Aktualności:

Forum w trakcie prac modernizacyjnych

Menu główne
Menu

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wiadomości Menu

Wiadomości - Lakiluki

#1
Egzaminy / Odp: egzamin 23 sierpnia 2013
Wtorek 27 Sierpień 2013, 18:05:13
Witam!
Co do pytań opisowych na dwójkę... Pytanie 3 dotyczące scalenia i podziału nieruchomości to wytyczne techniczne G5 załatwiały w większości sprawę...Niemiło się zaskoczyłem;) Pytania ustne... Niby prosto ale trochę próbowano zbijać z tropu i mieszać... Nieruchomość gruntowa, działka ewidencyjna, użytkowanie wieczyste (wszystko i nic), opłaty adiacenckie a planistyczne, definicja zasiedzenia, czyli taki ogólny miszmasz... No i do tego ten lekko mówiąc stres... Gratuluję jeszcze raz wszystkim wiedzy, bo naprawdę jej żadnemu z uczestników nie brakowało i powtórzę raz jeszcze: Loteria...
Pozdrawiam
#2
Cóż. Mogę tylko potwierdzić powyższe i wcześniejsze wypowiedzi użytkowników uprawnionych. Egzamin zdany w tempie ekspresowym;), a forum miało duży udział w trakcie nauki;)
Admin też w porządku 8) Pozdrawiam
#3
Egzaminy / Odp: egzamin 18 marca 2013
Wtorek 19 Marzec 2013, 17:08:16
Witam.
A mówiłem panie Adminie ;), żebyś dopisał od razu do pytania 1 brakującą część....?
Pytanie 1
1. Proszę podać, w jakich odstępach czasu, podczas ciągłego pomiaru niwelacyjnego dla celów założenia szczegółowej osnowy wysokościowej, należy wykonać pełny zakres sprawdzenia niwelatora i łat.   
Proszę podać w jaki sposób sprawdza się warunek poziomowości osi celowej i w jaki sposób w razie potrzeby, rektyfikuje się niwelator samopoziomujący.
Pytanie 2
2. Jakie opracowanie geodezyjno-kartograficzne jest podstawą sporządzenia projektu sieci uzbrojenia terenu i według jakich zasad jest wykonywane?
3. Co należy zmierzyć przed i w trakcie każdej sesji pomiarowej przy użyciu GNSS RTK? Gdzie znajdziemy wskazówki dotyczące technik pomiaru RTK?

Jigs już w większości podał odpowiedzi. Należy uzupełnić o brakujące rzeczy, podane powyżej w pytaniach;)
#4
Egzaminy / Odp: egzamin 11 grudnia 2012
Wtorek 12 Marzec 2013, 18:31:56
Cytat: Jigs w Poniedziałek 25 Luty 2013, 21:12:40
chodziło mi tylko o uzupełnienie odpowiedzi chudego :)
czyli ....Co do 3 pytania należało by opisać §6 pkt. 1 i §16 pkt1. z instrukcji G4, oraz dodać §7 pkt. 3 z rozporządzenia MSWiA z 9 listopada 2011. Pytania 3 podstawa prawna tylko rozporządzenie MSWIA tu ma całkowitą rację ale nie ma jednoznacznej odpowiedzi na "...jakie informacje o mierzonym obiekcie trzeba zebrać w czasie wykonywania pomiarów sytuacyjnych?" 
dlatego jak pisałem wcześniej najlepszą odpowiedzią będzie przynajmniej tak mi się wydaje §2.10 czyli definicja geodezyjnego pomiaru sytuacyjnego czyli ponownie

Też uważam, że pytanie jest niejednoznaczne... Ale §2.10 dotyczy pomiaru, a pytanie można zrozumieć jako "informacje o mierzonym obiekcie". chodzi mi o to, że nie muszę obiektu mierzyć by stwierdzić jego zmianę, dlatego bym się skłaniał do pełnej odpowiedzi na pytanie 3 jako zbiór: §6.1, 7.1, może 7.3 i 7.4 jako odpowiedź na pierwszą cześć pytania, a na drugą jeszcze inaczej niż inni;) Odwracając kota ogonem powiem §61.1 b plus zbiór osnów z PGiK.
Co wy na to;)?
#5
Pytania opisowe / Odp: Pytania opisowe 16 września 2011
Piątek 08 Marzec 2013, 13:11:01
Ale właśnie zaproponowałem ;) Tylko szukam małego ;) potwierdzenia..., że dobrze rozmyślam ;)
Nie ma co się denerwować... znaczy się ja mam ;)
#6
Pytania opisowe / Odp: Pytania opisowe 16 września 2011
Piątek 08 Marzec 2013, 12:22:40
"Wyróżnia się następujące rodzaje znaków do stabilizacji osnów;
- geodezyjnych poziomych i wysokościowych,
- grawimetrycznych,
- magnetycznych,
- oraz znaki nie podlegające ochronie, to jest
• umieszczone na okres przejściowy w związku z realizacją inwestycji,
• stosowane przy zakładaniu osnów pomiarowych".

Czy na pewno o to chodziło egzaminatorom? Czy obecnie nie należało by powołać się na Rozp. M. A. i C. z 14 lutego 2012 r. w sprawie osnów geod....?
I podać raczej pkt 20. załącznika: " Punkty osn geod, graw. i magn. stabilizuje się w sposób trwały znakami geodezyjnymi z kamienia, betonu, metalu, plastiku lub innego trwałego materiału....itd."
A może należy podać że mogą to być znaki naziemne, podziemne czy ścienne...Albo umieszczone na trwałych budowlach? Ale pewnie sie mylę;)

co do pyt. 2
"Wynik kontroli uznaje się za pozytywny, jeżeli różnica pomiędzy wynikiem pomiaru kontrolnego, a wartością projektową jest mniejsza od :
- podwójnej wartości średniego błędu kontrolowanej wielkości – w przypadku pojedynczych elementów,
- pojedynczej wartości średniego błędu dla 70% pomiarów, a podwójnej średniego błędu dla 100% pomiarów w przypadku gdy liczba kontrolowanych elementów jest większa od 30.
Podstawa prawna:
Instrukcja techniczna G – 3 Geodezyjna obsługa inwestycji. ( Wytyczne techniczne G – 3.2 Pomiary realizacyjne)."

Podstawa to chyba Roz. M. A. i C. powołane powyżej paragrafy. od 55 do 60?

#7
Pytania opisowe / Odp: Pytania opisowe 21 października 2011
Czwartek 07 Marzec 2013, 22:25:01
Witam i dziękuje za szybką odpowiedź. Miałem zarys odpowiedzi tylko cały czas ten 07.06.2012 r. ;) Czasu niestety niewiele a materiału sporo...Dlatego instrukcje zostały na koniec;) skoro nie obowiązują...;) Może dam radę zajrzeć tam jeszcze... tylko wtedy jaka podstawę powołać...
ps. a pytanie 1 i 2 ok? bo trochę wyżej napisane ;) jest że jedynym aktem jest  to z końca 2011?
#8
Pytania opisowe / Odp: Pytania opisowe 21 października 2011
Czwartek 07 Marzec 2013, 22:06:23
Cytat: support w Poniedziałek 03 Wrzesień 2012, 22:57:30
Wolałbym abyś pisał post lub wklejał tekst a nie dawał pdf.
Pamiętaj że pytanie może pozostać stare tak jak np. pierwsze ale odpowiedź na nie już jest inna.
Zapomnij o G-3, jedyną podstawą prawną jest rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 9 listopad 2011 r. w sprawie standardów technicznych wykonywania geodezyjnych pomiarów sytuacyjnych i wysokościowych oraz opracowywania i przekazywania wyników tych pomiarów do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego (Dz. U. 2011 r., Nr 263, poz. 1572)

Witam. A czy nie mogę powołać w odp. na pyt. 1 dodatkowo Prawa Budowlanego i wynikającego z niego Rozporządzenia Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa z dnia 21 lutego 1995 r. w sprawie rodzaju i zakresu opracowań geodezyjno-kartograficznych oraz czynności geodezyjnych obowiązujących w budownictwie?

do pyt. 2 to mi pasuje  ;) Prawo Geodezyjne i Kartograficzne + Rozp. Min. Rozw. Reg. i Bud. w sprawie GESUT oraz....
           Administrator (czasami właściciel) sieci - par. 17, a jednostka Gesut( prowadzi starosta) - par 18.

do pyt. 3 nie znalazłem odpowiedzi wprost...coś może by dosztukował;)
#9
18 marca XII p.

//edit by support
data przeniesiona do pierwszego postu, dziękujemy za informacje