Aktualności:

Forum w trakcie prac modernizacyjnych

Menu główne
Menu

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wiadomości Menu

Wiadomości - michaello

#1
Czy ktoś orientuje się jak to jest z tym uwierzytelnieniem? Czy przykładowo zdaje pomiar powykonawczy wodociągu, który mieści się na pięciu arkuszach mapy (a zdaje do PODGiK w trzech egzemplarzach), to czy za uwierzytelnienie zapłacę za każdy arkusz po 50 zł (5arkuszy x 50) , a za kolejne po 5 zł(10x5)? czy może pięć arkuszy powinno być traktowane jako pierwszy komplet (1x50zł ) a następne (2x5 zł)?
#2
Stało się to czego nawet nie ukrywano przy budowie ASG. Rynek posiadaczy odbiorników GNNS stał się na tyle duży, że nadszedł już czas  przenieść ciężar utrzymywania systemu  na barki użytkowników. Zgodnie z zasadą płacz i płać :)
#3
Ostatnio gość zapytał mnie ile biorę od wytyczenia jednego narożnika budynku zdziwiłem się mocno ponieważ zawsze tyczyłem minimum ramę na ławach ewentualnie pod mały garaż 4 paliki bez ław, a w takim wypadku  nie wiem jak miałby wyglądać wpis w dzienniku "wytyczono jeden narożnik". Nie wiem czy ktoś spotkał się z  tyczeniem jednego może dwóch narożników?
#4
O certyfikat poprawności działania sprzętu żąda najczęściej inżynier kontraktu  jak masz większą obsługę, ale jak kupisz sprzęt z zagranicy to możesz go wysłać do o serwisu w kraju, który obsługuję tę markę. Koszt podstawowego przeglądu z certyfikatem to około 350 zł netto, myślę że nie ma to znaczenia czy sprzęt kupiony od dystrybutora w kraju czy za granicą sprzęt to sprzęt (ale mogę się mylić). Jak kupowałem sprzęt to rozglądałem się za granicą za tymi samymi markami, i wychodziło podobnie bo jak chcesz soft po polsku to i tak nie ominą koszty u Polskiego dystrybutora.
#5
U nas od niedawana pojawił się trend wśród firm budowlanych żeby ławy wbijać na wysokość projektowanego zera budynku (trochę dodatkowej roboty), do tej pory wystarczył jeden może dwa repery ustawione na żądane zero projektowe i z przenoszeniem poziomów radził sobie kierownik budowy.
#6
Byłem w odwrotnej sytuacji na okazaniu granic z 8 sąsiadami gość wyskoczył z kamerą i zaczął wszytko nagrywać początkowo zastanawiałem się czy tak można ale pozwoliłem mu nagrać wszytko (pewnie jakbym nie pozwolił nici z podpisu), jeszcze na koniec pytałem się czy w HD nagrywa   ;D. Nie wiem czy dyktafon dostarczy cennych materiałów.
#7
Nie pracuje z odbiornikiem Southa S82T, ale pracuje już 2 lata z odbiornikiem Stonex s9 i kontrolerem Psion Workabot Pro a rozumiem, że o kontroler też pytasz. Kontroler działa przyzwoicie, nawet na większych plikach dwg sobie dobrze radzi, nie wczytuje opisów z dwg ale to już pewnie kwestia oprogramowania. Jeżeli idzie o wytrzymałość to powiem tak mój wylądował podczas pomiaru w rowie z wodą i po wyciągnięciu i wytarciu działa bez zarzutów (ale jak wpadł mi do wody to spanikowałem :) i nie byłem do końca przekonany o normie IP65, którą ponoć spełnia ), połączenie poprzez bluethoot  działa stabilnie. Moja rada jest taka żeby kontroler miał klawisz nawet jeden zatwierdzający pomiar bo trudno mi wyobrazić sobie pomiar w zimie bez rękawic z kontrolerem tylko dotykowym.   
#8
U mnie w pracy pracujemy na Sokki set 5f instrument ma już swoje lata ale "made in Japan " robi swoje, bardzo mała awaryjność a okresowe kontrole bez większych napraw.Brakuje w nim trochę przydatnych rzeczy jak pionownik laserowy, czy pomiar bezlustrowy  ;D, ale ogólnie daje rade.
#9
Kolejną patologią w geodezji jest fakt, że realizując obsługę budowy, geodeta jest wołany absolutnie do wszystkiego.Obecnie  bez geodety wykonawcy nie są już w stanie wbijać gwoździ, a ceny za obsługi ehhh.. szkoda gadać.