Aktualności:

... pracujemy nad forum ;)

Menu główne
Menu

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wiadomości Menu

Wiadomości - Bocian!

#1
Witam,
moim zdaniem operat z wytyczenia powinien zawierać dane a propo zmiany użytku na Bp i tak wygląda operat w powiecie kłodzkim. Po wytyczeniu mierze 4 pikiety po obrysie ław ciesielskich lub zebranym humusie i tak uwidaczniam użytek Bp w BDEGiB.
pozdrawiam
#2
Witam
Egzamin zdany na zakres 1, 17 marca 2014 :) test zdany dzięki rozwiązywaniu quizów na ew-mapie :) reszta dzięki zebranym materiałom na forum, i rozmowie z forumowiczami na temat problemowych tematów :)
pozdrawiam
#3
Ogólna dyskusja o geodezji i kartografii / Odp: KOLIDA KTS-442Rc
Niedziela 13 Kwiecień 2014, 18:22:25
Cytat: Bestia w Niedziela 13 Kwiecień 2014, 16:39:37
Cześć  ;)
Czy miał ktoś z Was do czynienia z tachimetrem KOLIDA KTS-442Rc? Albo ogólnie ze sprzętem tej firmy?
Szukam tachimetru i natknęłam się na coś takiego, ale szczerze mówiąc niewiele wiem na temat sprzętów tej firmy.
Będę bardzo wdzięczna za wszelkie informacje  ;D

Witam
To jest z tego co wiem "chinol" jeśli szukasz dobrego sprzętu np używanego, polecam tachimetr firmy Geodimeter serii 600, ja mam model 1-sekundowy z serwo i jestem MEGA zadowolony, oprogramowanie troszkę toporne na początku ale po krótkim czasie wszystko staję się jasne... na tym sprzęcie robię wszystko co tylko dusza zapragnie, instrument powtarzalny, dokładny i solidny :) wejdź sobie na stronkę geodimeter.pl i tam poczytasz sobie co i jak:)
#4
Witam:)
Na prośbę małej mi :) piszę o egzaminie i moich wrażeniach z 17.03.2014 r.:)
Zdawałem na jedyneczkę pierwsze podejście i na szczęście skończyło się pozytywnie :) stres był ogromny, nie sądziłem że tak to będę przeżywał, pewnie też dlatego że to było pierwsze podejście i nie wiedziałem czego się do końca spodziewać:) myślę że ważne jest aby podczas oczekiwania na wyniki z pisemnego nie siedzieć w książkach i analizować każdego pytania tylko tak jak ja i ekipa z którą zdawałem poruszaliśmy tematy różne różniste :) o tym co się dzieje u każdego w ośrodku jakie wymogi, jakieś śmieszne sytuacje z życia codziennego w pracy itp. trochę śmiechu i od razy lepiej się człowiek czuje... ale niestety jest to chwilowe:) gdy czekałem na swoją kolej na ustny a wchodziłem 2 miałem za przeproszeniem pełne gacie :) na pierwsze pytanie a banalne ponieważ o generalizacji w trakcie pomiaru stękałem jak głupi ale później już jakoś poszło :)

Moja rada nie traktujcie tego jak egzamin życia lub śmierci wiem że to ciężkie, też pewnie ze względu na stratę kasy... :) ale to pomaga :) kolejna rada pamiętajcie o dowodzie osobistym:) i bardzo ważne zegarek, ponieważ w sali której zdawaliśmy nie było żadnego zegarka, ale na szczęście poprosiłem kolegę który siedział przede mną i podstawił zegarek z boku stołu i widziałem ile zostało mi czasu, bez tego byłoby ciężko:) Komisja była kozacka, miła atmosfera itp.
Trzymam kciuki za wszystkich zdających i jeszcze raz ogromne podziękowania dla ewmapy i ludzi którzy ją tworzą oraz dla ludzi z którymi zdawałem:)
pozdrowionka
#5
Egzaminy / Odp: egzamin 17 marca 2014
Wtorek 18 Marzec 2014, 19:30:40
Cytat: agulajo w Wtorek 18 Marzec 2014, 17:25:06

Wg. mnie może tu chodzić o zapis z G3.1 z 2007r
§ 23 Szkic tyczenia
1. Wyniki tyczenia dokumentuje się na szkicu tyczenia. Szkic tyczenia wykonuje się bez obowiązku zachowania skali i proporcji, w dwu kolorach, czarnym i czerwonym. Do jego sporządzenia można użyć kopii szkicu dokumentacyjnego.

Hej
powiedziałem że nie ma obowiązku przekazywać 2 osobnych szkiców i można to przedstawić na jednym jeżeli, jego treść będzie pełna i odzwierciedli to co jest na dwóch szkicach, pod warunkiem że będzie czytelny, przejrzysty i komisja przytaknęła :) jeśli chodzi o różnice to szkic dokumentacyjny sporządzamy po opracowaniu projektu lub gdy stwierdzimy różnice podczas jego opracowania między np projektem zagospodarowania (wymiarami na nim) a np wymiarami na projekcie rzutu fund.( miary po sumowaniu dają inną wartość końcową) a szkic tyczenia tworzymy w trakcie i po tyczeniu danych elementów i również nie mieli uwag :)
#6
Egzaminy / Odp: egzamin 17 marca 2014
Wtorek 18 Marzec 2014, 11:48:48
Witam
Nie zacytuję Ci dokładnie, ponieważ pisałem w większości swoimi słowami na to pytanie podpierając się zleceniami z ASG-EUPOS i  rozporządzeniem o osnowach, nawiązałem do osnowy podstawowej fundamentalnej i bazowej, kto nadzoruje ASG-EUPOS i od kiedy działa i na czym polega ten system. o pomiarach RTK napisałem o zakładaniu osnów pomiarowych, pomiarach syt wys i że nie wszystko pomierzymy GPS-em np wysokości takich szczegółów jak studzienka kanalizacyjna czy wloty i wyloty ks i kd.
ze stresu dokładnie nie pamiętam co dokładnie pisałem ;)
#7
Egzaminy / Odp: egzamin 17 marca 2014
Wtorek 18 Marzec 2014, 09:41:14
Hej wszystkim:)
Dopiero teraz zdaje relację z egzaminu z 17.03.2014 ponieważ niedawno wróciłem z Warszawy :) Ogólnie pierwsze co to wielkie podziękowania dla ewmapy i ludzi którzy ją tworzą i dla ekipy z którą zdawałem:) świetna atmosfera:) Komisja po prostu KOZAK :)
Jeśli chodzi o test to standardowy ja nie spotkałem się tylko z jednym pytaniem " coś z departamentem nieruchomości czy cuś takiego" :) egzamin pisemny: ogólnie:
1. kto ustala jakie prace nie podlegają zgłoszeniu i kto o tym decyduje czy daną pracę zgłaszamy :)
2. wyjaśnić pojęcie"geodezyjne opracowanie projektu" i co zawiera szkic dokumentacyjny
3. Wyjaśnić co to jest ASG-EUPOS według nowych standardów, do jakich celów gospodarczych służy i co pomierzymy techniką kinematyczną RTK.
Moje ustne:
Generalizacja
z jaką dokładnością zakładamy osnowe pomiarową zarówno syt jak i wys.
jaka jest różnica między szkicem dokumentacyjnym a tyczenia i czy można dla szkice przekazać kierownikowi bud na jednym szkicu
dostałem rysunek na którym była jedna miara całościowa 12.00 m i dwie cząstkowe, które dały długość 10.50 m więc mamy różnicę 1.5m którą wyłapaliśmy podczas opracowania projektu i co robimy
Generalnie skończyło się pozytywnie z testu 57, pisemnego 16 i ustny zdany:)
teraz czas na czwóreczkę :)
jeśli macie jakieś pytania  a propo tego egzaminu to piszcie :)
pozdrawiam
sYsTEM połączył wiadomości: Wtorek 18 Marzec 2014, 11:13:14
Hej jeśli chodzi o testy to rozwiązywanie testów na ewmapie to dla mnie 80% sukcesu na teście, więc moim zdaniem warto je przyswoić :) a na ustnym stres mnie straszny zjadł, na pierwsze łatwe pytanie o generalizacji jąkałem się jak nie wiem, ale następne poszły już luzem:) ale stres ogromny, obrona inż przy tym to pikuś jak dla mnie ale wiadomo każdy przeżywa to inaczej:) dużo mi dała luźna rozmowa o wszystkim i niczym z ekipą z która zdawałem w trakcie czekania na wyniki z pisemnego :) i dzięki za to :)
#8
Witam:)
Egzamin 17.03.2014 godzina 9.30, Warszawa ul. Aleje Jerozolimskie 44 sala nr. A na XII piętrze:)
pozdrawiam
#9
To co napisałeś fabian to święte słowa, myślę, że Polskę czeka prędzej czy później rewolucja jak nie Europę, nie chodzi to głównie o geodezję ale o wszystko, każdą dziedzinę życia.
Człowiek wstaje rano i co myśli... czy uda mu się wyrobić taki przerób żeby nie żyć z miesiąca na miesiąc, myśli... czy uda mi się kupić mojemu dziecku prezent o jakim marzy czy znowu mu powiem" jeśli Ci to kochanie kupię nie będę miał na chleb na jutro", myśli... czy zabrać dzisiaj żonę na wspaniałą kolację a jutro wsuwał kromkę z masłem... myślisz po chu... kończyłem geodezję skoro operator koparki ( oczywiście nie ujmując im niczego, szacunek do każdego) czasami zarabia dużo więcej niż geodeta. Cała wina leży po stronie prawa. Nasz kraj powiedzmy sobie to wprost robi nas jak chce, wszystko kosztem ludzi, nie oszukujmy się geodeta naprawdę musi zapier... żeby zarobić, ja miałem takie momenty w pracy że lepiej nie mówić a efektów finansowych nie było wielkich. Jeśli będzie taki czas że nadejdzie rewolucja a może tak być patrząc na to co się dzieje niech przejdzie ta fala i zmyje cały syf z naszego Państwa... może wtedy będzie lepiej.
Kiedyś nie tylko geodeta ale każdy był szanowany, każdy każdemu się kłaniał na ulicy z uśmiechem na twarzy a teraz, pogoń za kasą której tak naprawdę nie ma, a jeśli jest to nawet nie wiesz kiedy ją wydasz i na co...
Znam już 3 osoby które powiedziały że kończą z geodezją i tak zrobiły czy wyjdzie im to na dobre zobaczymy... ale psychicznie czują się dużo lepiej...
Koledzy którzy tak jak ja pracują przy obsługach dużych budów, powiedzcie ile razy mieliście tak, że nawet na śniadanie nie zeszliście, wróć nie zjedliście go na stropie, jak geodeta na budowie zje śniadanie o godzinie 13.00 w 10 minut i szybko spali faje to jest dobrze, ponieważ dalej trzeba zapier... Teraz budowlańcy ( z całym szacunkiem dla Nich) nie zrobią nawet najmniejszej pierdoły bez geodety, ja osobiście nie daję się ale często kończy się to tym że idą do kierownika i od górnie mam to zrobić i tyle...
Ja chyba będę odbiegał od tradycyjnej geodezji ale nie powiem w jaką stronę... :), ponieważ jak słyszę że geodeci biorą 400 zł za pełnią dniówkę za zespół na budowach to nić tylko płakać, pozdrawiam i do usłyszenia :)
#10
Witam inż. Maliniak :)
Jeśli chodzi o Topcona opartego na systemie windows, to na tachimetrach nie pracowałem ale robiłem na GPS Topcona jak pracowałem we Wrocławiu:) bardzo byłem zadowolony z oprogramowania używanego w GPS-ach podejrzewam że tachimetry mają podobnie, chociaż wiem że teraz weszło jakieś nowe oprogramowanie MAGNET o tym nie mam pojęcia :) ale tak jak mówię intuicyjne, szybie i przyjemne ale jak miałbym porównać go do oprogramowania stosowanego w Trimblu to wybrałbym Trimbla :) ja jeśli miałbym polecić to oczywiście polecam, wiadomo windows to nie DOS i każdy instrument na windows-ie daje rade i sprawia przyjemność w trakcie prac terenowych :)
pozdrawiam
sYsTEM połączył wiadomości: Poniedziałek 06 Styczeń 2014, 19:27:14
Witam mhoryzont
Trimble na którym pracujesz to tak naprawdę Geodimeter 640 w opakowaniu Trimbla :) Geodimeter to dziadek trimbla :) mój GDM 640 jest oczywiście na servo z autolokiem ale bez radia więc pomiar jednoosobowy odpada ale podczas pomiaru na lustro 360 blokując go autolokiem daje rade i bardzo przyspiesza pomiar. Oczywiście dla tych którzy nie znają GDM 640 do niego potrzebne jest lustro aktywne, na pasywnych nie działa :)
pozdrawiam
#11
Witam
Powiem wam że na Leica-ch nie pracowałem zanim założyłem firmę i kupiłem Geodimetra 640 pracowałem na Trimblu s3, s6 i s8 bardzo dokładny sprzęt, wszystkie posiadały opcję one man station - i to jest coś pięknego na otwartych terenach pomiar idzie szybciej niż pomiar GNSS:) ale w mieście gdzie jest dużo ludzi przyda się jednak pomiarowy :)
Piszcze dalej widzę że poruszony temat ma wzięcie ;)
Pozdrawiam
GeoStatik Geodezyjna Obsługa Inwestycji
            Grzegorz Bocianowski

//edit by support
możesz sobie wstawić w profilu info o firmie lub nie wiem logo z podlinkowanym adresem strony firmowej - nie będziesz musiał dodawać w każdym poście Geodezyjna Obsługa Inwestycji.

Kliknij tutaj i w podpis wpisz co potrzeba  ;)
#12
Witam wszystkim:)
zakładam wątek o tachimetrach - odskocznia od uprawnień i nauki :)
piszcie na jakim sprzęcie pracujecie, co polecacie, co testowaliście itp
Ja posiadam Geodimetra 640 - instrument bardo powtarzalny i dokładny (1-dno sekundowy z dalmierzem 2mm+2mm) testowałem go na precyzyjnych ramach i bazach z Trimblem s8 i róznica była na poziomie 1 mały:) (1mm) więc śmiało mogę powiedzieć że w GDM 640 dalmierz 2+2 to tak jak 1+1 w Trimblu s8 i nie przesadzam:) oprogramowanie może toporne na początku ale daje ogromne możliwości :) Instrument na servo z autolokiem :) jedyny minus duuuuża bateria zewnętrzna a tak to do prac inżynieryjno-przemysłowych idealny :)
do usłyszenia  :)
GeoStatik Geodezyjna Obsługa Inwestycji
            Grzegorz Bocianowski
#13
Hej
Ja już zamówiłem w Listopadzie vademecum i pod koniec stycznia ma dojść do mnie:) ważna informacja jest taka że wszystkie akty które wyjdą do 7 stycznia ukażą się w vademecum dzwoniłem wczoraj i pytałem :) pozdrawiam :)