Aktualności:

... pracujemy nad forum ;)

Menu główne
Menu

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wiadomości Menu

Pokaż wątki - arcadio

#1
cytaty z SB:

-hostel witt lub jakoś tak, na emilii plater

- ja rezerwowałem na www.warszawapokoje.pl/ cena: 100zł/osoba lub 140/2 osoby. 15 min z buta z centralnego a 10 min z buta do egzaminu. w środku szału nie ma ale cóż-blisko

- znalazłem hostel chillout 40zł za łóżko w 8 osobowym pokoju albo 140zł dwuosobowy

- kiedyś byłem na www.puffahostel.pl 140/2 osoby (ponad kilometr do celu)
#2
Egzaminy / egzamin 27 czerwca 2013
Czwartek 27 Czerwiec 2013, 10:42:55
Mam inf. od kolegi co teraz zdaje.
Egzamin zaczął się punktualnie o 9:30 na IIIp. Komisja ta sama co wczoraj. Przewodniczący Tes jak otworzył teczkę z pytaniami testowymi powiedział tylko, że ten test jest inny niż w dniu wczorajszym. Pytania testowe raczej standardowe. Testów 3 osoby nie zdały.
czekam na opisowe...

Zakres pierwszy:
- Proszę opisać, jaką dokumentację sporządza geodeta po zakończeniu budowy i komu ją przekazuje
- Osnowy realizacyjne: w jakim celu się je zakłada i w jakich przypadkach
- Tok postępowania geodety przy wykryciu błędu w projekcie zagospodarowania terenu i projekcie architektoniczno-budowlanym w trakcie geodezyjnego opracowania

Zakres drugi (mniej więcej):
- Aktualizacja operatu ewidencyjnego
- Strony w postępowaniu rozgraniczeniowym
- Kontrole dokumentacji przy rozgraniczeniu

pisemny zaliczyło 6 osób-3 na zakres pierwszy i 3 na drugi

egzamin ustny zdali wszyscy, świadectwa rozdawał Pań Zaręba przed 18tą.

Kolega miał na ustnym pytania dotyczące pomiarów powykonawczych sieci i ustalania zgodności czy niezgodności z uzgodnieniami zud.

Gratulacje dla nowouprawnionych  :podziw: Leszku-dzięki za informację

w takim tempie pytania chyba podane jeszcze nie były  :posting:
#3
Czytałem ostatnio któryś raz pytania i odpowiedzi do rozporządzenia w sprawie standardów. Jedno z pytań brzmiało :
CytatCzy geodeta posiadający uprawnienia zawodowe wyłącznie z zakresu pierwszego, może wykonać mapę do celów projektowych wraz z pomiarem punktów granicznych (ustaleniem ich położenia), jeżeli zachodzi przypadek, o którym mowa w § 79 ust. 5 ww. rozporządzenia?
i odpowiedź z GUGiK
CytatOsoby posiadające uprawnienia zawodowe, o których mowa w art. 43 pkt 1 Prawa geodezyjnego kartograficznego, upoważnione są do wykonywania samodzielnych funkcji, o których mowa w art. 42 pkt 1-3 tej ustawy, związanych z geodezyjnymi pomiarami sytuacyjnymi i wysokościowymi.
Przepisy Prawa geodezyjnego i kartograficznego nie wyłączają sytuacyjnych pomiarów punktów granicznych z zakresu uprawnień zawodowych, o których mowa w art. 43 pkt 1 tej ustawy. Jednocześnie należy zwrócić, że czynności wznowienia znaków granicznych, wyznaczenia punktów granicznych oraz ustalenia przebiegu granic działek ewidencyjnych w trybie przepisów dotyczących ewidencji gruntów i budynków nie są treścią innych zakresów uprawnień zawodowych. W szczególności uprawnienia zawodowe, o których mowa art. 43 pkt 2 Prawa geodezyjnego kartograficznego, obejmują wyłącznie rozgraniczanie i podziały nieruchomości (gruntów) oraz sporządzanie dokumentacji do celów prawnych.
Mając powyższe na uwadze oraz to, że w świetle przepisów § 79 ust. 6 rozporządzenia czynności wznowienia znaków granicznych, wyznaczenia punktów granicznych oraz ustalenia przebiegu granic działek ewidencyjnych w trybie przepisów dotyczących ewidencji gruntów i budynków, są procedurami identyfikacji punktów granicznych objętych pomiarem, należy przyjąć, że osoby legitymujące się uprawnieniami, o których mowa w art. 43 pkt 1 Prawa geodezyjnego kartograficznego, są upoważnione do wykonywania czynności, o których mowa w § 79 ust. 5 i 6 rozporządzenia.
czy bardzo się mylę, że z zakresem 1 można dokonać wznowienia punktów granicznych jeżeli dane na punkty są odpowiednie i nie jest zalecone dokonanie rozgraniczenia??? :cuclaj:
#4
Pytania opisowe / Hipotetyczne pytania opisowe
Sobota 17 Listopad 2012, 19:53:21
W poniższym wątku chciałbym aby dzielić się opiniami-ewentulanie wskazówkami dotyczącymi aktualnych aktów prawnych do pytań starszych.np czy może pojawić się pytanie:
1. w 2010: Proszę podać w jaki sposób wynikający z obowiązujących przepisów prawnych i technicznych powinna być prowadzona mapa zasadnicza i przez kogo? teraz jest baza danych o której mowa w art. 4.1b ustawy prawo geodezyjne i kartograficzne
2. w 2011: Proszę podać jakie zasady obowiązują przy stosowaniu skrótów przy nazwach własnych na nowozakładanej mapie zasadniczej czy są jakieś aktualne akty prawne umożliwiające odpowiedź na to pytanie?
3. w 2011 Proszę podać jaką zasadę stosujemy :
przy opisie pozaramkowym pierworysu arkusza mapy zasadniczej dotyczącym nazwy arkusza, gdy na arkuszu położone są obszary w granicach administracyjnych :
¦ miasto i gmina,
¦ dwóch lub więcej gmin,
¦ dwóch lub więcej miast
,
czy są jakieś aktualne akty prawne umożliwiające odpowiedź na to pytanie?
4. też z 2011: Proszę opisać opracowanie projektu szczegółowej osnowy wysokościowej IV klasy.
Jeśli projekt taki wymaga zatwierdzenia, to kto go zatwierdza?
wydaje się pytanie nieaktualne skoro mamy teraz osnowę fundamentalną, bazową i szczegółową...
5. Geodeta przystępując do pomiarów terenowych winien dokonać analizy istniejących materiałów geodezyjno – kartograficznych. Proszę wymienić czynniki, wpływające na zakres i sposób wykorzystania tych materiałów a także proszę podać jakie informacje o mierzonym obiekcie trzeba zebrać w czasie wykonywania pomiarów sytuacyjnych. kiedyś było G-4 i już-teraz conieco w rozp. o pomiarach syt wys i tyle...
6. czy pytania o układ 1965 mogą się pojawić? tak samo pytania związane z osnową I, II i III klasy?
7. Co to są punkty bliskie dla szczegółowej osnowy geodezyjnej, jak dokonuje się ich nawiązania i jaki powinien być średni błąd ich wyznaczenia? w sumie w żadnym akcie prawnym nie znalazłem pojęcia: punkt bliski...

Czy według Was powyższe pytania mogą się pojawić na części opisowej? jeśli tak to gdzie należy szukać odpowiedzi na zamieszczone powyżej pytania?
Jeśli Admin stwierdzi że zaśmiecam forum to z góry przepraszam. (jestem już obserwowany...)
#5
Ogólna dyskusja o uprawnieniach zawodowych / Pytanie o ...
Piątek 26 Październik 2012, 22:40:27
w 2003 padło pytanie" Proszę podać, jakie zadania w zakresie szczegółowej osnowy geodezyjnej wypełnia starosta, jaka jest podstawa do przeprowadzenia prac związanych z założeniem poziomej szczegółowej osnowy geodezyjnej III klasy i co musi zawierać dokumentacja projektu technicznego geodezyjnej osnowy szczegółowej poziomej III kl."

w nowym rozporządzeniu z walentynek 2012 słowo starosta pada tylko raz i brzmi:
§ 18.  pkt.2. Bazę danych szczegółowych osnów geodezyjnych oraz odpowiadające jej zbiory obserwacji tworzy się w oparciu
o bazy szczegółowych osnów geodezyjnych prowadzone przez starostów.

czy wiadomo Wam koledzy o jeszcze jakichś obowiązkach starosty co do osnów?

no chyba że jeszcze z pgik że projekty osnów szczegółowych zatwierdza starosta no i projekt techniczny powinien zawierać pkt16 rozdział 9  rozporządzenia o osnowach (załącznik 1)

Czy powyższa odpowiedź byłaby wystarczająca?
sYsTEM połączył wiadomości: Piątek 26 Październik 2012, 22:52:51
jeżeli padłoby pytanie: rozwiń podział sekcyjny mapy zasadniczej w ukł.2000 przechodząc przez wszystkie skale, to jaka może być podstawa prawna poza Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 8 sierpnia 2000 r. w sprawie państwowego systemu odniesień przestrzennych? i czy gdzieś to rozwinięcie jest opisane?

//edit by support
Drogi użytkowniku forum to nie śmietnik, nie piszemy tam gdzie nam się podoba i co nam się podoba.
Zanim napiszesz post - zastanów się w jakim dziale, potem sprawdź czy podobne pytanie nie zostało już zadane, i dopiero wtedy Rozpocznij nowy wątek
W dniu dzisiejszym nakładam na Ciebie ostrzeżenie - kolejnym krokiem będzie moderacja postów.

pozdrawiam Administrator
#6
Pytania opisowe / już na egzaminie
Niedziela 21 Październik 2012, 20:29:57
pytanko nietypowe: co tak właściwie można wnieść na egzamin? wydrukowane jakieś ustawy i rozporządzenia, vademecum??
I drugie pytanie: czy są jakieś pewniaki na opisówkę na egzamin listopadowy?