak zsumuję wszystkie prace geodezyjne dla zakresu 1 w tymże załączniku to wychodzi 48 prac. Ja mam ich mniej bo jak miałem na jednym obiekcie tyczenie i inwentaryzację, to nie rozbijałem tego na 2.

Czy spotkaliście się z sytuacją, żeby komisja wymagała tych 48 prac geodezyjnych. W sekretariacie komisji nie udzielili mi żadnych informacji, więc muszę się domyslać o co chodzi komisji.

#6
Egzaminy / Odp: egzamin 10 lipca 2014
Sobota 28 Czerwiec 2014, 12:36:29
XII Piętro, sala B, 10.07.2014. Niestety dostałem informację o niewystarczającej ilości prac, co mnie trochę dziwi, bo wniosek pisałem zgodnie z limitami. Postaram się wyjaśnić o co chodzi Komisji.
Zdaję zakres 1 - przewodniczący - p. Kasprzak.
#7
Egzaminy / Odp: egzamin 10 lipca 2014
Środa 11 Czerwiec 2014, 20:32:17
Ja też zdaję 10 lipca zakres 1. Jadę 9 lipca z Krakowa i mogę kogoś przygarnąć do samochodu.

Jeśli chodzi o testy to przerabiam te stare. Mimo, że pytania będą inne to pomaga się to zapoznać z przepisami.
#8
Cytat: szymaj w Środa 30 Kwiecień 2014, 20:32:09
W KPA jest wzmianka, że nie stawienie się strony nie wstrzymuje postępowania.

Przede wszystkim jest to opisane w art. 32. ust. 3 PGIK
#9
Ja przy mapie do celów projektowych nie otwieram w takiej sytuacji.
#10
Myślę, że na prośbę o podstawę prawną inspektor zmięknie. W mojej praktyce nie spotkałem się z takimi wymaganiami ze strony ośrodków.
#11
Zgadzam się z przedmówcą. Praca powinna przede wszystkim przynosić pieniądze.
A co do słabych zarobków, to główną przyczyną moim zdaniem jest fakt, że jest nas po prostu bardzo dużo. I niestety nie widzę perspektyw żeby sytuacja się poprawiła, bo wciąż przybywa miejsc na kierunkach geodezyjnych.
#12
Znajomy był na erasmusie i po studiach został w Norwegii. Pracuje w geodezji inżynieryjnej. Finansowo nie narzeka (chociaż nie znam szczegółów). Mimo, że tam każdy mówi płynnie po angielsku to i tak kładą duży nacisk żeby się uczyć norweskiego.
#13
Ja mam już za sobą ubieganie się o dotację w PUP więc chętnie się podzielę informacjami.