Aktualności:

Forum w trakcie prac modernizacyjnych

Menu główne
Menu

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wiadomości Menu

Wiadomości - Davidoffy

#1
Luźna rozmowa o wszystkim / Odp: muzyka
Środa 05 Luty 2014, 23:19:25
#2
Dzięki właśnie o taką informację mi chodziło. Znalazłem ofertę kupna tego Chińczyka za możliwą do przyjęcia cenę. A żadnych informacji o nim nie mam. Osobiście sam pracuje na Leicach i nie ukrywam, że nad nimi się zastanawiam ale muszę zorientować się z cenami (ograniczone środki). Staram się o dotację z PUP to muszę wpisać w biznesplan.
#3
Witam.
Czy może ktoś z Was tutaj obecnych miał lub ma do czynienia z takim o to sprzętem "SOUTH NTS-362R".
Proszę o opinie.
  Dzięki
#4
Luźna rozmowa o wszystkim / Odp: Rozlicz PIT'a
Poniedziałek 27 Styczeń 2014, 21:20:15
Cytat: grze_sio1 w Poniedziałek 27 Styczeń 2014, 20:41:41
Jeżeli macie jakąś osobę której by się przydał ten 1 % to piszcie. Niestety w tym roku nie mam komu przekazać.



http://walbrzyska.gopr.pl/wesprzyj-nas/


Wspomóżmy RATOWNIKÓW :)
#5
§ 5
Wielkości przemieszczeń pionowych wyznacza się na podstawie d w ó c h pomiarów wykonanych metodą niwelacyjną,- tj. pomiaru w y j ś c i o w e g o oraz pomiaru o k r e s o w e g o .
§ 6
Przy pomiarach niwelacyjnych, prowadzonych w celu wyznaczenia przemieszczeń bezwzględnych, stosuje się następujące zasady:
1. Na sieciach punktów odniesienia obowiązuje ta sama technologia pomiaru co przy pomiarach niwelacji geometrycznej, wykonywanych w innych celach, z tą tylko różnicą, że z reguły stosuje się tu celowe krótkie /nie przekraczające 20 m/.
2. Na sieciach punktów kontrolowanych stosuje się technikę pomiaru niwelacyjnego na jedną łatą lub tę samą technologię pomiaru co przy pomiarach niwelacji geometrycznej, wykonywanych w innych celach, lecz dopuszcza się tu hardzi) krótkie celowe.
3. Pomiar sieci punktów kontrolowanych musi być wykonany w możliwie najkrótszym, nie przerwanym okresie czasu, przed lub po pomiarze sieci punktów odniesienia.
4. Sieci kontrolnych, zakładanych w celu wyznaczenia przemieszczeń pionowych, nie dowiązuje się do punktów niwelacji państwowej.
5. Wyrównanie pomierzonych wartości i obliczenia bezwzględnych przemieszczeń pionowych przeprowadza się ł ą c z n i e dla obu porównywalnych pomiarów, wyjściowego i okresowego, po zidentyfikowaniu punktów stałych.
6 . Wielkości przemieszczeń pionowych bezwzględnych oblicza się w odniesieniu do punktów stałych

Instrukcja wewnętrzna GB-2 Geodezyjne wyznaczenie pionowych przemieszczeń budowli metodą niwelacji precyzyjnej

Punkty odniesienia - punkty sieci kontrolnej, umożliwiające wyznaczanie przemieszczeń punktów kontrolowanych w układzie odniesienia oraz wyznaczające położenie tego układu

PN-N-02211

sYsTEM połączył wiadomości: Środa 22 Styczeń 2014, 21:34:33
Łącznica to nie jest przypadkiem określeniem w drogownictwie?? Bezkolizyjne włączenie się do ruchy czy coś takiego.
Znalazłem coś takiego:

"§ 272. 1. Na obiektach inżynierskich należy przewidzieć takie rozwiązania projektowe, które w zależności od rodzaju ruchu powinny zabezpieczać:

1) użytkowników motocykli i innych pojazdów jednośladowych — przed uderzeniem, w szczególności na drogach o znaczącym ruchu motocykli lub innych pojazdów jednośladowych, odbywającym się z dużą prędkością, i na wyjazdowych łącznicach o małych promieniach łuków dróg klas A i S,"

ROZ MIN TRANS I GOSPO MORS z 30 maja 2000r w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogowe obiekty inżynierskie i ich usytuowanie.

#6
To co napisałeś jest szczerą prawdą w naszym szarym geodezyjnym fachu. Zgadzam się z Tobą w całości hasan1685
#7
Cytat: ecia w Wtorek 21 Styczeń 2014, 21:18:39
A ja mam inny pomysł. Też dostałam takie maile (nawet nie PW) a ponieważ jestem bardzo wrednym skorpionem i do tego bałaganiarzem przemknęło mi w głowie żeby zasypać nadawcę tym wszystkim co mam nie uporządkowane (nagrane kursy trochę miejsca zajmują a warte są niewiele). :)


Ja jestem ZA :) Też mam trochę tego i owego. Oczywiście wszystko jest "posegregowane"
#8
Egzaminy / Odp: 29 listopada 2013
Piątek 29 Listopad 2013, 20:47:37
Ustny:
- jest wykop o danej szerokości w wykopie znajduje się rura kanalizacyjna której spadek projektowy jest 3 promile. Jak wytyczyć i później zinwentaryzować tą rurę kanalizacyjną. (Sposób niwelacji + błędy)-> P. Tessa ucieszyła odpowiedź, że niwelacją precyzyjną....
- osnowa pomiarowa, błędy i rodzaje
- kilka punktów w terenie na danym obszarze, jak skontrolować ich wysokość? (Niwelacja podłużna)

Zdane. Jak wyżej kolega powiedział. Wchodziłem 2 i po mnie jeszcze 2 osoby też zdały. Nie wiem jak dalej.
#9
Cytat: jk311 w Czwartek 21 Listopad 2013, 21:29:54
Zarys odpowiedzi:

Przedstawiamy je za pomocą linii łamanych, bądź punktów (obiekty obszarowe) oraz za pomocą linii łamanych (obiekty liniowe). Pomijamy punkty wyznaczające obiekt jeśli nie spowoduje to zniekształcenia jego reprezentacji geometrycznej.
W przypadku obiektów liniowych pomiarowi podlega oś tego obiektu z jednoczesnym określeniem jego wymiaru poprzecznego z zachowaniem ww. zasad, co oznacza, że pomija się punkt sytuacyjny, jeśli odchylenie tego punktu od linii wyznaczonej przez dwa sąsiednie pomierzone punkty tego obiektu nie przekracza:

  • w przypadku I grupy szczegółów - 0,10 m
  • w przypadku II grupy szczegółów - 0,30 m
  • w przypadku III grupy szczegółów - 0,50 m
  • w przypadku przewodów uzbrojenia terenu oraz kanałów zbiorczych tych sieci o średnicy lub przekroju poprzecznym mniejszym niż 0,50 m pomiarowi podlega oś przewodu (kanału)

Podstawa prawna:
Rozporządzenie ws. standardów technicznych (par. 31)




Można jeszcze dodać to:

§ 74.
1.   Przy pomiarze konturów budynków metodami bezpośrednimi należy mierzyć występy i wgłębienia większe od 0,3 m.
2.   Występy i wgłębienia mniejsze od 2 m wyznacza się miarą bieżącą po ścianie przyziemia, mierząc również wielkość tych występów lub wgłębień.

§ 75.
1.   Przy pomiarze trwałych ogrodzeń należy mierzyć występy i wgłębienia większe od 0,3 m oraz bramy od strony dróg i ulic.
2.   Wgłębienia i występy nie przekraczające 2 m wyznacza się miarą bieżącą po linii ogrodzenia, mierząc równocześnie wielkość występu lub wgłębienia.
3.   Szerokości ogrodzeń należy mierzyć, gdy przekraczają one wielkość 0,3 m.

§ 76.
1.   Kontury elementów naziemnych uzbrojenia podziemnego większe od 0,5 m należy mierzyć w sposób umożliwiający ich prawidłowe skartowanie, zaś przy konturach mniejszych od 0,5 m mierzyć należy położenie środka ich rzutu.
2.   Dla przewodów podziemnych i naziemnych o średnicach mniejszych od 0,75 m dopuszcza się pomiar przebiegu ich osi.
3.   Gdy szerokość przewodu, obrysu kanału, wiązki kabli lub urządzenia jest większa od 0,75 m, pomiarowi podlegają rzuty zewnętrzne krawędzi tych elementów (urządzeń, przewodów itp.).


Jednak nie możemy się powołać na G4.
#10
Egzaminy / Odp: egzamin 19 listopada 2013
Wtorek 19 Listopad 2013, 20:33:44
Cytat: Brook w Wtorek 19 Listopad 2013, 20:17:24
No jest tam faktycznie  8)
Ale pytanie jest o to jaką kontrolę wykonujemy, a w rozporządzeniu jest, że do wyrównania sieci mogą być adaptowane obserwacje z dawnych pomiarów....


To może jeszcze to:
O osnowach
Rozdział 6 pkt. 24 Ale nie jestem na 100 pewny ;)
#11
Egzaminy / Odp: egzamin 19 listopada 2013
Wtorek 19 Listopad 2013, 20:03:35
Cytat: Brook w Wtorek 19 Listopad 2013, 19:48:13
A możesz napisać jakich udzieliłeś odpowiedzi na opisowym?
Co do adaptacji osnów dawnych to ja znalazłam tylko w G4...



Mi się zdaję, że 2 część odpowiedzi znajduje się w RPMAiC 14.02.2012 W SPRAWIE OSNÓW GEO.....
Rozdział 6 pkt. 27