Aktualności:

tyle zostało zrobione
75%

Menu główne
Menu

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wiadomości Menu

Wiadomości - jacko84

#1
Egzaminy / Odp: egzamin 11 czerwca 2014
Piątek 13 Czerwiec 2014, 07:52:09
witam,
ja też zdawałem wtedy na zakres 4, gratuluję kolegom którzy zdali, pozostałym życzę powodzenia następnym razem. Myślę że tym co nie zdali mało zabrakło, niestety ustny to w dużej mierze loteria.
Moje pytania z ustnego:
- jakie jest kryterium dokładności osnowy realizacyjnej ( chodziło o graniczną odchyłkę usytuowania punktu osnowy realizacyjnej)
- montaż wymuszony ( co to jest, podać przypadki i metody realizacji)
- realizujemy budowę drogi i wypadły nam znaki z granicy pasa drogowego, proszę powiedzieć jak pan wznowi te znaki ( zacząłem mówić co wiedziałem o wznowieniu znaków chociaż to nie moja działka) dodatkowe pytanie to kto może wykonać takie wznowienie ( powiedziałem że na pewno zakres 2 po czym pytająca szybko mi przerwała i dodała że właśnie o to chodziło i od razu powinienem powiedzieć że nie mogę wykonać wznowienia z zakresem 4)
-jaki jest związek pomiędzy bazą odniesienia a układem odniesienia
- kiedy zakładamy osnowę realizacyjną, po czym dodatkowe pytanie jak wyznaczamy dokładnie kąt prosty ( o osnowie to oczywiście Standardy, a o wyznaczeniu kąta prostego to chodziło o wytyczenie wstępne, następnie pomierzenie w kilku seriach ten punkt obliczenie kąta i wyznaczenie poprawek trasowania) dodatkowe pytanie jak wyliczamy poprawkę i w jakich jednostkach ( wyliczenie to oczywiście trójkąta prostego- można użyć małych kątów)
Wielkie dzięki dla wszystkich którzy się udzielają na forum - bardzo dobra robota !!!
#2
Witam, 28.01.2014 tj. przedwczoraj byłem w szanownym GUGIK-u na ul. Wspólnej 2 i składałem wniosek w sprawie uprawnień. Spytałem się miłej pani czy coś wie w sprawie terminów egzaminów. Pani zrobiła smutną minę i powiedziała, że nic w sumie nie wie ponieważ nie znają jeszcze dat egzaminów. Dodała również, że mają na ten moment około 500 wniosków i mój wniosek będzie rozpatrywany po tych 500 wnioskach i żebym się liczył że termin oczekiwania to pewne 4 miesiące. Tak więc uczę się i czekam na odzew z GUGIK-u
#3
no i rozumiem że ma to zastosowanie przy podawaniu powierzchni obrębu, jednostki, a nawet działki. No ale powierzchni zabudowy... jakie tu mogą być odległości żeby je redukować ?
#4
Witam, chciałbym się od Was dowiedzieć czy jest jakaś różnica pomiędzy powierzchnią wyliczoną ze współrzędnych a powierzchnią geodezyjną. Pytam ponieważ miałem zwrotkę operatu. Problem polegał na tym że przy powierzchni zabudowy napisałem powierzchnia a nie powierzchnia geodezyjna. Jedyną różnice jaką znalazłem to powierzchnia geodezyjna a powierzchnia ewidencyjna, ale to jest różnica po prostu z danymi z ewidencji która często się może zdarzyć.
#5
Jeżeli dobrze rozumiem to na egzaminie można mieć suche teksty ustaw (ewentualnie z jakimiś podkreśleniami i fiszkami) a nie można mieć innych opracowań. Więc czy vademecum można wnieść? Wolę nie liczyć na szczęście że może mi nie każą go schować. Czy kiedykolwiek do kogoś komisja przyczepiła się że ma takie opracowanie?
#6
Też myślałem o prenumeracie jakiegoś miesięcznika. Za dużego wyboru niestety nie ma. I zgadzam się z przedmówcą że mało w nich artykułów stricte z wykonawstwa geodezyjnego które mnie najbardziej interesuję.
#7
Ja pracuję głównie na TOPCON GPT7003 i bardzo sobie chwalę ten sprzęt, chociaż kilka godzin musiał posiedzieć w serwisie żeby dobrze go zrektyfikowali. Swego czasu pracowałem na instrumencie SOUTH NTS 962R ale szybko z niego zrezygnowaliśmy. Niestety nie nadawał się do precyzyjnych pomiarów przy obsłudze inwestycji (nie był powtarzalny przy wcięciu).
#8
Do dzisiaj u mnie żadnych zmian nie było czekam co będzie w nowym roku w końcu mapa zasadnicza w wersji analogowej przestaje istnieć  ;)
zobaczymy kiedy fakt ten stanie się prawdą