Aktualności:

tyle zostało zrobione
75%

Menu główne
Menu

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wiadomości Menu

Wiadomości - tzskye

#1
To wróćmy do początku. Od zera.
Zainstalowałem na serwerze dwie wersje firebird, bodajże 2.5.9 i 3.0.x, nie pamiętam dokładnie jakie. W folderze w którym zainstalowałem EwMapę 14 utworzyłem katalog users, w usermanag stworzyłem też każdemu konto, dane do uprawnienia itp. W konfiguracji dodałem usrpass.dat oraz wybrałem autoryzację przy pomocy standardowych ustawień. Na pierwszym z wielu komputerów które są do podłączenia zainstalowałem program poprzez podłączenie go do gotowej instalacji sieciowej poprzez wpisanie IP serwera. Pracownik założył bazę, działała mu jak należy, następnie poszedłem do komputera następnego pracownika, ponieważ mają pracować na tej samej bazie. Tutaj zrobiłem to samo. Wszystko było ok, do momentu gdy miał zalogować się do baz firebird. Nie przepuszczało go w żaden sposób, żadnym hasłem. Komunikat brzmiał "Nie udało się otworzyć Bazy. Komunikat o błędzie: I/O error during "CreateFile (open)" operation for file "xx.xx.xx.xx\ewmapa\..." Error while trying to open file. System nie może odnaleźć określonej ścieżki". Wtedy zacząłem sprawdzać, czy nie ma jakiegoś błędu w ścieżkach, więc szukając rozwiązania w konfiguracji bazy FireBird zmieniłem trochę ścieżki. Od tego momentu baza całkowicie przestała działać, nawet mimo przywrócenia poprzednich ścieżek. Ten sam problem występuje przy tworzeniu jakiejkolwiek nowej bazy (oczywiście na komputerze pracownika, na serwerze się udało). Gdy kliknie kreator bazy, ustawi co trzeba, w ścieżce do danych wskaże gdzie leży na serwerze, oczywiście ustawiając ścieżkę po IP pokazuje się komunikat Unavailable database.
Brakło mi czasu w pracy, aby zrobić coś więcej, ale natworzyło się w mojej głowie dużo pytań.
1. Zaczynając od instalacji FireBird. Czy to ma być jakaś konkretna wersja? Czy pracownicy na swoich komputerach też powinni mieć zainstalowany FireBird? Obecnie mają wersję bodajże 2.x.x, obecnie nie pamiętam jaki konkretnie.
2. Czy przeprowadzać to sposobem podłączania do gotowej instalacji sieciowej, czy lepiej udostępnić dysk serwera?
3. Jak konfigurować bazy, czy mają być ustawione po IP czy ścieżce tak jak wygląda to na serwerze?
4. Ewmapa.ini, pracownicy chcieliby zostawić swoje ustawienia programu. Każdy ma swoje skórki i nie chcą z nich rezygnować. Czy da się je skopiować na serwer?
5. Każdy ma już zainstalowaną EwMapę lokalnie a istnieją prace do których muszą czasem wrócić, z tego co zauważyłem, po instalacji program odczytuje plik ewmapa.ini który jest lokalny, a nie ten z serwera, mimo że odpala program z serwera. Da się to oddzielić?
#2
Batche niestety nie wchodzą w grę. Dane mają być odczytywane z serwera. Ustawienia chcę, aby pozostały niezmienione w stosunku do tych które są lokalnie.
#3
Komputerów w sieci około 15. Myślę, że nie. Każdy ma swoje stanowisko, kwestia jedynie dostępu do baz. Na drugie pytanie nie potrafię odpowiedzieć ale tak, chodzi o to aby inni mogli mieć do nich dostęp. Tak, każdy musi mieć swój interface. Czy mają w zwyczaju zmieniać położenia pasków zadań to nie wiem, myślę, że niekoniecznie.
#4
Dzień dobry,
z racji, że do biura został zakupiony Serwer Windows 2019 postanowiliśmy zainstalować na nim EwMapę 14, tak aby pracownicy mogli korzystać sieciowo z utworzonych profili. Program zainstalowałem na dysku D, założyłem katalog Users z nazwami takimi jakie utworzyłem w folderze USRMANAG. Na swoim komputerze, dla testów, wybrałem instalację sieciową, wszystko przebiegło pomyślnie. Bazy które dotychczas były na dysku sieciowym zostały skopiowane na serwer a ścieżki dostępu w baza.ini zmienione. Pozostały do skopiowania bazy/foldery które pracownicy trzymali na swoim dyskach lokalnych. Pierwszy problem polega na tym, że po włączeniu EwMapy sieciowej zmieniają się ustawienia tej lokalnej na komputerach pracowników. Nie wiem jak to rozwiązać. Drugi problem to fakt, że niektórzy pracownicy do sortowania swoich baz użyli już takiej konfiguracji sieciowej (katalog Users) na swoim lokalnym komputerze, jak to ustawić na serwerze aby nie było na przykład pracownik 1 - dw xyz, pracownik 1 - dw zyx itp. tylko każdy mógł się logować po swoim nazwisku?