Jakie wymagania powinna spełniać mapa pod projekt budowy sieci wodociągowej
Rozporządzenie ws czynności geodezyjnych w budownictwie
Rozporządzenie ws standardów
Rozporządzenie ws GESUT i ZUD
Rozporządzenie ws czynności geodezyjnych w budownictwie
CytatMapę do celów projektowych należy sporządzić na kopii aktualnej mapy zasadniczej. Dopuszcza się dwukrotne pomniejszenie lub powiększenie tej mapy. W szczególnych przypadkach dopuszcza się wykonanie mapy jednostkowej. Mapa do celów projektowych powinna obejmować również obszar otaczający teren inwestycji w pasie co najmniej 30 m, a w razie konieczności ustalenia strefy ochronnej - także teren tej strefy.
Treść mapy do celów projektowych, poza elementami stanowiącymi treść mapy zasadniczej łącznie z granicami władania (własności) nieruchomości (działek), powinna zawierać:
1) opracowane geodezyjnie linie rozgraniczające tereny o różnym przeznaczeniu, linie zabudowy oraz osie ulic, dróg itp., jeżeli zostały ustalone w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego lub w decyzji o ustaleniu warunków zabudowy i zagospodarowania terenu,
2) usytuowanie zieleni wysokiej ze wskazaniem pomników przyrody,
3) usytuowanie innych obiektów i szczegółów wskazanych przez projektanta, zgodnie z celem wykonywanej pracy.
2. Skalę map do celów projektowych należy dostosować do rodzaju i wielkości obiektu lub całego zamierzenia budowlanego, przy czym:
1) skala map działek budowlanych nie powinna być mniejsza niż 1:500,
2) skala map zespołów obiektów budowlanych oraz terenów budownictwa przemysłowego nie może być mniejsza niż 1:1000,
3) skala map rozległych terenów z obiektami budowlanymi o dużym rozproszeniu oraz obiektami liniowymi może wynosić 1:2000.
Wielkość obszaru otaczającego oraz skalę mapy ustala w razie potrzeby organ właściwy do wydania pozwolenia na budowę.
Rozporządzenie ws standardów
CytatInformacje określające rodzaj aktualnych użytków gruntowych, jeżeli mają znaczenie dla projektanta, mogą być dodatkowo wykazane na mapie do celów projektowych, oprócz informacji zgodnych z operatem ewidencyjnym, bez
uprzedniej aktualizacji baz danych EGiB. W przypadku wykazania na mapie do celów projektowych konturów użytków gruntowych nieujawnionych w bazie danych EGiB, na mapie zamieszcza się informację o treści: ,,kontur użytku gruntowego oznaczony symbolem (wzór symbolu) nie jest ujawniony w bazie danych ewidencji gruntów i budynków".
Treścią mapy do celów projektowych mogą być miary liniowe pozyskane w wyniku geodezyjnych pomiarów terenowych określające w szczególności odległości między charakterystycznymi punktami sytuacyjnymi mającymi znaczenie w procesie projektowania.
Na mapie do celów projektowych, w granicach projektowanej inwestycji budowlanej, wyróżnia się linią przerywaną w kolorze brązowym grunty obciążone służebnościami gruntowymi ujawnionymi w księgach wieczystych oraz umieszcza się skrótowy opis treści lub sposobu wykonywania tych służebności. W przypadku gdy mapa do celów projektowych
została wykonana bez ustalenia obciążeń, o których wykonawca zamieszcza na tej mapie stosowną informację w tej sprawie.
Jeżeli na mapie będą umieszczone inne obiekty nieobjęte katalogiem obiektów baz danych należy na mapie umieścić legendę z oznaczeniem występujących obiektów.
Rozporządzenie ws GESUT i ZUD
CytatMapa do celów projektowych powinna zawierać dodatkowo przebieg projektowanych sieci uzbrojenia terenu uzgodnionych dotychczas przez starostę oraz położenie znaków geodezyjnych, grawimetrycznych i magnetycznych.
Mapa może być sporządzona także na komputerowych nośnikach informacji.
Mapa do celów projektowych powinna zawierać klauzulę o przyjęciu do PZGiK