Aktualności:

... pracujemy nad forum ;)

Menu główne
Menu

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wiadomości Menu

Pokaż wątki - AKKA

#1
Mam problem, a sprawa wygląda tak. Pani w urzędzie poinformowała mnie, że nie wyda decyzji zatwierdzającej podział, ponieważ nie dostarczyłam wszystkich wymaganych załączników do wniosku - chodzi o to, że nie dostarczyłam jej "wykazu zmian danych ewidencyjnych dotyczących budynku". Operat został przyjęty do PZGiK. podział dotyczy oczywiście tylko działki (nie dzielę budynku) i Pani chce, żeby dostarczyć wykaz na budynek gdzie po lewej stronie będzie stara działka, a po prawej nowa po podziale i tylko o to chodzi. Ja zawsze tak robiłam (bo urząd tego wymagał), ale stwierdziłam (po tym jak ostatnio wykonywałam podział ponad 300 działek), że nie ma sensu tego robić tylko dlatego, że urząd tego wymaga. Przepis prawa (Ustawa o gospodarce nieruchomościami i rozporządzenie o podziałach) jasno wskazują, że mamy zrobić tylko "wykaz zmian gruntowych". I tak zamiast "wykazu zmian gruntowych" robimy "wykaz zmian danych ewidencyjnych dotyczących działki" - tylko po to tak naprawdę, żeby urząd miał łatwiej - bo będzie problem z wprowadzeniem zmian do EGiB jak oddam zwykły "wykaz zmian gruntowych"".
W każdym bądź razie chciałam prosić o pomoc, bo szukam jakiegoś wyroku sądu w tej sprawie albo stanowiska GGK lub WINGiK i nie potrafię nic znaleźć, a muszę mieć jakiś dowód na to, że Pani w urzędzie nie ma racji.
Z góry dziękuję za pomoc :)
#2
Udostępniam opracowane przeze mnie i użytkownika "pageo" odpowiedzi na pytania 1-1560 wraz z podstawą prawną. Odpowiedzi i podstawy prawne są pisane ręcznie, więc mam nadzieję, że jakoś się rozczytacie. Jak pytanie pojawiło się już wcześniej pisałam "było". Kolorem niebieskim zaznaczyłam pytania, dla których nie znam odpowiedzi (cały nr pytania obrysowałam na niebiesko) oraz te gdzie zaznaczyłam odpowiedź, ale nie jestem jej pewna (niebieski znaczek z dodanym ?) - także proszę o informację jak będziecie znać odpowiedź albo o potwierdzenie że zaznaczona przezemnie odpowiedź jest dobra. W ogóle dajcie znać o błędach, jeśli jakieś znajdziecie :). A i zaznaczenia żółtym kolorem to nic ważnego - tak roboczo sobie zaznaczałam różne rzeczy - zwracajcie tylko uwagę na niebieskie zaznaczenia. :)
#3
Pytania testowe / Gotowe odpowiedzi + podstawa prawna - pytania 1-102
Poniedziałek 24 Marzec 2014, 16:47:05
Udostępniam opracowane przeze mnie i użytkownika "pageo" odpowiedzi na pytania 1-102 (z 1560 pytań) wraz z podstawą prawną. Odpowiedzi i podstawy prawne są pisane ręcznie, więc mam nadzieję, że jakoś się rozczytacie. Jak pytanie pojawiło się już wcześniej pisałam "było". Odpowiedzi na kolejne pytania na razie nie udostępniam, ponieważ jeszcze dla kilku nie mam podstawy prawnej i kilku nie jestem pewna. Proszę o informację, jeżeli gdzieś jest błąd.  :)
#4
Witam,
Mam pytanie jak podchodzicie do tematu I grupy szczegółów terenowych i pomiaru kontrolnego - § 28.3 i 29.3 rozp. o standardach. Bo zgodnie z zapisami rozp. I grupę stanowią szczegóły terenowe jednoznacznie identyfikowalne w terenie itd.w szczególności obiekty budowlane i urządzenia budowlane, w tym elementy sieci uzbrojenia terenu bezpośrednio dostępne do pomiaru. Czyli I grupę stanowią m.in. krawężniki i w związku z tym należy dla nich wykonywać pomiar kontrolny - zresztą z taka uwagą spotkałam się już w 2 ośrodkach. Poza tym I grupę stanowią sieci uzbrojenia terenu bezpośrednio dostępne do pomiaru, czyli także sieci "giętkie" i dla nich także należałoby wykonywać pomiar kontrolny. Ale jeżeli ta sama sieć "giętka" zostanie pomierzona wykrywaczem lub branżowo, to stanowi II grupę - zakryte elementy sieci uzbrojenia terenu i nie trzeba wykonywać pomiaru kontrolnego. W związku z powyższym Ci, którzy mierzą w wykopie mają gorzej, bo muszą zrobić pomiar kontrolny. Niektóre ośrodki nie wymagają pomiarów kontrolnych np. krawężników i sieci "giętkich", ale są też takie, które tego wymagają. I przy małych tematach faktycznie jest to do wykonania (chociaż osobiście uważam, że pomiar kontrolny np. krawężników nie ma sensu), ale przy bardzo dużych opracowaniach jest to niemalże niemożliwe do wykonania.
#5
Witam,
Jedną z rzeczy, która utrudnia mi prace w programie EWMAPA jest to, iż program zamyka bazę mimo, że w danej działce nie ma wprowadzonego numeru. Ostatnio miałam podział bardzo dużej ilości działek i wprowadziłam najpierw linie podziału, a potem numery działek i przez to, że było ich strasznie dużo, jedna dzielona działka mi umknęła i nie wprowadziłam nowych numerów, a program zamknął bazę poprawnie. Pamiętam, że już kiedyś miałam wcześniej podobny problem.
#6
Witam,
Dręczy mnie jedno pytanie, a mianowicie:
ile i jakie prace należało wyszczególnić w "wykazie prac", jeżeli wniosek wysłałam przed 22 II? Czy powinnam już dostosować się do nowego rozporządzenia i wykonane prace co do ilości i rodzaju wykazać zgodnie z tym rozporządzeniem, czy też zrobić po staremu? Ma ktoś może jakieś przemyślenia w tym zakresie?