Aktualności:

Forum w trakcie prac modernizacyjnych

Menu główne
Menu

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wiadomości Menu

Wiadomości - Mat

#1
Może chodzić o ,,podział" do korzystania z nieruchomości-QUOAD USUM.
#2
Ja pytałem się dwóch przewodniczących komisji 7 maja na egzaminie i żaden z nich nie potrafił na to pytanie odpowiedzieć. Też chcę złożyć na zakres 4 dokumenty i nie wiem czy się spieszyć aby być zwolnionym...czy mogę sobie zrobić kilkumiesięczną przerwę od tych egzaminów.
#3
Paradoksalnie dzień później po naszych wywodach miałem to pytanie na egzaminie pisemnym 7 maja ;) napisałem  z PGIK i obowiązkach podmiotów (zgłaszania zmian w ciągu 30 dni itp) oraz o ZSIN ;) i odp. była ok
#4
Ustalenie granicy krzywoliniowej -odpowiedź z G-4.1 par.14 pkt. 1 i 2 (tylko dla terenów rolnych 0,3 jako szczegół II grupy) przekonałem się na ustnym 7 maja i Pan Cisek pochwalił odpowiedź, potem pytanie co robimy z punktami granicznymi wykazanymi już wcześniej w EGIB-oczywiście takie punkty już nie podlegają generalizacji. Na pisemnym dodatkowo bym napisał z rozp. w spr. rozgraniczania nieruchomości par. 18 pkt. 2 o granicach nieregularnych, że osadzamy znaki graniczne w głównych punktach załamania granicy z podaniem miar do reszty punktów.
#5
Egzaminy / Odp: egzamin 7 maja 2014
Wtorek 13 Maj 2014, 18:48:27
Nie wiem czy ktoś dodał ale na 3 pytanie na pisemnym (aktualizacja EGIB), wspomniałem również o ZSIN, podpunkty z PGIK, nie wiem czy to coś dało ale osiągnąłem największy wynik w grupie. Na ustnym 3 minuty byłem, szybkie pytanie o wznowienie znaków granicznych oraz o ustalenie/pomiar granicy w łuku-z G.4 odpowiedź.
#6
Kolejny zakres-2 wpadł dzięki pomocy forum ;)
#7
Na wstęp
Utrzymanie operatu ewidencyjnego w stanie aktualności polega na utrzymaniu w zgodności  dostępnych dla organu dokumentów z materiałami żródłowymi.
Aktualizacja operatu ewidencyjnego następuje poprzez wprowadzenie udokumentowanych zmian do bazy danych ewidencyjnych. Zadanie to wykonuje starosta.
Dane zawarte w ewidencji podlegają aktualizacji z urzędu lub na wniosek osób, organów i jednostek organizayjnych.
Z urzędu wprowadza się zmiany wynikające z
•    prawomocnych orzeczeń sądowych, aktów notarialnych,ostatecznych decyzji administracyjnych, aktów normatywnych
•   opracowań geodezyjnych i kartograficznych, przyjętych do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, zawierających wykazy zmain danych ewidencyjnych,
•   dokumentacji architektoniczno-budowlanej gromadzonej i przechowywanej przez organy administracji publicznej,
•   ewidencji publicznej na podstawie innych przepisów.

Następnie
ZSIN, integruje rejestry publiczne i to prowadzi do aktualności EGIB. i wymieć jakie to rejestry

Trochę dużo pisania
#8
Myślałem, że odpowiedzią będzie ogólnie opisany ZSIN, że integruje rejestry publiczne i to prowadzi do aktualności EGIB.
#9
Wydaje się to logiczne, oby komisja miała to samo na myśli ;) trochę dużo jest tego, ciekawy jestem, które par. wybrać
#10
Czemu tak sądzisz, masz jakiś klucz odpowiedzi, że pewniakiem jest ZSIN ??
#11
Pytania ustne / Odp: Pytania z egzaminu ustnego - zakres 2
Niedziela 04 Maj 2014, 23:02:00
Często mam wypisy, na których nie ma danych adresowych. Wtedy dzwonię do gminy: do wydziału właściwego od wymiaru podatków (ktoś musi płacić podatek od nieruchomości) lub urzędu stanu cywilnego, mówię jaka jest sprawa i z reguły dostaje aktualne adresy. Jeśli jednak urzędnik nie chce mi podać adresu ze względu na ochronę danych osobowych bo i tak czasem  bywa to też opisuje to w spr. technicznym, że wykazana została chęć uzyskania przeze mnie adresu.
#12
Pytania ustne / Odp: Pytania z egzaminu ustnego - zakres 2
Niedziela 04 Maj 2014, 19:22:50
Rozp. w spr. EGIB
par 38 (przy ustalaniu granic)
4. W przypadku gdy właściciele, użytkownicy wieczyści oraz władający, o których mowa w ust. 1, nie są znani lub nie jest znane ich miejsce zamieszkania, na wniosek wykonawcy starosta zamieszcza na stronach internetowych Biuletynu Informacji Publicznej oraz na tablicy ogłoszeń starostwa powiatowego przez okres co najmniej 14 dni informacje, o których mowa w ust. 2 pkt 1-3, z tym że ostatni dzień tego okresu powinien nastąpić nie później niż 8 dni przed wyznaczonym terminem rozpoczęcia czynności podjętych w celu ustalenia przebiegu granic działek ewidencyjnych
#13
Cytat: Maq w Środa 14 Sierpień 2013, 16:44:58
to pytanie już kiedyś było poruszane na forum. Jeżeli są dowody na ustalenie granicy wykonujemy stabilizację w terenie w obecności stron. Jak wiemy z doświadczenia w terenie różnie to bywa. Jeżeli mamy spór - nie jesteśmy w stanie wkopać tych graniczników i na to pytanie odpowiedział mi kiedyś pan Zenon Marzec w taki o to sposób: dzwonimy po policję która przypilnuje zdenerwowane strony:)
Art. 231 k.k. § 1. Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
A do Twojego pytania jak odpowiadać na ustnym - myślę że jest to świetne pytanie na które odpowiemy że powinniśmy postępować zgodnie z ustawą i rozporządzeniem ale ........

Co do granic to również uważam, że powinno się wykazać wszystkie jakie zaistniały w toku przeprowadzenia rozgraniczenia.
#14
A skoro sprawa już toczyła się w Sądzie to czemu podział do korzystania? a nie od razu sądowe zniesienie współwłasności??, podział do korzystania nie wydziela fizycznie odrębnych nieruchomości, tylko określa sposób korzystanie z nieruchomości. Chyba, że strony chciały tylko ustalać sposób korzystania z nieruchomości a nie znosić współwłasność hmmm..
#15
Może wypowie się ktoś kto miał to pytanie na egz. ustnym. Esgeo uważasz, że odpowiedź Piotra J. jest prawidłowa ?
Co do tych bezspornych punktów granicznych to w zarysie odpowiedzi jest, że markujemy punkty...a odpowiedź Pana Z. Marca, że wzywamy policje jeśli jest opór stron i stabilizujemy.